جمعه 26 مرداد 1397 06:24:03

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47128

تاریخ انتشار : 30/09/1396 - 00:48

عضو مجمع نمایندگان مازندران مطرح کرد

وجود 5هزار بیکار در سوادکوه/ وزیر راه شرمنده مردم سوادکوه است/ عدم وجود نقدینگی، مانع تکمیل محور سوادکوه

عضو مجمع نمایندگان مازندران گفت: 5 هزار بیکار در سوادکوه وجود دارد و ایجاد ظرفیت برای اشتغال‌زایی 5 هزار نفر خیلی سخت‌ نیست و سوادکوه توانمندی بالایی در حوزه‌های مختلف دارد.

وجود 5هزار بیکار در سوادکوه/ وزیر راه شرمنده مردم سوادکوه است/ عدم وجود نقدینگی، مانع تکمیل محور سوادکوه

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، عبدالله رضیان در جمع فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان سوادکوه اظهار کرد: قدر زیبایی‌های سوادکوه را نمی‌دانیم و درگیر مسائل حاشیه‌ای ریز هستیم.


وی افزود: دغدغه من پیدا‌ کردن سرمایه‌گذار برای تله‌کابین در سوادکوه بود و با حضور سرمایه‌گذار در «جوارم» جلسه‌ای برگزار کردیم و سرمایه‌گذار هم از منطقه استقبال کرد.

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سوادکوه‌شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه من آن است که بلند‌نظر‌تر باشیم تا شرایط جدیدی را پیگیری کنیم، تصریح کرد: مقرر نیست فردی را برای مدیریت آموزش و پرورش سوادکوه قرار بدهم، مدیر برای خدمت است و با مدیر باید همکاری و همراهی‌ کرد.

رضیان با بیان اینکه دغدغه من شرایط فعلی آموزش و پرورش است و سرانه آموزش و پرورش از مباحث جلسه چند‌ روز قبل من با وزیر آموزش و پرورش بود، خاطر‌نشان کرد: 800 میلیارد تومان در بودجه سال قبل برای سرانه آموزش و پرورش مصوب شد که 15 درصد آن پس از 10 ماه تخصیص‌ یافت که در فضای آموزش و پرورش باید تحول ایجاد شود و نگرانی‌های جدی در بحث کنکور و کلاس‌های کنکور وجود‌ دارد.

وی با اشاره به اینکه توافقاتی درباره کک‌سازی صورت گرفت و جلسه با تجریشی معاون جدید محیط‌زیست داشتیم، سه مانع زیست‌محیطی کک‌سازی تا دو ماه آینده بررسی می‌شود و وزیر اقتصاد و دارایی برای اجرای کک‌سازی جدی است، بیان کرد: 5 هزار بیکار در سوادکوه وجود دارد و ایجاد ظرفیت برای اشتغال‌زایی 5 هزار نفر خیلی سخت‌ نیست و سوادکوه توانمندی بالایی در حوزه‌های مختلف دارد.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه تکیه به قطره‌چکان‌های بودجه‌های دولتی به جایی نمی‌رسد و شرایط اقتصادی سختی داریم و بخش خصوصی، توانمندی‌های خوبی دارند و می‌توانند هزینه‌های خوبی داشته‌ باشند، افزود: گیر‌های بوروکراسی موانع سرمایه‌گذاری استان مازندران است.

رضیان در پایان با اشاره به اینکه وزیر راه، قائم‌مقام خود را اواخر این هفته به محور سوادکوه اعزام می‌کند و وزیر راه شرمنده مردم سوادکوه است و عدم وجود نقدینگی، مانع تکمیل محور سوادکوه شد، گفت: عدم استقبال از رشته‌های کار و دانش داریم و فضایی برای خروجی‌های کار و دانش نیست و دانشگاه آزاد به رشته‌هایی توجه کردند که خودشان را از ‌ورشکستگی نجات بدهند و فارغ‌التحصیل جایگاهی در بیرون ندارند و ابتلای مازندران به فارغ‌التحصیلان بیکار بسیار بالا است.
 دیدگاه شما در مورد : وجود 5هزار بیکار در سوادکوه/ وزیر راه شرمنده مردم سوادکوه است/ عدم وجود نقدینگی، مانع تکمیل محور سوادکوه

وجود 5هزار بیکار در سوادکوه/ وزیر راه شرمنده مردم سوادکوه است/ عدم وجود نقدینگی، مانع تکمیل محور سوادکوه