جمعه 01 تیر 1397 00:30:16

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4820

تاریخ انتشار : 22/02/1393 - 16:05

اختصاصی/مدیر عامل شرکت زغال سنگ البرز مرکزی خبر داد:

احداث نیروگاه بازیافت حرارتی در کنار کارخانه کک سازی

مدیر عامل شرکت زغال سنگ البرز مرکزی در طی بازدید از سایت عملیات اجرایی 2طرح زغال شویی و احداث کارخانه کک سازی از احداث نیروگاه 25 مگابایتی بازیافت حرارتی در کنار این دو طرح اصلی خبر داد.

احداث نیروگاه بازیافت حرارتی در کنار کارخانه کک سازی

 

 روانبخش امیری  در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین،ضمن اشاره به  آغاز عملیات  اجرایی پروژه های  زغال شویی  و کک سازی  اعلام داشت که  نیروگاه  بازیافت حرارتی  نیز در کنار این  دو طرح بزرگ  در حال اجراست  که این  نیروگاه  علاوه بر اینکه  مصرف برق مجموعه  زغال سنگ  و کک را تامین  خواهد کرد  مازآد تولید آن به شبکه برق  سراسری  تزریق می شود.

وی در ادامه افزود:در بخش کارخانه کک سازی  و زغال سنگ  کارهای اولیه  آغاز شده است  ومصالح  اولیه  برای تولید بتن  تامین  و سازه تولید بتن نصب  شده است و امید است  در ظرف  1 تا 2 ماه آینده  عملیات اجرایی  توسعه هرچه بیشتری یابد.

امیری ضمن اشاره به پیشرفت  مناسب کارخانه زغال شویی  اذعان داشت  که  تجهیزات  مورد استفاده  این کارخانه  از بهترین کارخانه های  سازنده تجهیزات  زغال شویی  در دنیا  تامین می شود و در حال حاضر این پروژه از وضعیت  ومطلوبی برخوردار  است و امید است در سال  جاری  عمده عملیات ساختمانی  و نصب  و تجهیزات  به اتمام برسد.

همچنین مدیر عامل البرز مرکز از تاسیس  آزمایشگاه مکانیک  خاک  محلی خبر داد و گفت: در پروژه های بزرگ  حجم زیادی از کارهای انجام شده  باید به تایید  آزمایشگاه  مکانیک خاک  برسد  تا مورد قبول  کارفرما  قرار گیرد از آنجا  که  کک سازی پروژه  بزرگی محسوب می شود  و حجم  بزرگی  از کارهای  آزمایشگاهی   را در این پروژه خواهیم داشت  برای تسریع در روند  پروژه در پی  تاسیس آزمایشگاه محلی هستیم  تا به صورت روزانه  نمونه گیری ها را  انجام دهد، این عمل باعث  تسریع  چرخه  کار می شود.

 دیدگاه شما در مورد : احداث نیروگاه بازیافت حرارتی در کنار کارخانه کک سازی

احداث نیروگاه بازیافت حرارتی در کنار کارخانه کک سازی

  • پربازدیدترین ها