دوشنبه 03 اردیبهشت 1397 04:04:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 5675

تاریخ انتشار : 07/03/1393 - 17:14

اختصاصی/گزارش ویژه:

مسئولان !پایگاه امدادی جوارم را دریابید

پایگاه امداد جوارم در جاده ای قرار گرفته که بسیار حادثه خیز می باشد و کمک های امدادگران می تواند مانع افزایش تلفات شود پس بیایداین پایگاه را دریابیم.

مسئولان !پایگاه امدادی جوارم را دریابید

به گزارش خبرنگارسوادکوه آنلاین جاده های شهرستان سوادکوه همواره جزمهمترین و پر ترددترین خطوط مواصلاتی استان مازندران به حساب می آیند وهمیشه در ایام پرتردد وخاص سال ما شاهد حوادث دلخراش برای هموطنانمان در این جاده ها هستیم تا آنجا که این خطوط مواصلاتی به "جاده های مرگ"لقب گرفته است.

به همین علت یکی از مهمترین مواردی که در این جاده ها لحاظ شده،بحث امداد جاده ای می باشد.

درسوادکوه در5نقطه نیروهای هلال احمربه صورت امداد جاده ای در جاده ها مستقر شده اند تا از حوادث احتمالی پیشگیری کنندیا اگر حادثه ای در این جاده های پرخطر وحادثه ساز گریبانگیر مسافری شدآن را سریعا  رفع کنند و تلفات حادثه را کاهش دهند.

اما در این میان باخبر شدیم یکی از پایگاه های مهم واستراتژیک سوادکوه که جاده های آن هرساله قربانیان زیادی گرفته است در معرض غیرفعال شدن می باشد.

پایگاه امدادی جوارم که سابقه 15سال خدمت رسانی دربحث حوادث جاده ای را در کارنامه خود ثبت کرده است ،امروز به دلیل نداشتن زمینی که پایگاه دائمی درآن تاسیس شود در معرض حذف نام آن از لیست پایگاه دائمی وتبدیل آن به پایگاه موقت است واین عملا یعنی غیرفعال شدن پایگاهی که ازلحاظ موقعیتی برای منطقه سوادکوه بسیار حائز اهمیت می باشد.

به گفته جهانگیرآذری،رئیس سازمان هلال احمر سوادکوه:"نیروهای امدادی این پایگاه در تمام این 15 سال در کانکسی به صورت شبانه روزی مشغول به فعالیت بوده اند اما این مکان فضای مناسب برای امدادرسانی به حادثه دیدگان آن هم در محوری که تصادفات بی شماری درآن رخ می دهد نمی باشد."

آذری ضمن اشاره به اینکه ما برای کمک رسانی در این محور نیاز به یک پایگاه دائم داریم گفت:"جمعیت هلال احمر نیاز به 500یا 1000متر زمین دارد تا بتواند مانند گدوک وارفع ده درمانگاه و پایگاهی را دراین نقطه احداث کندتا بهترو بیشتربتواند به آسیب دیدگان خدمات برساند."

اما متاسفانه منابع طبیعی شهرستان حاضر به دادن زمین برای احداث بنا در این منطقه به هلال احمر نمی باشد،مدیریت پارک جوارم نیز به صورت 99ساله آن مکان را اجاره کرده است و نمی تواند آن را به ارگان دیگری اجاره دهد.

گفتنی است فعالیت ها و مکاتبات بیشماری نیز در این خصوص صورت گرفته اما تاکنون به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

شایان ذکر است بنا به ابلاغ سازمان امداد کشور،اگر پایگاه های کانکسی تبدیل به ساختمان نشوند دیگر پایگاه های دائمی نیستند و پایگاه موقت به حساب می آیند و تنها می توانند در زمان های خاصی فعال باشند.

اما یک سوال مهم،مسئولان عزیز آیا 500 یا 1000 متر زمین ارزش از بین رفتن جان هزاران نفر را در سوانح جاده های مرگ خواهد داشت؟

پایگاه امداد جوارم در جاده ای قرار گرفته که بسیار حادثه خیز می باشد و کمک های امدادگران می تواند مانع افزایش تلفات شود پس بیایداین پایگاه را دریابیم.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر جمعه 09 خرداد 1393 - 14:19
    سوادکوهی

    چطور برای زمین خواری زمین دارن اما 100 متر بخوان برای یک پایگاه امدادی بدن میگن نداریم ..ای بخشکه ریشه هرچی نامرد..اقای فرماندار داری چیکار میکنی؟!!!!

    0 0
دیدگاه شما در مورد : مسئولان !پایگاه امدادی جوارم را دریابید

مسئولان !پایگاه امدادی جوارم را دریابید

  • پربازدیدترین ها