جمعه 31 فروردین 1397 03:48:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 5552

تاریخ انتشار : 05/03/1393 - 14:35

صبح امروز با حضور در سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری صورت گرفت؛

تاکید روحانی بر جذب گردشگر خارجی و معرفی آثار انقلاب

رییس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر ضرورت توجه به گردشگری در کشور یادآور شد: در حوزه جذب گردشگر خارجی اقدامات خوبی در دولت آغاز شده اما بخش خصوصی باید به طور جدی وارد این حوزه شود،

تاکید روحانی بر جذب گردشگر خارجی و معرفی آثار انقلاب

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از مهردر حاشیه حضور رئیس جمهور کشورمان در نشست مدیران و معاونان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، یکی از قدیمی‌ترین خشت‌های ساخت دست انسان به دکتر حسن روحانی اهدا شد.

این اثر تاریخی که توسط مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به رئیس جمهور اهداء شد، مربوط به محوطه تپه ازبکی در استان البرز بوده و قدمت آن مربوط به هزاره هفتم قبل از میلاد همزمان با دوره اول سیلک کاشان است.

رئیس جمهور کشورمان پس از دریافت این اثر تاریخی آن را موزه نهاد ریاست‌جمهوری اعطا کرد.

دکتر حسن روحانی در این نشست که با حضور معاونان و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ساختمان ارگ آزادی برگزار شد، گفت: سازمان میراث فرهنگی یکی از بخش‌های مهم در حوزه فرهنگ و اقتصاد است، کشور ما سابقه تمدنی پرافتخار دارد که باید به جهانیان معرفی شود.

وی افزود :  اساس اسلام اخلاق و ادب است و ایرانیان با اخلاق رسول اکرم(ص) و امامان معصوم(ع) مزین هستند و این را باید به گردشگران خارجی بیشتر معرفی کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: آثار و نشانه‌های باقیمانده از مشروطه، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید حفظ، حراست و معرفی شود تا گردشگران داخلی و خارجی بدانند و ببینند که ملت ما در طول یک قرن گذشته چه تحولات عظیمی را به وجود آورده‌اند.

روحانی یادآور شد: کشور ما در بخش صنایع‌دستی دارای ظرفیت‌های بسیاری است، در حال حاضر 2 میلیون نفر در بخش صنایع دستی اشتغال دارند که با ایجاد زمینه‌ها و امکانات جدید می‌توانیم از این ظرفیت برای اشتغال و ارزآوری استفاده کنیم.

روحانی بر لزوم حضور بخش خصوصی در عرصه گردشگری و صنایع دستی به منظور سرمایه‌گذاری در جهت حفظ و نگهداری آثار و بناهای تاریخی، ایجاد اماکن و هتل‌ها و کارگاه‌های صنایع دستی تاکید کرد و گفت: دولت از طریق صندوق توسعه ملی و اعطای تسهیلات، از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: در حوزه جذب گردشگر خارجی اقدامات خوبی در دولت آغاز شده اما بخش خصوصی باید به طور جدی وارد این حوزه شود، بسیاری از هتل‌های شهرهای شیراز، اصفهان، یزد و کاشان تا پایان ماههای آبان و آذر توسط تورهای اروپایی رزرو شده که این امر روند رو به رشد گردشگری در کشور را نشان می دهد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه گردشگران ورودی به کشور در 2 ماهه نخست امسال نسبت به 2 ماه نخست سال گذشته حدود 3 برابر افزایش داشته داشت، افزود: حرکت مثبتی در این زمینه آغاز شده و اشتغال فراوانی ایجاد شده است، ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به بخش گردشگری نتایج بهتری را به دنبال خواهد داشت.

رئیس‌جمهور با اشاره به حاکمیت عصر ارتباطات در دنیای امروز و رد هرگونه بداخلاقی و تندخویی با گردشگران خارجی و داخلی، تاکید کرد: می‌توانیم با حفظ شئون اسلامی و توجه به امنیت ملی، با برخورد مناسب با گردشگران خارجی ایرانیت و اسلامیتمان را توأم با اخلاق و رفتار حسنه به آنان معرفی کنیم.

روحانی گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با برنامه‌هایی که در نظر گرفته شده  در زمینه صادرات، معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی و انقلابی و رونق و توسعه صنایع دستی نقش تاثیرگذار و اساسی دارد.

وی تصریح کرد: در سالی که به نام سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری شده است سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند فعالانه وارد هر دو عرصه اقتصاد و فرهنگ شود.

رئیس جمهور کشورمان یادآور شد: در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هم سازمان میراث فرهنگی باید به وظایف خود عمل کند.

روحانی با اشاره به اینکه دولت باید در بخش زیرساختها سرمایه‌گذاری کند، گفت: این دولت برای حفظ و معرفی آثار و مواریث تاریخی، فرهنگی، انقلابی به دنیا و ایجاد زمینه برای ورود گردشگران به کشور مصمم است و در این زمینه اقدامات خوبی هم انجام شده است.

وی در ادامه، مرمت و حفظ ظاهری آثار و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور را مورد تاکید قرار داد و گفت: معماری و طرح‌های شهرسازی در گذشته برای گردشگران بسیار جذاب است و ما می‌توانیم فرهنگ و تمدن کهن ایرانی و اسلامی‌مان را از این زاویه به گردشگران، بویژه گردشگران خارجی نشان دهیم.

 
روحانی تشویق مردم به مسافرت و گردشگری را در تحکیم خانواده مؤثر دانست و اظهار کرد: مسافرت فواید فراوانی دارد که حاکمیت نشاط و شادابی در خانواده و جامعه یکی از آن فواید و برکات آن است.
 
 
رئیس‌جمهور در ادامه تصریح کرد: یکی از شاخص‌های گردشگری، گردشگری در تاریخ انقلاب اسلامی و حتی انقلاب مشروطیت است که باید به آنها توجه و اهتمام ویژه کرده و آثار آنها را حفظ کنیم.
 
 
وی افزود: سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید برای معرفی و حراست از آثار انقلاب اسلامی و مشروطیت اقدام ویژه‌ای انجام دهد تا گردشگران خارجی و داخلی از جمله جوانان و نوجوانان و گردشگران خارجی با روند نهضت اسلامی در کشور بیشتر آشنا شوند.
 
رئیس‌جمهور همچنین خاطرنشان کرد: صنایع دستی کشور نشان از گذشته پرافتخار باستانی و اسلامی دارد ولی باید ضمن حفظ و حراست از آثار تاریخی، نوآوری را بکار گرفته و به گذشته پیوند دهیم. باید از همه ظرفیت‌ها و فرصت‌های خوب در زمینه صنایع دستی و گردشگری برای رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی استفاده کرد.
 
روحانی در ادامه صحبت‌های خود ضمن تقدیر از بانوان خانه‌دار و با تاکید بر حفظ بنیاد خانواده، اظهار کرد: می‌توان عقب‌ماندگی در اشتغال بانوان را با گسترش صنعت گردشگری و صنایع دستی جبران کرد.
 
رئیس‌جمهور، همکاری با سایر کشورها از جمله کشورهای همسایه در زمینه گردشگری بویژه گردشگری سلامت را نیز مورد تاکید قرار داد.

منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : تاکید روحانی بر جذب گردشگر خارجی و معرفی آثار انقلاب

تاکید روحانی بر جذب گردشگر خارجی و معرفی آثار انقلاب

  • پربازدیدترین ها