یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 17:08:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4905

تاریخ انتشار : 24/02/1393 - 10:05

اختصاصی/ با حضور منتقدین سرشناس سوادکوهی:

کتاب «افسانه های سوادکوه» نقد شد

جلسه نقد و بررسي كتاب «افسانه‌هاي سوادكوه» نوشته «احمد باوند سوادكوهي» در محل كتابخانه عمومي آيت اله فارابي پل سفيد برگزار شد.

کتاب «افسانه های سوادکوه» نقد شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، جلسه نقد و بررسي كتاب «افسانه‌هاي  سوادكوه» نوشته «احمد باوند سوادكوهي» عصر روز يكشنيه 21 ارديبهشت ماه، در محل كتابخانه عمومي آيت اله فارابي پل سفيد برگزار شد.

در اين جلسه كه با حضور احمد باوند سوادكوهي نويسنده و پژوهشگر فرهنگ عامه، جمعي از اساتيد، صاحبنظران و اعضای كانون ادبي اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان برگزار شد، كتاب افسانه هاي سوادكوه از دريچه نگاه علی حسن نژاد، شاعر، نویسنده و پژوهشگر اهل سوادکوه مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

مصطفي فضلي قاديكلايي، رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان عمومي در اين جلسه افسانه ها را بخش هاي بزرگي از سرمايه هاي فرهنگي هر ملت ناميد كه بي آنكه گوينده اي مشخص داشته باشند از قلب آن ملت برخاسته اند.

 وي گردآوري اين افسانه ها توسط فرهنگ دوستان را از راه هاي مهم حيات بخشيدن به آنها دانست.

در ابتداي جلسه علي حسن نژاد ضمن تقدير از كار ارزشمند و اثرگذار مولف با وارد کردن انتقادهايي از اثر مذکور به بیان نكاتي در زمينه زبان و خصوصا زبان مازندراني پرداخت.

حسن نژاد نارسایی طرح روي جلد از لحاظ زيبايي شناسي و رساندن مفهوم مورد نظر، ايرادات نگارشي مكرر در ويراستاري، عدم همخواني شروع افسانه ها با محتواي آنها، زبان افسانه ها را مورد انتقاد قرار داد.

جلسه با طرح ديدگاه هاي ساير حاضرين و بحث و تبادل نظر در موضوعات مطرح شده ادامه يافت.

در ادامه احمد باوند سوادكوهي ضمن تعريف افسانه و ذكر ويژگي هاي آن و بيان انگيزه و شيوه نگارش، به پرسش هاي حاضران در خصوص این اثر پاسخ داد.

وي با بیان اینکه تلاش كردم در زبان افسانه ها و بيان راويان دخل و تصرفي نداشته باشم از نگارش جلد سوم كتاب خبر داد كه ساير افسانه ها را نیز شامل مي شود.

http://savadkoohonline.ir/uploads/1393/02/24/SAM_2111.JPG

http://savadkoohonline.ir/uploads/1393/02/24/SAM_2110.JPGبرای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 - 22:00
  مصطفی

  باید از زحمات محدود نویسندگان و محققانی چون استاد باوند سوادکوهی تشکر کرد که بدون چشم داشتی و کمکی از هیچ نهادی زحمت زیادی برای فرهنگ این مرز و بوم می کشند. بنده دو سال پیاپی شاگرد استاد باوند بودم و از نزدیگ در جریان زحمت و تلاشی که استاد برای جمع اوری مطالب می کشه بودم. استاد به غیر از این کتاب , کتاب های دیگری چون ادبیات جاده ای و مجموعه عکس های سوادکوه سرزمین خورشید رو نیز دارن که توصیه می کنم از اونها هم استفاده بشه. ای کاش چند نفر دیگه هم مثل استاد باوند بودن ای کاش

  7 1
  دوشنبه 29 اردیبهشت 1393 - 20:39
  سوادکوهي

  اميد که امثال استاد باوند در اين شهرستان بسيار باشند و اميد که چنين جلساتي ادامه يابد...

  +7 -0
 • پاسخ به نظر دوشنبه 31 شهریور 1393 - 09:47
  مبین حسنی سوخته سرایی

  مثل آقای باوند کم پیدا میشه من یکی از دانش آموزانش بودم

  6 1
دیدگاه شما در مورد : کتاب «افسانه های سوادکوه» نقد شد

کتاب «افسانه های سوادکوه» نقد شد

 • پربازدیدترین ها