چهار شنبه 30 خرداد 1397 21:39:49

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 5461

تاریخ انتشار : 03/03/1393 - 20:33

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران :

احداث کشتارگاه برای سوادکوه در اولویت نیست !

معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران به عدم توجیه اقتصادی احداث کشتارگاه در سوادکوه گفت :با وجود 30 تا 40 راس دام در سواد کوه و عدم ورود دولت در این بخش،تامین هزینه میلیاردی برای احداث کشتارگاه در اولویت نیست .

 احداث کشتارگاه برای سوادکوه در اولویت نیست !

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مازند اصناف ابراهیم یعقوبی معاون توسعه بازرگانی داخلی سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران در پی خبر، نداشتن کشتارگاه در سوادکوه گفت:در پاسخ به پیگیری های مجدانه روسای اتاق اصناف سوادکوه در طول 2 سال اخیر از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران یک مجوز تاسیس کشتارگاه برای منطقه سوادکوه صادر شد.

 
وی در ادامه افزود : در آن زمان بحث تسهیلات و سرمایه گذار مطرح شد که بعلت عدم وجود سرمایه گذار و همچنین عدم تامین آورده نقدی از سوی مسئولان سوادکوه این امر محقق نشد.
 

یعقوبی تصریح کرد : احداث کشتارگاه درسوادکوه نزدیک به 2 میلیارد تومان هزینه در بردارد که بهترین راهکار برای تامین این سرمایه ورود بخش خصوصی به این پروژه است.
معاون بازرگانی مازندران در ادامه به وجود انگیزه در سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران برای مساعدت در تاسیس کشتارگاه سوادکوه اشاره کرد و افزود : دولت در سنوات  قبل برنامه ای برای توزیع گوشت به صورت بسته بندی و تحویل آن به قصابها جهت توزیع در دست بهره  برداری  داشت که این امر نیز به جهت عدم بسترسازی مناسب اجرایی نشد. شاید اگر این اتفاق رقم می خورد سوادکوه مشکلی برای تامین گوش دامی خود نداشت . ضمن اینکه  این موضوع نیز از علل کند شدن اجرایی شدن این پروژه محسوب می شود.
 
یعقوبی  به عدم توجیه اقتصادی احداث کشتارگاه در سوادکوه از سوی سازمان صنعت معدن و تجارت در این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت : در حال حاضر با وجود 30 تا 40 راس دام در سواد کوه و عدم ورود دولت در این بخش، تامین  هزینه میلیاردی برای احداث کشتارگاه در سوادکوه در اولویت نیست . ضمن اینکه این مسئله توجیه اقتصادی را هم بدنبال نخواهد داشت.
معاون توسعه داخلی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه راهکارهایی برای تحقق اجرایی شدن درخواست سوادکوه پرداخت و اذعان داشت : باید برای تحقق این درخواست همه مسئولان شهرستانی و استانی همت کنند.
 
وی در ادامه تصریح کرد : اگر شهرداری بستر سازی کرده ، منابع طبیعی زمین اهدا کند ، سازمان صنعت معدن و تجارت نیز تسهیلات در اختیار مسئولان اجرایی قراردهد بی شک سرمایه گذار بخش خصوصی هم رغبت به سرمایه گذاری پیدا می کند .
 

یعقوبی به مشکل تامین نقدینگی قصابان سوادکوه جهت مشارکت در اجرایی شدن این پروژه  اشاره کرد و گفت : پیشنهاد من تشکیل تعاونی قصابان سواد کوه است تا با خرید سهام از سوی قصابان این منطقه تا چند سال آینده آنها توانایی حمایت مالی احداث کشتارگاه در سوادکوه را بدست بیاورند. بی شک با تشکیل این تعاونی از سوی قصابان و تامین زمین مناسب از سوی مسئولان این مهم به تحقق نزدیکتر می گردد.

وی در پایان  به موضوع در خواست سوادکوه برای تاسیس میدان میوه و تره بار اشاره کرد و تاکید کرد : خیلی از شهرهای استان میدان میوه و تره بار ندارد.

یعقوبی با اشاره به عدم فاکتورهای لازم در سوادکوه جهت احداث میدان میوه و تره بار گفت : سوادکوه به لحاظ حد نصاب جمعیت ، تعداد واحد های صنفی میوه و تره بار و مصرف میوه ظرفیت احداث میدان میوه و تره بار را ندارد. اما برای حل مشکلات این منطقه ایجاد بازارچه میوه و تره بار و سردخانه نگهداری میوه  مشکل گشاست.


دیدگاه شما در مورد : احداث کشتارگاه برای سوادکوه در اولویت نیست !

 احداث کشتارگاه برای سوادکوه در اولویت نیست !

  • پربازدیدترین ها