پنج شنبه 25 مرداد 1397 03:13:47

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47176

تاریخ انتشار : 11/10/1396 - 14:00

معاون سوادآموزی شهرستان سوادکوه:

سوادکوه رتبه سوم باسوادی مازندران را دارد

معاون سوادآموزی شهرستان سوادکوه گفت: سوادکوه رتبه سوم باسوادی مازندران را دارد.

سوادکوه رتبه سوم باسوادی مازندران را دارد

عباس محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، ضمن تبریک سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره) اظهار کرد: با تدبیر امام (ره) سازمان نهضت سوادآموزی درسال 58 تاسیس شد و تاکنون کارهای خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: نهضت سوادآموزی شهرستان سوادکوه برای دومین سال متوالی بهترین عملکرد را در بین 32 شهرستان و منطقه کسب کرد. 

معاون سوادآموزی شهرستان سوادکوه خاطرنشان کرد: طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 1395، 98.29 درصد از جمعیت 10 تا 49 ساله شهرستان سوادکوه باسواد هستند که از این حیث شهرستان سوادکوه رتبه سوم باسوادی در استان مازندران را دارد.  

محمودی مهمترین چالش در فعالیتهای سوادآموزی را شناسایی و جذب بیسوادان10 تا 49 سال بیان برشمردوتصریح کرد: از بین بردن و ریشه کنی مابقی درصد بی‌سوادی نیازمند همکاری و همت همه دستگاه‌ها از جمله فرمانداری، آموزش و پرورش، کمیته امداد، بهزیستی، بسیج، ثبت احوال، پست، بهورزان شبکه بهداشت و دهیاران روستاها است.

وی به مشوق‌های دولت در این زمینه اشاره واظهار کرد: برای هر بی‌سوادی که بتواند در کلاس‌های سوادآموزی شرکت و در آزمون پایانی قبول شود مبلغ 140 هزار تومان تشویقی واریز می شود.

معاون سوادآموزی شهرستان سوادکوه با اشاره به سرانه سال‌جاری گفت: به ازای هر قبولی در دوره  انتقال 840 هزار تومان، در دوره تحکیم 130 هزار تومان و در دوره سوادآموزی 720 هزار تومان است که این رقم به آموزش دهندگان تعلق می گیرد.

محمودی در پایان خاطرنشان کرد: هر بی‌سواد می تواند با معرفی یکی از اعضای خانواده خود به عنوان پشتیبان بصورت خودآموز آموزش دیده و پس از قبولی در آزمون،  مبلغ 720 هزار تومان دریافت کند.

 دیدگاه شما در مورد : سوادکوه رتبه سوم باسوادی مازندران را دارد

سوادکوه رتبه سوم باسوادی مازندران را دارد