شنبه 30 تیر 1397 23:37:25

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 47149

تاریخ انتشار : 09/10/1396 - 07:03

خروش ملی 9 دی 96 ایرانیان، پرصلابت و دشمن‌شکن‌تر از همیشه

در هر 9 دی، چشم فتنه توسط مردم کور می‌شود

9دی، سندی برای رسوایی فتنه‌گران در هر دوره و عصری است. شاخصی که برجستگی آن، حضور مستمر و آگاهانه مردم در صحنه دفاع از ارزش‌های انقلاب است؛ لذا این شاخص برای بار دیگر فردا کارآمدی خود را به اثبات خواهد رساند.

در هر 9 دی، چشم فتنه توسط مردم کور می‌شود

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، قضایای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری کشورمان، نقطه عطفی را برای مردم‌مان ایجاد کرد تا تجربه کنند اگر جامع‌الاطراف با مسائل پیرامونی خود رفتار نکنند، نه در سطح داخلی که حتی در سطح جهانی نیز کلاه گشادی به سرشان می‌رود و دچار چنان خساراتی می‌شوند که هیچ‌گاه موفق به جبران آن نخواهند شد. 
 

کشور آباد با انتخاب آگاهانه 

درست است که مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 نقش خود را به‌خوبی و افتخارآمیز ایفاء کردند و این، دو کاندیدای جریان اصلاحات بودند که بی‌ظرفیتی کرده و مجری پیاده‌کردن نقشه دشمنان جهانی انقلاب اسلامی شدند، اما نباید از این واقعیت تلخ گذشت که فتنه‌گران سازماندهی‌شده و مزدور بیگانگان، قسمتی از راه 8ماهه آشوب و فتنه را با سیاه‌لشکری بخش‌هایی از مردم پیمودند، که بتدریج پس از اثبات همراهی سران فتنه با صهیونیست‌ها، ریزش‌ها در اردوگاه اصلاحات به حدی گسترده و فراگیر شد که سران فتنه از ترس جان خود، خواهان حمایت دستگاه‌های امنیتی کشور برای تحت‌الحفظی خود شدند. 
 
مردم ایران دریافتند که هرسال باید با گرامیداشت 9دی، خاطره تلخ اعتماد به شعارهای ساختگی امریکائی‌های صهیونیست‌، که حتی از دهان خودی‌ها هم خارج شود، را نباید مورد اعتماد قرار دهند و با حضور در مراسم 9دی هرسال، با مرور سناریوی دشمنان در فتنه سال 88، لزوم هوشیاری خود را مورد تاکید قرار دهند. 
 

فتنه، معلول ناآگاهی و شانتاژهای تبلیغاتی
  

آیت‌الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران، نقش مردم در کورکردن چشم فتنه را اساسی می‌داند و می‌گوید: مردم دیدند که آنها خواهان حکومت آمریکایی هستند و مردم حماسه آفریدند و چشم فتنه را در آوردند. 
 
عبدالله رضیان در گفت‎وگو با بلاغ در مورد گرامی‌داشت یوم الله 9 دی، اظهار کرد: دشمن در فتنه ۸۸ با اصل نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل داشت و با توجه به کمک‌های مالی و نیز تحریک نیروهای مقابل نظام در صدد آن بود که با اصل حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی مقابله کند که مردم ایران با هوشیاری و حضور در صحنه اجازه ندادند که این توطئه محقق شود و مردم فتنه 88 را سرکوب کردند. 
 
وی افزود: با توجه به آنکه از شروع انتخابات تا ۹دی دشمنان توطئه‌های زیادی را طراحی کردند و در عاشورا آن واقعه رقم خورد و با مردم مقابله کردند و اماکن عمومی را تخریب کردند بنابراین به دنبال توطئه بزرگ بودند که از این طریق نظام را آسیب‌پذیر کنند. 
 

رهبری، باطل‌السحر فتنه‌ها

نماینده مردم شهرستان‌های سوادکوه، سوادکوه شمالی، قائم‌شهر، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فتنه ۸۸ با حضور جدی مردم و تأکید رهبری خاموش شد به همین دلیل همه ساله این روز به عنوان یوم‌الله بزرگ 9دی گرامی داشته می‌شود. 
 
این مسئول درباره این سوال که برخورد نظام جمهوری اسلامی با سران فتنه چطور بود، گفت: مقام معظم رهبری از فتنه‌گران خواست که اگر از ملت عذرخواهی کنند مورد عفو و بخشش ملت قرار خواهند گرفت اما آنان در برابر رهبری و ملت قرار گرفتند. 
 
رضیان در پایان تصریح کرد: متاسفانه سران فتنه بی‎انصافی زیادی در حق نظام انجام دادند، در حالی که این نظام خون‌های زیادی برای حفظ کشورمان داد و افرادی که در داخل بودند می‌توانستند به مقابله کسانی که از بیرون وارد شدند بپردازند که این‌گونه نشد. 
 

شیطان بزرگ، دشمن آشتی‌ناپذیر 

حجت‌الاسلام یدالله غلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از بدو تولد تاکنون با بحران‌ها، تهدیدها و فتنه‌های گوناکون همراه بود، اظهار ‏کرد: تهدیدات انواع مختلفی اعم از اقتصادی، امنیتی، فرهنگی، سیاسی و... دارد که با هر کدام از آن‌ها می‌توان ‏کشوری را از پای درآورد و تسلیم اراده خود کرد.‏ 
 
وی افزود: برای فتنه سال 88 از سال‌های گذشته برنامه‌ریزی شده بود و این‌گونه نبود که در زمان انتخابات شکل ‏گرفته باشد که بگوییم بد اخلاقی انتخاباتی بوده و قابل گذشت است.‏ 
 
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا مازندران گفت: مقام معظم رهبری که از قبل از انقلاب تاکنون شاهد ‏حوادث و فتنه‌های گوناگون بوده از این فتنه به فتنه عمیق و عظیم یاد می‌کند.‏ 
 

  سران فتنه، خائنان ملی

سیدحسین موسوی کارشناس ارشد مسائل سیاسی، نفوذ را اصلی‌ترین عامل ایجاد فتنه می‌داند و اظهار می‌دارد: عوامل فتنه 88 با وجود اقرار به عدم امکان تقلب در انتخابات، حاضر به محکومیت فتنه نیستند. 
 
وی با تاکید بر اینکه پس از گذشت هشت سال هنوز تمام ابعاد فتنه بیان نشده است، تصریح کرد: هدف اصلی فتنه 88 دغدغه عدم وجود دموکراسی در ایران و بحث تقلب در انتخابات نبود بلکه براندازی نظام و انقلاب اسلامی نشانه‌گیری آنان قرار داشت. 
 

حضور آگاهانه و مستمر مردم، ضامن حراست انقلاب

حجت‌الاسلام قلی‌پور با بیان اینکه 9 دی را حماسه بیعت ملت با ولایت ذکر می‌کند و می‌افزاید: هشت ماه دشمن به دنبال زدن نظام ولایی بود که ملت به صحنه آمدند و از ولایت دفاع کردند. 
 
امام جمعه بابلسر با بیان اینکه مردم فهمیدند راه نجات کشور در شرایط کنونی، گذشته و آینده فقط و فقط در اطاعت از ولایت است، تصریح کرد: امیدواریم ملت همیشه در صحنه ایران، بصیرت 9 دی‌ای خود را همواره حفظ کنند. 
 

فتنه‌گر دیروز و امروز نداریم، فتنه‌گر فتنه‌گر است 

محمداسماعیل امام‌زاده نیز به خبرنگار ما گفت: فتنه 88 با بهره‌گیری از حمایت آشکار و علنی استکبار جهانی به‌خصوص امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی و تکیه بر امکانات رسانه‌ای مدرن و گسترده، فضای یأس و ناامیدی را در میان انقلابیون و نهضت‌های مقاومت جهان حاکم کرد و نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی را بوجود آورد. 
 
وی در ادامه افزود: به اعتراف همه رسانه‌های خارجی حاضر در انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران، این انتخابات با حضور 40میلیونی مردم، یکی از امن‌ترین و آرام‌ترین و در عین حال سالم‌ترین انتخابات 30سال گذشته بود و هیچ حادثه‌ای در انتخابات صورت نگرفت و هنوز هم مردم مشغول رأی دادن بودند که برخی به آقای موسوی تبریک گفتند و او نیز اعلام کرد که من برنده انتخابات هستم و آن هم با یک فاصله زیاد. لذا من رئیس جمهور هستم. 
 
این فعال اجتماعی با تاکید بر ضرورت برگزاری باشکوه مراسم 9دی در همه سال‌ها و با حضور حداکثری مردم و بررسی وقایع آن فتنه و تطبیق آن با شرائط امروز به‌منظور بصیرت‌افزایی، یادآور شد: چه زمانی فراخواهد رسید تا عده‌ای که واقعاً به ملت ایران خیانت کرده و همچنان با حمایت از سران فتنه به خیانت خود ادامه می‌دهند، در پیشگاه مردم محاکمه شده و به سزای خیانت‌شان برسند؟
 

دشمن با افراد و جریان‌های داخلی اهدافش را پیش می‌برد 

محمد سیفی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حمایت برخی کشورهای غربی از فتنه 88 عنوان می‌کند: مردم امروز، آمریکایی‌ها و غربی‌ها را بیش از هر زمانی دیگری شناخته‌اند و تجربه کرده‌اند که کوتاه آمدن در برابر غرب و آمریکا منجر به گستاخ‌تر شدن آنان می‌شود. 
 
وی در ادامه افزود: دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تلاش کردند تا با ایجاد توطئه، ضربه‌ای بزرگ به‌نظام جمهوری اسلامی ایران وارد کنند و اتفاقات سال 88 آتشی بود که به دست دشمنان نظام برافروخته شد. 
 
این کارشناس مسائل سیاسی به حضور به‌موقع مردم در روزهای سخت انقلاب اشاره کرد و گفت: مردم در 9 دی 88 نشان دادند که نمود عینی بصیرت و آگاهی، اقدام و عمل به‌موقع در زمان مناسب است و سکوت نمی‌تواند راه‌کار پایان دادن به فتنه‌های طراحی‌شده از سوی دشمنان باشد. 
 
وی در پایان اظهار کرد: حماسه 9 دی 88 درواقع پیروزی مدافعان ولایت در برابر مدافعان فتنه بود. 
 

فتنه و آزمایش هیچ‌وقت ما را رها نخواهد کرد 

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی نیز با اشاره به اینکه روز 9 دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: از زمان پیامبر گرامی اسلام تا امروز فتنه‌های متعددی ایجاد شده که در برخی دست دوست و در برخی دست دشمن نمایان بود. 
 
امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه مردم در فتنه‌های گوناگون درصحنه حاضر بودند و فتنه‌ها را خنثی کردند، تصریح کرد: دشمن قانع نیست و به دنبال فرصت برای ایجاد فتنه‌ای دیگر است. 
 
وی افزود: ایرانیان غیور و کسانی که به انقلاب اسلامی توجه دارند، سلطه استکبار را نمی‌پذیرند. دیدگاه شما در مورد : در هر 9 دی، چشم فتنه توسط مردم کور می‌شود

در هر 9 دی، چشم فتنه توسط مردم کور می‌شود