جمعه 01 تیر 1397 10:05:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4903

تاریخ انتشار : 24/02/1393 - 10:02

اختصاصی/ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سوادکوه خبر داد:

حضور 75 درصدی جوانان در اعتکاف/ افزایش 15 درصدی جمعیت معتکفین

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سوادکوه از حضور 550 نفر سوادکوهی در مراسم اعتکاف امسال خبر داد و گفت: 75 درصد این جمعیت جوان هستند.

حضور 75 درصدی جوانان در اعتکاف/ افزایش 15 درصدی جمعیت معتکفین

حجت الاسلام ذاکری خطیر در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، از افزایش 15 درصدی جمعیت معتکفین سوادکوه خبر داد و اظهار داشت: 550 نفر سوادکوهی در مراسم اعتکاف در سطح شهرستان حضور دارند.

وی با اشاره به حضور بیش از 650 هزار نفر در مراسم اعتکاف در سراسر کشور ابراز داشت:همانند تمامی نقاط کشور در سوادکوه نیز 75 درصد جمعیت معتکفین را قشر جوان تشکیل می دهد.

ذاکری خطیر با بیان اینکه 7 مکان برای برگزاری مراسم اعتکاف امسال در نظر گرفته شد خاطر نشان کرد: به غیر از مسجد جامع زیراب که هزینۀ ناچیزی از معتکفین دریافت می کند خیرین و برخی ارگانها و دانشگاه ها هزینۀ پذیرایی از معتکفین را تقبل کردند و این مراسم برای معتکفین تقریبا رایگان است.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سوادکوه در ادامه سخنانش اعتکاف را راهی برای تهذیب نفس و خودسازی دانست و بیان کرد: یکی از سنت های پیامبر اکرم(ص) و شعار قرآن کریم این است که به مسلمانان دستور می دهد در مسجد الحرام و یا مسجدالنبی معتکف شوند و به تهذیب نفس بپردازند.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) نیز در هر سال این کار را به مدت ده روز انجام می دادند و این سنتی حسنه شد که هنوز هم پابرجاست و مسلمانان به خصوص ایرانیان به تبعیت از پیامبر(ص) این سنت را اجراء می کنند.

ذاکری خطیر برگزاری نماز جماعت، قرائت دسته جمعی قرآن و دعا، سخنرانی های مذهبی، گفتمان علمی بین افراد را از جمله برنامه های مورد اجراء در مراسم اعتکاف بیان کرد و اذعان داشت: روز گذشته از دو طلبۀ خارجی که یکی از آنها به تازگی شیعه شده است دعوت کردیم تا در جمع معتکفین سوادکوه سخنرانی کنند که این برنامه با استقبال فراوان معتکفین روبه رو شد.دیدگاه شما در مورد : حضور 75 درصدی جوانان در اعتکاف/ افزایش 15 درصدی جمعیت معتکفین

حضور 75 درصدی جوانان در اعتکاف/ افزایش 15 درصدی جمعیت معتکفین

  • پربازدیدترین ها