پنج شنبه 23 آذر 1396 20:18:59

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 5117

تاریخ انتشار : 28/02/1393 - 12:58

اختصاصی/به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

جادوی ارتباط رمز همه موفقیت هاست

27 اردیبهشت روز تولد دوباره من و همه انسان های این کره خاکیست... روزی که مارشال مک لوهان به جهانیان می گفت:" دنیا به دهکده جهانی تبدیل خواهد شد" ،شاید حتی بزرگترین انسان ها نیز انگشت تحیر به دهان می گزیدند اما حالا می توان کلام مک لوهان را دید وحس کرد.

جادوی ارتباط رمز همه موفقیت هاست

به گزارش سوادکوه آنلاین.روزها یکی پس از دیگری در تقویم روزگار ورق خوردند وگذشتند: روز معلم، روز مهندس، روز کارگر و..

ولی دیروز ، روزی خاص در برگ های تقویم روزگار رقم خورد.

روزی که با نام روز ارتباطات و روابط عمومی در کنج تقویم کشورمان ثبت شد،تا روزی که خود در این عرصه قدم نگذاشته بودم چه 27 اردیبهشت هایی را از نظر گذرانده و مفهوم این روز بزرگ را در نیافته بودم.

اما امروز دریافته ام ارتباطات یعنی تولد ارتباط انسان ها ! قبل از این روز چه انسان ها که بی خبر از هم در سراسر دنیا زندگی می کردند!

27 اردیبهشت روز تولد دوباره من و همه انسان های این کره خاکیست...

روزی که مارشال مک لوهان به جهانیان می گفت:" دنیا به دهکده جهانی تبدیل خواهد شد" ،شاید حتی بزرگترین انسان ها نیز انگشت تحیر به دهان می گزیدند اما حالا می توان کلام مک لوهان را دید وحس کرد.

اکنون دنیا به قدر یک دهکده کوچک شده است و انسان هاحتی در دور افتاده ترین نقطه زمین،بسیار بسیار به هم نزدیکند.

امروزه ارتباطات قفل همه فاصله ها،زمان ها ومکان ها را شکسته است. در این زمانه دیگر بعد زمان و دور بودن معنا ومفهومی ندارد. جادوی ارتباط در این زمانه رمز موفقیت هاست.

حال این واژه ناب جایگاه و رسالت اصلی خود را در کجا می تواند بدست آورد؟اتاقی ساخته از بلور فکر،اتاقی که در آن قلب هایی آکنده از محبت،پاهایی تندرو،چشمانی عقاب گونه،مغزهایی متفکر و پویا،روح هایی بی آلایش و جاری،گوشهایی شنوا و در نهایت جایگاهی که انسان های لایق با این تک وازه ناب کار خود را به زندگی می نشینند.

اتاق فکر معبری است برای ارتباط سازنده که این اتاق با نام روابط عمومی پیوند خورده است.به راستی ارتباط تنها در جایگاه روابط عمومی معنی واقعی خود را می یابد و به قول پروفسور نطقی:"قدرت روابط عمومی در صلاحیت وصمیمیت آن است تا با جادوی ارتباط در مردم اعتقادی  مثبت به  اقدامات موسسه ومدیران آن به وجود آورد."

آری دیروز روز افرادی بود که سرتا پا گوش وچشم می شوند تا ارتباطی درست و سازنده میان انسانها برقرار شود.

27 اردیبهشت روز بزرگ مردان و زنانیست که با قلب های بزرگ،اراده های پولادین ،پاهای مستحکم وقوی در اتاق حساس بلور فکر در جایگاه مقدس روابط عمومی مشغول به کار هستند و چه زیباست هرچند یک روز با تاخیر یاد کنیم از پدر فقید علم ارتباطات پروفسور معتمد نژاد که تا جان در بدن داشت برای پیشرفت این علم در کشور زحمت کشید... روحش شاد و تبریک به همه کسانی که درعرصه ارتباطات و روابط عمومی گام بر می دارند.            

نویسنده : سارا ربیعی

دیدگاه شما در مورد : جادوی ارتباط رمز همه موفقیت هاست

جادوی ارتباط رمز همه موفقیت هاست