پنج شنبه 25 مرداد 1397 23:14:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47142

تاریخ انتشار : 04/10/1396 - 12:02

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در سوادکوه:

حماسه‌های دفاع مقدس ممکن است تکرار نشود/ از آیین‌های مازندرانی حمایت می‌کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: در دفاع مقدس حماسه‌هایی خلق شد که ممکن است تکرار نشود که باید با تولیدهای فاخر هنرمندان به نسل جوان، آیندگان و جامعه جهانی بشناسانیم.

حماسه‌های دفاع مقدس ممکن است تکرار نشود/ از آیین‌های مازندرانی حمایت می‌کنیم

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، احد جاودانی در اختتامیه دومین جشنواره شعر بومی محلی مازندران که توسط سازمان بسیج هنرمندان مازندران در امام‌زاده عبدالحق(ع) زیراب برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت کسانی که قلم به دست می‌گیرند تا حماسه‌ها فراموش نشود، جای تقدیر دارد.


وی افزود: در همه‌جای دنیا برای رزمندگان خود اثر فرهنگی و هنری تولید می‌کنند تا قهرمانان و دلاوری‌های آنان را بشناسند.
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس حماسه‌هایی خلق شد که ممکن است تکرار نشود که باید با تولیدهای فاخر هنرمندان به نسل جوان، آیندگان و جامعه جهانی بشناسانیم.

جاودانی با تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره شعر بومی محلی مازندران، تصریح کرد: زمانی نگران بودیم که فرزندان ما، زبان مادری را فراموش کنند ولی میل و گرایش به زبان و گویش مازندرانی بیشتر شد.

وی بیان کرد: تنوع فرهنگی در طول تاریخ تقویت‌کننده حرکت‌های آرمانگرایانه و بزرگ در حفظ و حراست کشور شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به عوامل صیانت از تنوع فرهنگی در کشور اشاره و اظهار کرد: تاریخ دیرپای ایران با محوریت زندگی مسالمت‌آمیز بین اقوام و دین اسلام با محوریت برتری بر اساس تقوا از عوامل صیانت از تنوع فرهنگی در ایران است.

جاودانی در پایان تاکید کرد: از برگزاری برنامه‌هایی با محوریت سنت‌ها و گویش‌ها و آیین‌های مازندرانی حمایت می‌کنیم.دیدگاه شما در مورد : حماسه‌های دفاع مقدس ممکن است تکرار نشود/ از آیین‌های مازندرانی حمایت می‌کنیم

حماسه‌های دفاع مقدس ممکن است تکرار نشود/ از آیین‌های مازندرانی حمایت می‌کنیم