پنج شنبه 25 مرداد 1397 03:17:02

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47168

تاریخ انتشار : 10/10/1396 - 09:58

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی:

پس از بازنشستگی، به‌عنوان داوطلب هلال‌احمر در خدمت اهداف آن هستم

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی در آخرین نشست خبری خود گفت: اکنون پس از بازنشستگی هم فرم داوطلبی هلال‌احمر سوادکوه را تکمیل کردم و به‌عنوان داوطلب هلال‌احمر در خدمت اهداف آن هستم.

پس از بازنشستگی، به‌عنوان داوطلب هلال‌احمر در خدمت اهداف آن هستم

به گزارش سوادکوه آنلاین، جهانگیر آذری در جمع خبرنگاران با اشاره به بازنشستگی خود از جمعیت هلال‌احمر اظهار کرد: از رسانه‌های سوادکوه که پا‌به‌پای امداد‌گران هلال‌احمر اقدام به رسانه‌ای‌کردن فعالیت‌ها می‌کردند، قدردانی می‌کنم.


وی که سابقه 15 سال ریاست بر اداره جمعیت هلال‌احمر شهرستان سوادکوه را در کارنامه خود‌ دارد، با بیان اینکه حضور در استان کرمانشاه برای کمک به زلزله‌زدگان به‌عنوان آخرین مأموریت من محسوب می‌شد.
 

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به نوع‌دوستی مردم مازندران و شهرستان سوادکوه اشاره و تصریح کرد: حدود 60 میلیون تومان از صندوق‌های کمک‌ به زلزله‌زدگان کرمانشاه در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی جمع‌آوری‌شد که به نسبت جمعیت این شهرستان کمک قابل توجهی‌ بود.

آذری به عصبی‌ و استرسی‌ بودن زلزله‌زدگان اشاره کرد و گفت: هنگامی که ما به آنها می‌گفتیم که با فاصله هزاران کیلو‌متری برای خدمت به آنها اعزام شدیم، شاهد مهربانی و اظهارات برادرانه و پشیمانی آنها بودیم و با توجه به اینکه بیشترین شهدای ما از گیلان‌غرب بودند یکی از کرد‌ها، مازندرانی‌ها را برادران خود معرفی کرد.

وی با اشاره به علاقه خود برای حضور در هلال احمر و با بیان اینکه در سال 1365 و در دوران دفاع‌ مقدس به‌عنوان امداد‎گر اقدام به انتقال مجروحان از خط‌مقدم می‌کردم و عاشق فعالیت‌های هلال‌احمر شدم، اظهار کرد: اکنون پس از بازنشستگی هم فرم داوطلبی هلال‌احمر سوادکوه را تکمیل کردم و به‌عنوان داوطلب هلال‌احمر در خدمت اهداف آن هستم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‎های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خاطرنشان کرد: یادم نمی‌آید که گوشی‌ همراهم را خاموش کرده‌ باشم و در هنگام استراحت هم در فاصله نیم تا یک‌متری من قرار‌ داشت، حادثه واژگونی اتوبوس امسال در سوادکوه و متلاشی‌ شدن چند جسد که شناسایی آن را با مشکل روبه‌رو کرده‌ بود و حادثه سقوط هلی‌کوپتر وزیر اسبق راه و همراهان در منطقه خرچنگ کیاسر که به‌عنوان اولین گروه‌های حاضر در صحنه بودیم و با صحنه‌های اجساد متلاشی روبه‌رو بودیم، از تلخ‌ترین خاطرات کاری من است.

آذری نجات پیرمرد حدود 70 ساله که با ماشین در زیر‌ برق باقی‌ مانده‌ بود و یا خانمی که به‌خاطر نجاتش قول‌ داد برای هر کدام از ما‌ها 2 رکعت نماز بخواند از خاطرات شیرین فعالیتم در هلال‌احمر است، یادآوری کرد: قدم‌به‌قدم جاده سوادکوه برای من خاطره است و در برف و بهمن چند‌ سال پیش، ابرو، صورت و پلک‌های امداد‌گران هلال‌احمر یخ می‌زد و برای مردم زنجیر‌ چرخ می‌بستیم و تیم خوب و همراهی تشکیل شد.

وی در پایان تاکید کرد: وجود 5 پایگاه امداد جاده‌ای در سوادکوه در کمک به محور سوادکوه فعالیت‌های مفیدی دارند و به لحاظ آمادگی و تجهیزات دارای رتبه برتر هستند.دیدگاه شما در مورد : پس از بازنشستگی، به‌عنوان داوطلب هلال‌احمر در خدمت اهداف آن هستم

پس از بازنشستگی، به‌عنوان داوطلب هلال‌احمر در خدمت اهداف آن هستم