پنج شنبه 25 مرداد 1397 03:14:38

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47110

تاریخ انتشار : 24/09/1396 - 18:34

مديركل ميراث فرهنگی و گردشگری مازندران خبر داد

پرداخت تسهیلات جدید ارزی برای توسعه روستایی در مازندران

مديركل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان مازندران از پرداخت تسهیلات جدید ارزی برای توسعه روستایی خبر‌ داد.

پرداخت تسهیلات جدید ارزی برای توسعه روستایی در مازندران

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، دلاور بزرگ‌نیا در جلسه شورای اداری سوادکوه که در روستای «ورسک» بخش مرکزی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال بیش از 800 هزار‌ نفرشب‌ اقامت در سوادکوه حضور‌ داشتند، اظهار کرد: شهرستان سوادکوه قابلیت مقصد‌ گردشگری‌ شدن را دارد و باید جاذبه‌های و بسته‌های گردشگری تعریف کنیم تا گردشگران برای آن هزینه کنند.


وی افزود: بوم‌گردی از هتل‌های 4 ستاره هم جاذبه بیشتری دارد و سرمایه‌گذاری آن هم یک‌بیستم هتل و در‌آمد آن هم معادل یا 1.5 برابر هتل است.

مديركل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان مازندران خاطرنشان کرد: گردشگران به دنبال مراکز ارزان‌قیمت و طبیعی هستند و باید تعریف جدید از گردشگر، سفر و خدمات سفر ارائه‌ شود.

بزرگ‌نیا در پایان با اشاره به اینکه برخی گروه‌های فعال در گردش‌پذیری در ایام غیر‌انبوهی جمعیت هم با استقبال گردشگران مواجه هستند و با برگزاری برنامه‌های شعر‌خوانی و موسیقی سنتی برای اثر‌گذاری فرهنگ‌بومی به‌جای اثر‌پذیری فرهنگ گردشگران تلاش می‌کنند، تصریح کرد: فرصت خوبی برای حمایت از فعالان گردشگری وجود‌ دارد و با توجه به پرداخت تسهیلات جدید ارزی برای توسعه روستایی، هر متقاضی با طرح‌ مناسب می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند که 10 درصد برای بوم‌گردی و 10 درصد برای صنایع دستی در‌نظر گرفته‌ شد.
 دیدگاه شما در مورد : پرداخت تسهیلات جدید ارزی برای توسعه روستایی در مازندران

پرداخت تسهیلات جدید ارزی برای توسعه روستایی در مازندران