شنبه 27 مرداد 1397 21:15:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 47862

تاریخ انتشار : 10/12/1396 - 09:31

روحانی: دوران پهنای باند است، نه تنگنای باند

رئیس‌جمهوری گفت: جدایی از تحولات دنیای امروز و فرار از تحولات فناوری ارتباطات و اطلاعات شدنی نیست.

روحانی: دوران پهنای باند است، نه تنگنای باند

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در جمع برگزیدگان استان هرمزگان در فرهنگسرای شهید آوینی بندرعباس ابراز کرد: نمی‌توانیم جلوی پهنای باند را بگیریم و تنگنای باند بگذاریم و بگوییم این حلال و آن یکی حرام است، گرچه انقلاب فناوری ارتباطات و اطلاعات سبک زندگی را تغییر می‌دهد اما فایده‌هایی چون دسترسی به علم، ارتباطات نزدیک‌تر با دوستان، دوست‌یابی و آشنایی و هم‌کلامی با سایر افراد را دارد. بپذیریم که دوران پهنای باند است، نه تنگنای باند.

 

وی تأکید کرد: نمی‌توانیم بگوییم سبک زندگی ما تغییر پیدا نمی‌کند و بخواهیم یا نخواهیم سبک زندگی در دنیای امروز تغییر پیدا می‌کند. نمی‌توانیم از انقلاب صنعتی فاصله گرفته و بگوییم صنعت نمی‌خواهیم و عنوان کنیم که چون صنعت مشکلاتی دارد می‌خواهیم کشوری منهای صنعت باشیم.

 

وی افزود: این‌که بگوییم صنعت با سنت‌های ما سازگار نیست خطا و اشتباه است و چه بخواهیم و نخواهیم صنعت خود را بر ما تحمیل کرده و نمی‌توانیم از صنعت جدا شویم و باید تلاش کنیم آثار بد صنعت برای جسم و روح مردم را با اصلاحات لازم بزداییم. باید به‌گونه‌ای رفتار کنیم تا از خوبی‌های صنعت استفاده کرده و از بدی‌های آن در امان باشیم.

 

بیشتر بخوانید:

روحانی در جمع مردم بندرعباس:مردم ایران هرگز نخواسته‌اند انتقام بگیرند/ برای قدرت دفاعی مذاکره نمی‌کنیم

 

 

رئیس جمهوری اظهار کرد: در دهه‌های اخیر انقلاب دومی در فناوری اطلاعات و ارتباطات به‌وجود آمده است و اطلاعات و علوم دنیای امروز و ارتباطات خاصی در دنیا برقرار شده است.


رئیس جمهوری گفت: نمی‌توانیم بگوییم اینترنت پرسرعت و تلفن همراه نسل سه و چهار نمی‌خواهیم که این مسئله آثار سوئی دارد اما نمی‌توان از صنعت فرار کرد و زمانی که صنعت سبک زندگی را تغییر می‌دهد سبک زندگی انسان با گذشته تغییر کرده است.

 

وی اظهار داشت: زندگی صنعتی شرایط جدیدی برای ما به‌وجود آورده است که هم خوب و هم بد است و نمی‌توانیم از صنعت فرار کنیم چرا که وارد انقلاب صنعتی و انقلاب فناوری اطلاعات و ارتباطات شده‌ایم.


منبع : پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
دیدگاه شما در مورد : روحانی: دوران پهنای باند است، نه تنگنای باند

روحانی: دوران پهنای باند است، نه تنگنای باند