شنبه 27 مرداد 1397 21:15:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 47937

تاریخ انتشار : 12/12/1396 - 00:02

هواپیما‌های مسافربری دارای اینترنت پرسرعت می‌شوند

در آینده نزدیک در پهنه آسمان‌ها هم مسافران پرواز‌های هوایی می‌توانند از اینترنت با سرعت بالا بهره‌مند شوند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، مقام‌های برخی خطوط هواپیمایی مشهور دنیا درنظر دارند اینترنت پرسرعت بی سیم (wi-fi) به مسافران در زمان مسافرت‌های هوایی عرضه کنند.

اکنون اینترنت بی‌سیم به مسافران ارائه می‌شود، اما از سرعت بسیار کمی برخوردار است و تنها برخی خطوط هواپیمایی در جهان آن را باقیمت بالا به مسافران عرضه می‌کنند.

برای راه‌اندازی این فناوری، قرار است برخی شرکت‌های مخابراتی با استفاده از ماهواره‌های خود این خدمات را به مسافران پرواز‌ها عرضه کنند.

این پروژه در کنگره جهانی موبایل (mwc) مطرح شده است تا مسافران هوایی بتوانند از سرعت ۵ گیگابایتی اینترنت در زمان مسافرت بهره‌مند شوند.

شرکت‌های مخابراتی اعلام کرده‌اند استفاده از فناوری ماهواره‌ای برای ایجاد بستر اینترنت بدون سیم در هواپیما‌ها مناسب‌تر از سایر روش‌ها است و سبب دسترسی به سرعت بالا و اتصال با تاخیر بسیار کم از زمین به هوا و بازگشت دوباره است.

اکنون مسافران پرواز‌های هوایی اگر بخواهند به اینترنت دسترسی پیدا کنند از سطح خدمات محدودی بهره‌مند می‌شوند که شامل هزینه بالا و مدت زمان استفاده از اینترنت است.


به طور میانگین هزینه استفاده از اینترنت برای مرور داده‌ها درلپ تاپ شخصی در یک سفر هوایی تا ۵۰ دلار است.

ازجمله دلایل وجود محدودیت تا این زمان در استفاده راحت از اینترنت مشکل هایی چون نبود زیرساخت‌های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز، فناوری هواپیماها، قوانین و مقررات هوایی و پروزی، رقابت بین شرکت‌های ارائه کننده اینترنت بی سیم و ماهواره‌ای را می‌توان نام برد.

دسترسی به اینترنت پرسرعت درسفر‌های هوایی چندین سال به طول می‌انجامد، اما کارشناسان امیدوار هستند درآینده نه چندان دور مسافران بتوانند به آسودگی به گشت و گذار در اینترنت در زمان پرواز‌های کوتاه و بلند مدت بپردازند و به این ترتیب کمتر دچار احساس بی حوصلگی، ترس از پرواز، احساس دوری از اعضای خانواده و دوستان همچنین  عقب افتادن از انجام کار‌های ضروری خود شوند.


منبع : Dailymail
دیدگاه شما در مورد : هواپیما‌های مسافربری دارای اینترنت پرسرعت می‌شوند

هواپیما‌های مسافربری دارای اینترنت پرسرعت می‌شوند