پنج شنبه 25 مرداد 1397 03:14:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47153

تاریخ انتشار : 08/10/1396 - 15:12

امام‌جمعه پل‌سفید:

9 ‌دی‌ماه روز همبستگی احاد ملت با سر‌نوشت کشور است

امام‌جمعه پل‌سفید در خطبه‌های نماز‌جمعه این شهر گفت: 9 ‌دی‌ماه روز همبستگی احاد ملت با سر‌نوشت کشور است و سخنان رهبری باید فصل‌الخطاب باشد.

9 ‌دی‌ماه روز همبستگی احاد ملت با سر‌نوشت کشور است

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت الاسلام حسن قربانی در خطبه‌های نماز‌جمعه پل‌سفید سوادکوه با اشاره به اینکه تحریف برخی از کتب‌الهی و یا استفاده از کلمات علما و انتساب آن به دین برخی دیگر را شاهد هستیم ولی یک‌کلمه قرآن هم تغییر‌نشد، اظهار‌کرد: قرآن، کهنه نمی‌شود و انسان‌ها را به بهترین مسیر هدایت می‌کند و در قالب زمان نیست و اخلاق و عدالت منهای خدا و قرآن به قول شهید مطهری، نشر اسکناس بدون پشتوانه است.

وی به سخنان مقام معظم رهبری به «دین‌سیاسی و سیاست دینی» اشاره کرد و گفت: سیاست شیعه دینی است و به قول حضرت علی(ع) ابتدا تذکیه شویم و سپس وارد سیاست شویم تا سیاست ما دینی‌باشد.

امام‌جمعه پل‌سفید با بیان اینکه اشخاصی به برکت انقلاب و خون‌شهدا به مقامی می‌رسند و خودشان را بزرگ می‌بینند و در‌حالی که این انقلاب تاریخ بیش از هزار‌سال و بعد از سقیفه ‌دارد، خاطر‌نشان کرد: هر‌کسی در نظام اسلامی بخواهد به غیر از راه ولایت حرکت‌کند، مشروعیت‌ندارد و باید به بیانات اخبر مقام‌معظم‌رهبری دقت‌شود و انقلاب اسلامی 15 خرداد دارد که امام‌خمینی(ره) آن را برای همیشه عزای عمومی اعلام‌کرد.

قربانی با اشاره به اینکه ما ملتی هستیم که با وحدت‌کلمه راه را طی می‌کنیم و انقلاب اسلامی، خدماتی زیادی دارد و نباید بی‌انصافی کرد و نهضت صنعتی و علمی در مملکت ایجاد‌شد، اظهار‌کرد: ما امنیت ملی را باید بیشتر از جانمان بخواهیم و دشمنان می‌خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند و افرادی که سیاست بلد نیستند و تزکیه نشدند حق ندارند حتی دهیار روستا هم بشوند، چون ضمانت شرعی دارد و انقلاب اسلامی یک حکومت عادی نیست و وقتی می‌گوییم ولایت فقیه است یعنی همه‌چیزش باید در مسیر فقه صادق‌آل‌محمد(ص) باشد.

خطیب‌جمعه پل‌سفید با اشاره به اینکه 9 دی‌ماه روز ملی برای دفع توطئه خارجی و ضد‌انقلاب داخلی بود و 9 ‌دی‌ماه باید برای وحدت و صیانت از انقلاب اسلامی باقی‌بماند و این‌‎روز برای همه گروه‌ها با هر نوع تفکر برای صیانت از انقلاب اسلامی و اطاعت از مقام‌معظم‌رهبری و ولایت‌فقیه است و 9 ‌دی ماه روز اسلام، انقلاب و ایران است و دولتی و حکومتی هم نیست.

وی با اشاره به اینکه 9 دی‌ماه روزی است که ملت، میثاق دینی و ملی خود را استوار کرد و روز هوشیاری است و روزی است که هر جاهل، سیاسی‌کار و فرصت‌طلب از هر جناحی رسوا می‌شود، افزود: 9 ‌دی‌ماه روز همبستگی احاد ملت با سر‌نوشت کشور است و سخنان رهبری باید فصل‌الخطاب باشد و هنگامی که مقام‌معظم رهبری فرمودند که به خیابان‌ها نیایید، چرا به خیابان‌ها آمدید.

قربانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی یک سرمایه عظیمی باید برای همه سیاسیون باشد و امریکا کسی است که به ما گندم نمی‌دهد، دارو نمی‌دهد و نمی‌خواهد موشک و هسته‌ای داشته باشیم و نمی‌خواهد ما زنده باشیم، خاطر‌نشان کرد: قطره‌قطره خون شهدا با سرنوشت این مملکت گره‌خورد و هر‌کسی که پا روی خون‌شهدا گذاشت، چیزی جز فلاکت و هلاکت، نصیبش‌نشد و امداد‌های غیبی همیشه محافظ ملت ایران است

امام‌جمعه پل‌سفید گفت: سرمایه‌ای که امام و شهدا به دست ما دادند، امانت به‌دست ما است و باید حفظ کنیم.

 


منبع : سوادکوه نیوز
دیدگاه شما در مورد : 9 ‌دی‌ماه روز همبستگی احاد ملت با سر‌نوشت کشور است

9 ‌دی‌ماه روز همبستگی احاد ملت با سر‌نوشت کشور است