پنج شنبه 25 مرداد 1397 23:15:47

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47162

تاریخ انتشار : 09/10/1396 - 09:33

معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان در سوادکوه:

به ازای هر16 مرد و 28 زن مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند

معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: به ازای هر 16 مرد مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند که از استاندارد جهانی عقب هستیم.

به ازای هر16 مرد و 28 زن مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند

به گزارش سوادکوه آنلاین، فریبا محمد‌یان در جلسه شورای اداری اداره‌کل ورزش و جوانان استان مازندران که به میزبانی اداره ورزش و جوانان شهرستان سوادکوه و در سالن اجتماعات دانشگاه‌ آزاد اسلامی برگزار‌ شد، اظهار کرد: فقر‌ حرکتی از علل بیماری‌های قلبی، عروقی، فشار‌خون، بیماری‌های مزمن ریوی و انواع سکته‌ها و سرطان‌ها، است.


وی افزود: مطالعات ما نشان می‌دهد که سبک‌زندگی روستا‌های ما عوض شد و فقر‌حرکتی مانند سایر بیماری‌ها نفوذ کرد و این بیماری‌ها دامن دختران و و زنان روستا را هم گرفت.
 

معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه فقر‌ حرکتی بیماری قرن در هزاره سوم است، به نسبت ورزشکاران زن و مرد مازندرانی اشاره‌ و تصریح کرد: به ازای هر 16 مرد مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند که از استاندارد جهانی عقب هستیم و از این آمار تأسف‌بار‌تر این است که به ازای هر 28 خانم یک‌نفر در استان مازندران ورزش می‌کند.

محمدیان، موضوع ورزش را یک موضوع فرا‌بخشی توصیف و اظهار ‌کرد: اگر همه بخش‌ها بر طبق وظایف خود عمل‌ نکنند، آسیب‌های مختلف دامنگیر همه اعضای خانواده ما هم ‌می‌شود.

وی افزود: ما به ورزش فقط نگاه تفریحی نداشته‌ باشیم و مطالعات حوزه‌های اقتصادی نشان داد که 150 دقیقه ورزش در هفته باعث 475 دلار صرفه‌جویی در تندرستی او می‌شود و ورزش نوعی در‌آمد است.

معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه استعداد‌های بالقوه سوادکوه مانند گنج‌پنهان است و استعداد‌های مختلف برای رشته‌های ورزشی مناسب وجود‌ دارد، بیان کرد: مشکلی در فرایند ورزشی وجود دارد و آن این است که قرار نیست برای هر 49 رشته ورزشی سرمایه‌گذاری کنیم و در دنیا هم ورزش‌قهرمانی را بخش خصوصی مدیریت می‌کند.

محمدیان به ورزش همگانی اشاره و خاطرنشان کرد: ورزش همگانی ما هزینه بالایی نمی‌خواهد و بر طبق آمار اقتصادی برای هر فرد در ماه کمتر از 10 دلار هزینه می‌شود و در فضا‌های شهری، معابری تعبیه‌شود که بتوانند ورزش کنند.

وی ‌تصریح کرد: اوقات فراغت دختران و زنان ما به کار تبدیل‌ شد که شایسته دختران و زنان ما نیست و ما با مبلغان دینی تفاهم‌نامه‌هایی بستیم که ورزش از نظر ما یک اقدام الهی است و بدون رنگ خدا نیست و مدال‌آوری به هر‌قیمتی را نداریم.

معاون بانوان وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه متأثر شدم که بسیاری از مدال‌آوران ما در سنین کم از ورزش خداحافظی کردند و باید بررسی شود که چرا خداحافظی کردند و انتظار دارم که بخش ورزش مسیر را برای آموزش رشته شمشیربازی در سوادکوه باز کند، خاطرنشان کرد: به گردشگری ورزشی که بخش بکری است هم توجه‌ شود و مدیریت بهره‌‍‌وری از منابع موجود برای استفاده زنان و مردان و دوری از تک‌بعدی‌نگری مورد توجه قرار‌ گیرد و کمک‌ کنیم که بانوان اوقات فراغت واقعی داشته باشند.

محمدیان با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی برای از بین‌بردن فقر حرکتی به اعضای خود که ایران هم عضو آن است، تکلیف کرد که تا سال 2025 باید 10 درصد فقر حرکتی را کاهش بدهیم که میلیارد‌ها تومان صرفه‌جویی است، گفت: ورزش، بهره‌وری بیشتر را به همراه دارد و نشاط اجتماعی و امید به زندگی به وجود می‌آورد.

وی در جمع رؤسا و نائب‌رئیسان ادارات ورزش و جوانان شهر‌ها و شهرستان‌های استان مازندران از درج قانونی جایگاه نائب‌رئیس بانوان خبر داد و گفت: حل بخشی از ناهنجاری‌های قامتی و لزوم فرام‌شدن فرصت تمرین مدیریت بانوان مورد توجه باشد.

معاون وزیر ورزش با اشاره به اینکه در هزاره‌ سوم بر طبق آموزه‌های دینی و فرهنگی، بهانه‌ای برای شانه‌ خالی‌ کردن مسؤولیت‌ها نداریم، گفت: افزایش بهره‌مندی از امکانات موجود با آمایش منطقی و علمی به دست می‌آید.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: هیئت‌ها و فدراسیون‌های مختلف ورزشی اقدامات و برنامه‌های خود را ارائه‌ کنند و اگر هیئت و فدراسیونی در ردیف 15 فدراسیون و هیئت قرار‌ نگیرد، به عنوان هیئت و فدراسیون در حال توسعه معرفی می‌شود.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : به ازای هر16 مرد و 28 زن مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند

به ازای هر16 مرد و 28 زن مازندرانی یک‌نفر ورزش می‌کند