دوشنبه 01 مرداد 1397 16:28:42

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 47082

تاریخ انتشار : 14/09/1396 - 07:30

به بهانه هفته وحدت

اتحاد و اتفاق، مبرم‌ترین نیاز مسلمین جهان است/ یکی از مهم‌ترین حیله‌های استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است

کارشناس ارشد جمعیت‌شناسی گفت: بهتر است با گسترش اندیشه برادری دینی و اشاعه این تفکر، راه نفوذ و صدمه‌زدن دشمن به کشور عزیزمان را مسدود کنیم.

اتحاد و اتفاق، مبرم‌ترین نیاز مسلمین جهان است/ یکی از مهم‌ترین حیله‌های استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، 12 ربیع‌الاول سالروز ولادت آخرین پیامبر الهی حضرت محمد(ص) به روایت اهل سنت است و 17 ربیع الاول نیز میلاد رسول اکرم(ص) به روایت اهل تشیع است که فاصله دو تاریخ را هفته وحدت بین سنی و شیعه نامگذاری کردند. 

نامگذاری این هفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی نبود بلکه نامگذاری آن قبل از انقلاب و توسط مقام معظم رهبری در دوران تبعید در سیستان و بلوچستان کلید خورده بود. رهبر معظم انقلاب در این باره می‌فرماید" ...من آنجا (سیستان و بلوچستان) تبعیدی بودم، دستگاه‌ها نمی‌خواستند بگذارند تلاشی از سوی ما انجام بگیرد؛ اما در عین حال ما گفتیم بیائید کاری کنیم که یک نشانه‌ای از اتحاد شیعه و سنی را در این شهر نشان بدهیم؛ که این مسئله‌ هفته‌ وحدت - ولادت نبی‌اکرم در دوازدهم ربیع‌الاول به روایت اهل سنت، و در هفدهم ربیع‌الاول به روایت شیعه - آن روز به ذهن ما رسید و در ایرانشهر آن را عمل کردیم؛ یعنی از دوازدهم تا هفدهم جشن گرفتیم. این یک فکر عمیقی بوده است، مال امروز و دیروز نیست. ۱۳۹۰/۰۷/۲۵"

از آن زمان تا امروز هر ساله جشن‌های باشکوهی در این فاصله برگزار می‌شود و بدون شک، نیاز مسلمین به اتحاد و اتفاق، از مبرم‌ترین نیازها است، و درد اساسی جهان اسلام، همین کینه‌های کهنه میان مردم مسلمان است. دشمن نیز با ترفندهای مختلف از کوچک‌ترین روزنه‌های شکاف و اختلاف بین مسلمانان برای از بین بردن آن‌ها استفاده می‌کند که نمونه‌های آن در تاریخ کم نیست. 

میلاد فیضی کارشناس ارشد جمعیت‌شناسی و یکی از برادران اهل تسنن به خبرنگار 
بلاغ گفت: یکی از زیباترین و والاترین واژه‌ها، واژه وحدت و برادری است، برادری و وحدتی که پیامبر رحمت در استمرار رسالت دیگر انبیای عظام برای جوامع بشری به ارمغان آورد.

وی با بیان اینکه اهل تشیع و تسنن نباید راه برای نفوذ دشمن آماده کنند، افزود: در دشمنی مستکبرین با جمهوری اسلامی ایران شکی وجود ندارد و یکی از مهم‌ترین حیله‌های استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است، بنابراین بهتر است با گسترش اندیشه برادری دینی و اشاعه این تفکر راه نفوذ و صدمه‌زدن دشمن به کشور عزیزمان را مسدود کنیم. 

کارشناس ارشد جمعیت‌شناسی خاطرنشان کرد: به واسطه حضور در دانشگاه‌های مختلف و هم‌نشینی و هم‌صحبتی با برادران اهل تشیع، هیچ مشکل و اختلافی بین ما وجود ندارد و عده‌ای بدخواه که راضی به آسایش و آرامش مردم کشور ایران نیستند آب در هاون می‌کوبند تا بتوانند این آرامش و امنیت را از مردم بگیرند. 

رهبر معظم انقلاب نیز بارها بر وحدت شیعه و سنی تأکید می‌کند که فرازهایی از سخنان ایشان در زیر آورده شده است: "تأکید می‌کنم که خط قرمز از نظر نظام اسلامی و از نظر ما، عبارت است از اهانت به مقدسات یکدیگر آن کسانی که نادانسته، از روی غفلت، گاهی از روی تعصب‌های کور و بی‌جا، چه سنی و چه شیعه به مقدسات یکدیگر توهین می‌کنند، نمی‌فهمند چه می‌کنند. بهترین وسیله برای دشمن همین‌ها هستند، بهترین ابزار در دست دشمن همین‌ها هستند، این خط قرمز است. سنی و شیعه هر کدام مراسم مذهبی خودشان را، آداب خودشان را، عادات خودشان را، وظایف دینی خودشان را انجام می‌دهند و باید بدهند."

حجت‌الاسلام محمد باغبانی جویباری کارشناس مذهبی با بیان اینکه اتحاد اساسی‌ترین عنصر برای تحقق بخشیدن به آرمان‌های یک امت یا ملت است، گفت: به همین دلیل یکی از عهد و پیمان‌های الهی با پیامبران، ایجاد وحدت و یگانگی در جامعه است.

وی با اشاره به آیه إِنَّ هذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ أَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ تأکید کرد: مسلمانان باید با هم متحد باشند زیرا اصل اول همین وحدت و اتحاد بین مذاهب مختلف اسلامی خصوصاً شیعه و سنی است.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: قرآن کریم همبستگی را برای مسلمانان ضروری تلقی کرده است و به لطف خداوند متعال، انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) بار دیگر اندیشه تقریب بین مذاهب و وحدت سیاسی جوامع اسلامی را احیا کرد و با دعوت همه مسلمانان به اتحاد، سربلندی و عزّت مؤمنان را در جهان فراهم آورد.‌

به گزارش
 بلاغ، بزرگ‌ترین دستاورد رسول اکرم(ص) ایجاد الفت و اتحاد در میان مردمی متفرق و پراکنده بود و جمهوری اسلامی ایران به عنوان منادی راستین وحدت، ادیان و مذاهب مختلفی را در خود جای داده است و با احترام به حقوق و آداب و سنن آنان، اندیشه برادری و وحدت را به مدعیان این امر نشان داده و در تلاش است با هم‌زبانی، همدلی و وحدت در عمل راه نفوذ را بر مستکبران و دشمنانی که همواره با نقشه‌ها و توطئه‌های شوم خود و به وسیله مزدوران خود در کشورهای اسلامی، مانع شکل‌گیری وحدت سیاسی جوامع مسلمان شده و با مطرح ساختن فرقه‌های ساختگی، به ستیز با اندیشه وحدت و تقریب برآمده‌اند فائق آید.دیدگاه شما در مورد : اتحاد و اتفاق، مبرم‌ترین نیاز مسلمین جهان است/ یکی از مهم‌ترین حیله‌های استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است

اتحاد و اتفاق، مبرم‌ترین نیاز مسلمین جهان است/ یکی از مهم‌ترین حیله‌های استکبار ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است