پنج شنبه 31 خرداد 1397 22:10:17

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 5199

تاریخ انتشار : 30/02/1393 - 07:36

عضو کمیسیون صنایع مجلس مطرح کرد:

جنگل مازندران و چوب هایی که بدون ضابطه خارج می شوند

سیدهادی حسینی گفت: بهره‌برداری از جنگل شمال کشور بدون ضابطه است و شرکت‌های بهره‌بردار خدماتی به مردم مناطق جنگلی ارائه نمی‌دهند.

جنگل مازندران و چوب هایی که بدون ضابطه خارج می شوند

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغسیدهادی حسینی با انتقاد از بهره‌برداری بی‌رویه از جنگل‌های منطقه سوادکوه اظهار داشت: شرکت‌های بهره‌بردار سالانه چوب زیادی را از جنگل بدون ضابطه خارج می‌کنند.

وی تصریح کرد: این چوب‌ها به صورت خام و با قطع درخت انجام می‌شود که سهم شرکت چوب فریم، شرکت تعاونی کار سنگ سود، شرکت تعاونی آذر رود، کارخانه تهیه و تولید و اشباع تراورس شیرگاه و چوب کاغذ مازندران بیشتر از سایر شرکت‌ها است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط مردم سوادکوه برای حفظ جنگل افزود: بهره‌برداری نامناسب مشکلات جدی را در آینده برای مردم این منطقه که از جنگل حراست کردن به وجود می‌آورد.

وی تاکید کرد: مردمی که از جنگل حراست کردند بهره‌ای از جنگل نمی‌برند و سود حراست مردم به جیب کسانی می‌رود که به راحتی درخت سرسبز را در دیگر نقاط استان و کشور تبدیل به محصول نهایی می‌کنند.

حسینی تأکید داشت: زمینه‌ای ایجاد شود تا مردم منطقه نیز از خدمات جنگل و حراست که برای حفظ طبیعیت انجام دادند بهره‌مند شوند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مشکل مربوط به بهره‌برداری نامناسب از جنگل را در نامه‌ای به مسئولان استانی و شهرستانی اطلاع و در صورت عدم پیگیری در سطح مقامات کشوری نیز پیگیری می‌کنم.

 در مصاحبه‌ای که در روزهای اخیر مسئول منابع طبیعی منطقه ساری با خبرنگار فارس داشت از برداشت سالانه بیش از 700 هزار متر مکعب چوب از جنگل شمال کشور خبر داد.

نوبخت مدیرکل منابع طبیعی میزان احیای جنگل در منطقه ساری را سالانه 4 هزار هکتار اعلام کرد.


منبع : بلاغ
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 - 22:20
    نیازی

    خبرگزاری کلاغ و سوادکوه آنلاین با یکدیگر تبادل دارند ولی متاسفانه تمام خبرهایشان از کیفیت خوبی برخوردار نیست.

    0 0
دیدگاه شما در مورد : جنگل مازندران و چوب هایی که بدون ضابطه خارج می شوند

جنگل مازندران و چوب هایی که بدون ضابطه خارج می شوند

  • پربازدیدترین ها