پنج شنبه 25 مرداد 1397 23:14:14

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47303

تاریخ انتشار : 02/11/1396 - 00:28

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران درسوادکوه:

بهتر‌ین راه درک مردم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در سوادکوه گفت: بهتر‌ین راهی که مردم را درک کنیم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است.

بهتر‌ین راه درک مردم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در مراسم تکریم و معارفه رئیس اوقاف و امورخیریه شهرستان‌های سوادکوه وسوادکوه شمالی به اهمیت موقوفات اشاره و اظهار کرد: وقف‌نامه‌‌ای در تهران با قدمت هزار و 100 سال برای بیماران صعب‌العلاج وجو دارد که بیانگر اندیشه‌بلند و لحاظ‌کردن دیگران در زمان گذشته است.


وی تاکید کرد: وقف، ذخیره و سرمایه اجتماعی و انسانی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران افزود: عملکرد اوقاف در نظام جمهوری اسلامی ایران و رویکرد آن و مقایسه بعد و قبل از انقلاب فعالیت‌ها بیانگر رشد فزاینده است و نگاه رهبرمعظم انقلاب در دیدار مدیران ارشد اوقاف در سال گذشته بیانگر آن است که بهتر‌ین راهی که مردم را درک کنیم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است.

 

حیدری تصریح کرد: در اجرای پروژه‌های عظیم اوقاف، مدیون مردم هستیم و کشور ما با محوریت مردم است.

وی به خدمات نظام جمهوری اسلامی در زمینه وقف اشاره و خاطر‌نشان کرد: خدمات نظام جمهوری اسلامی در احیای موقوفات بسیار است و اجرای پروژه‌های عظیم موقوفات را در کشور شاهد‌ هستیم و در صد‌ها امامزاده ساخت‌ و ساز در حال انجام‌ است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در ادامه اظهار کرد: بزرگتر‌ین نشست‌های دینی و فرهنگی توسط اوقاف در موضوع‌های بصیرتی، فرهنگی و قرآنی برگزار می‌‌شود.

حیدری با اشاره به سخنان آیت‌الله جوادی‌آملی که امامزادگان را تفسیر سوره کوثر ذکر‌ کردند، افزود: همت مردم، هیأت امنا و حمایت دولت را در موضوع اوقاف می‌بینیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: 20 شهرستان استان مازندران دارای نمایندگی و اداره اوقاف هستند و تلاش شود که نمایندگی اوقاف سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به اداره ارتقا یابد و سوادکوه از افتخارات استان مازندران است و دینداری مردم سوادکوه مورد‌نظر خاص و عام است.

 دیدگاه شما در مورد : بهتر‌ین راه درک مردم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است

بهتر‌ین راه درک مردم، اجرای امینانه نیت و احیای وقف است