دوشنبه 04 تیر 1397 22:27:56

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 5211

تاریخ انتشار : 30/02/1393 - 11:35

شرایط سخت اوباما در برابر ایران/ «توافق بد» در راه است

اوباما تاکنون در سیاست خارجی، قامت آمریکا را به خاطر شکست هایی که در برابر روسیه و بشار اسد داشته است خم کرده است...

شرایط سخت اوباما در برابر ایران/ «توافق بد» در راه است

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از جام وب سایت خبری "دیلی نیوز" (nydailynews) نوشت: «اوباما و دیگر رهبران قدرت های جهان در مقابل برنامه هسته ای ایران در شرایط سختی قرار دارند.»

به نوشته این وب سایت «اوباما در موقعیتی قرار دارد که باید بیشتر از گذشته برای موفقیت تلاش کند؛ حتی بیشتر از زمانی که برای نابود کردن تسلیحات شیمیایی بشار اسد تلاش کرد.»

دیلی نیوز در ادامه افزود: «اوباما تاکنون در سیاست خارجی، قامت آمریکا را به خاطر شکست هایی که در برابر روسیه و بشار اسد داشته است خم کرده است... اوباما باید در رویایی با اسد و پوتین درس های خوبی را آموخته باشد تا در مقابل ایران شکست نخورد.

این وب سایت خبری با بیان اینکه "مقابله با ایران برای اوباما سخت تر خواهد بود" اضافه کرد: «راضی کردن ایران برای کاهش برنامه های هسته ای در کنار متوقف کردن برنامه های موشکی این کشور که به سرعت در حال رشد است، کار سختی است.

همچنین راضی کردن ایران برای کاهش تعداد سانتریفیوژها و کاهش اورانیوم غنی شده سبک که گفته می شود به 30 تن می رسد، کار دشواری است.»

دیلی نیوز با انتقاد از سیاست ایران در مذاکرات هسته ای افزود: ایرانی ها حاضر نیستند در ارتباط با نیروگاه های هسته ای خود مذاکره کنند و این انتقادی است که به روحانی رئیس جمهور این کشور وارد است و ایران باید نسبت به برنامه هسته ای شفاف سازی کند.»

این وب سایت در همین حال اضافه کرد: «شاید سیاست ایران در مذاکرات با غرب، مسئله روحانی نباشد؛ چرا که رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای، حاضر نیست در ارتباط با تکنولوژی هسته ای و برنامه های موشکی حتی یک قدم کوتاه بیاید و این موضوعات روی میز مذاکرات قرار بگیرد.

به همین دلیل به نظر می رسد، خلاف آنچه کشورهای عربی می گویند که "توافق نکردن با ایران بهتر از یک توافق بد است" اوباما قرار است به یک توافق بد با ایران تن دهد.»

 

 

 


منبع : جام نیوز
دیدگاه شما در مورد : شرایط سخت اوباما در برابر ایران/ «توافق بد» در راه است

شرایط سخت اوباما در برابر ایران/ «توافق بد» در راه است

  • پربازدیدترین ها