یکشنبه 03 تیر 1397 07:40:32

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 47940

تاریخ انتشار : 12/12/1396 - 15:31

زمستان سیاه قاره سبز به دلیل ویروس آنفلوآنزا

ابتلا به بیماری آنفلوآنزا در برخی کشور‌ها به دلیل وضعیت آب و هوایی بسیارخطرناک است و موج گسترده‌ای از مرگ و میر به دنبال داشته است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، کارشناسان اعلام کرده اند ویروس آنفلوآنزا جان ۶۴ هزار نفر را گرفته است و درماه ژانویه سال جاری مرگ و میر ناشی ازبیماری رشدی ۴۲ درصدی داشته است. 

کارشناسان انگلیسی اعلام کرده‌اند ابتلا به آنفلوآنزا سبب مرگ ۶۴ هزار و ۱۵۷ نفر در سرار انگلستان و ولز در ماه ژانویه شده است که رشدی جهشی به نسبت ۴۵ هزار و ۱۴۱ مورد مرگ و میر درماه دسامبر سال گذشته را نشان می‌دهد.

بار قبل درسال ۲۰۰۶ آماربالای مرگ و میر ناشی از آنفلونزا با حدود ۶۰ هزار نفر قربانی ثبت شده است.

انواع مختلفی از ویروس آنفلوآنزا درجهان وجود دارد، اما در زمستان امسال اهالی انگلستان شاهد چهار نوع ویروس H۳N۲، H۱N۱، B / Yamagata و B / Victoria بوده اند.


کارشناسان علت آمار بالای مرگ و میر به دلیل آنفلوآنزا را ناشی از آب و هوای سرد کشور انگلستان می‌دانند واعلام کرده اند خطر بروز این بیماری و ایجاد موج تازه‌ای از آن هنوز برطرف نشده است.

امسال در بسیاری ازکشور‌های جهان افراد به بیماری آنفلوآنزا مبتلا شدند و درکشور انگلستان به دلیل شیوع هر چهار نوع بیماری تعداد زیادی از افراد درگیر شدند.

کارشناسان بیم از آن دارند که موج امسال بیماری آنفلوآنزا مانند موجی که درسال ۱۹۶۸ در هنگ کنگ سبب مرگ بیش از یک میلیون نفر شد، قربانیان بیشتری بگیرد.


محققان موج بعدی شیوع آنفلوآنزا در انگلستان و کشور‌های نیمکره شمالی کره زمین را دراوایل فصل بهار می‌دانند که البته به قدرت ویروس‌های زمستان ۲۰۱۸ نخواهد بود، اما افراد باید مراقب باشند و از تماس محافظت نشده با افراد بیمار خودداری کنند.

گروه‌های پرخطر به ویژه افراد سالمند، کودکان، زنان باردار وشیرده، نوزادان، افراد مبتلا به سرطان و نقص سیستم ایمنی بدن باید واکسن آنفلوآنزا زیر نظر پزشک تزریق کنند و با رژیم غذایی مناسب و پرهیز از تماس با افراد بیمار مراقب سلامت خود باشند.


منبع : Dailymail
دیدگاه شما در مورد : زمستان سیاه قاره سبز به دلیل ویروس آنفلوآنزا

زمستان سیاه قاره سبز به دلیل ویروس آنفلوآنزا

  • پربازدیدترین ها