شنبه 27 مرداد 1397 09:34:13

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47367

تاریخ انتشار : 13/11/1396 - 14:35

سند افتخار

نامه تاریخی امام خمینی(ره) به مردم سوادکوه+تصویر

در بخشی از نامه امام خمینی(ره) به مردم سوادکوه آمده است: پس از اهدای سلام و تحیت از مضمون مرقومه، حضرات علما اعلام و عشایر محترم سوادکوه ایدهم الله تعالی مطلع و از اظهار علاقه آنان به اسلام و روحانیت و تفقد از اینجانب متشکر شدم.

نامه تاریخی امام خمینی(ره) به مردم سوادکوه+تصویر

به گزارش سوادکوه آنلاین، فعالیت‌های انقلابی از شهرهای بزرگ و تاثیرگذار آغاز شد اما در دیگر استان‌ها از جمله استان مازندران نیز شاهد تاثیرگذاری‌هایی در دوران شکل‌گیری انقلاب اسلامی بودیم.

انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) به سرعت در تمام استان‌ها و شهرهای کشور منتشر شد و مردم مشتاقانه برای خلق این انقلاب کوشیدند و استان مازندران نیز یکی از کانون‌های شکل‌گیری این فعالیت‌ها بود.

مردم شهرستان سوادکوه نیز از ابتدای انقلاب تاکنون در تمام عرصه‌های سیاسی و ملی پشت انقلاب بوده و همگام با مردم دیگر نقاط کشور برای سربلندی این نظام تلاش کرده‌اند.

در آن روزها پس از ارسال نامه علما و مردم سوادکوه به امام، ایشان نیز نامه‌ای در پاسخ برای  آیت‌الله نظری خادم الشریعه ارسال کردند که متن آن بدین شرح است:

                                                بسمه تعالی
خدمت جناب مستطاب عمادالاعلام و حجت الاسلام آقای حاج شیخ عبدالله نظری دامت افاضاته

بعرض می رساند، پس از اهداء سلام و تحیت از مضمون مرقومه حضرات علما اعلام و عشایر محترم سوادکوه ایدهم الله تعالی مطلع و از اظهار علاقه آنان به اسلام و روحانیت و تفقد از اینجانب متشکر شدم. 

از خداوند تعالی توفیق و سعادت حضرات را خواستارم، مقتضی است سلام اینجانب را به آنان ابلاغ بفرمائید. 

امید است با توفیق خداوند تعالی و کمک اهالی محترم ایران، سر و سامانی به اوضاع کشور  داده شود، از جنابعالی و حضرات آقایان امید دعای خیر دارم.

والسلام علیکم و رحمه الله
روح الله الموسوی الخمینی

 دیدگاه شما در مورد : نامه تاریخی امام خمینی(ره) به مردم سوادکوه+تصویر

نامه تاریخی امام خمینی(ره) به مردم سوادکوه+تصویر