پنج شنبه 25 مرداد 1397 23:14:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 48201

تاریخ انتشار : 08/04/1397 - 16:21

دادستان سوادکوه:

بصیرت لازمه مقابله با هجمه فضای مجازی است

دادستان سوادکوه هجمه فضای مجازی به ارکان نظام را نوعی تهاجم فرهنگی دانست و بر لزوم بصیرت برای مقابله با آن تأکید کرد.

بصیرت لازمه مقابله با هجمه فضای مجازی است

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، رسول محمدی به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه در جمع خبرنگاران شهرستان سوادکوه با اشاره به هجمه بی‌شمار به شهید بهشتی در دوران زندگی‌اش و مظلومیت ایشان و مشخص شدن خدمات ارزنده‌اش پس از شهادت، اظهار کرد: امروز نیز از سوی فضای مجازی برای ارکان نظام شایعاتی پخش می‌شود که نیازمند بصیرت هستیم تا جلوی شایعات را بگیریم.

وی با بیان اینکه میزان وثوق منابع خبری فضای مجازی و صحت و سقم اخبار آنها مشخص نیست اما باورپذیری این اخبار وضعیت جامعه را دگرگون کرده است، بر لزوم داشتن بصیرت در این رابطه تأکید کرد.

دادستان سواکوه با اشاره به اینکه فضای مجازی، خبرنگاران واقعی را در محاق قرار داده است، بر اهمیت نقش خبرنگاران در بصیرت‌افزایی تأکید کرد و افزود: تکنولوژی برای شفاف‌سازی اطلاعات است اما بر خبرنگاران است که اخبار درست را پخش کنند.

محمدی یکی از آسیب‌های فرهنگی را پخش خبر از سوی هر فردی و مشخص نبودن منبع خبر دانست و آن را نوعی تهاجم فرهنگی برشمرد و گفت: خبرنگاران باید مردم را از این امر آگاه کرده و اطلاع‌رسانی کنند تا از این دوره تاریخی بگذریم.دیدگاه شما در مورد : بصیرت لازمه مقابله با هجمه فضای مجازی است

بصیرت لازمه مقابله با هجمه فضای مجازی است