پنج شنبه 25 مرداد 1397 03:15:47

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47059

تاریخ انتشار : 10/09/1396 - 14:34

امام جمعه سوادکوه‌شمالی:

حیات سیاسی جبهه استکبار در گرو تشتت و تفرقه جهان اسلام است/ جنبش دانشجویی کشور به استقلال و استکبار‌ستیزی نیاز دارد

امام جمعه سوادکوه‌شمالی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: حیات سیاسی غرب و نان‌و آب جبهه استکبار در گرو تشتت و تفرقه جهان اسلام است و وحدت، اکسیری است که باید همواره اولویت زندگی مسلمانان باشد.

حیات سیاسی جبهه استکبار در گرو تشتت و تفرقه جهان اسلام است/ جنبش دانشجویی کشور به استقلال و استکبار‌ستیزی نیاز دارد

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سوادکوه‌شمالی با اشاره به اینکه براساس سخنی از امام‌صادق(ع) که هر انسان با‌تقوایی از آل‌محمد‌(ص) محسوب می‌شود، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام و امام صادق(ع) از بزرگ‌تر‌‌ین منادیان وحدت اسلامی هستند و وحدت، ضرورت اول جهان اسلام است.

وی افزود: تحمل، مدارا و گذشت از خصوصیت پیامبر گرامی اسلام برای تحقق جامعه اسلامی حول محور خدا و قرآن بود.

امام جمعه سوادکوه‌شمالی خاطرنشان کرد: هر چه زمان می‌گذرد جامعیت و جاذبه شریعت و سیره‌نبوی و منطق اسلام برای بشریت تشنه عدالت، معنویت و امنیت بیشتر عیان می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه تشکیل تمدن‌اسلامی با وجود دشمنی دشمنان کلید خورد و این حقیقت بزرگ با وحدت جهان اسلام محقق می شود که جبهه کفر، استکبار، الحاد و صهیونسیم ‌بین‌الملل برای شکستن وحدت اسلام متمرکز شدند، افزود: اتحاد و انسجام جهان اسلام بیشتر از سایر موارد مورد هدف دشمنان است.

وی تصریح کرد: حیات سیاسی غرب و نان‌ و آب جبهه استکبار در گرو تشتت و تفرقه جهان اسلام است و وحدت، اکسیری است که باید همواره اولویت زندگی مسلمانان باشد.

امام جمعه سوادکوه‌شمالی خاطرنشان کرد: ایمان و معنویت، قسط و عدل، علم و معرفت، صفا و اخوت، صلاح اخلاقی و رفتاری، اقتدار و عزت و کار، حرکت و پیشرفت دائمی از شاخص‌های مورد‌نظر رهبرمعظم انقلاب در سال 1380 برای نظام مورد نظر پیامبر گرامی اسلام است.

ابراهیمی افزود: امام خمینی(ره) با درک و تجربه مشروطه و مبارزات شهید مدرس و آیت‌الله کاشانی، نظامی را با محوریت اسلامیت و جمهوریت بنیانگذاری کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه به فرموده امام‌خمینی(ره)، مجلس خانه همه مردم و امید مستضعفین است و نمایندگان مجلس به فکر مسائل اصلی و کلیدی کشور باشند و با تقدیر از نمایندگان مجلس به گله‌مندی خود در ارتباط با نظارت بر عملکرد دولت توسط نمایندگان مجلس‌شورای اسلامی اشاره و تصریح کرد: از شخص تاثیرگذار در مجلس مانند ادیانی در پشت تریبون نماز جمعه توقع‌ نداشتم که به مجری نماز‌ جمعه انتقاد کند که مرا با استاندار اشتباه گرفت و فکر می‌کنم از باب شوخی بیان کردند و‌ گرنه اگر جدی باشند بیشتر از 50 درصد عملکرد خود را زیرسؤال بردند و یکی از مسؤولیت‌های اصلی نمایندگان مجلس‌شورای اسلامی، نظارت بر عملکرد دولت است و هر‌جا که ضعف باشد حتما ایشان باید نظارت کند و مجموع خواسته‌های مردم از مجلس رفع گرفتاری‌ها و مشکلات در نظام پر‌پیچ و خم اداری کشور است که مورد نظر امام‌ خمینی(ره) است.

امام جمعه سوادکوه‌شمالی به لغو حضور استاندار مازندران در نماز‌ جمعه این هفته شهرستان اشاره و اظهار‌ کرد: باران ما را از حضور مهمانان محروم کرد و مگر قرار است هر وقت آفتابی هست فعالیت کنیم و در روز‌های باران همه‌چیز باید تعطیل شود.

ابراهیمی در پایان با اشاره به روز دانشجو با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب، مسؤولیت دانشجویان را سنگین دانستند که هم درس، شناخت محیط سیاسی و هم اثرگذاری در محیط سیاسی و آمادگی برای فردای نظام جمهوری اسلامی را مورد‌ توجه قرار‌ دهند، گفت: جنبش دانشجویی کشور به استقلال و استکبار‌ستیزی نیاز دارد و دانشجوی امروز نباید ابزار گروه‌های سیاسی قرار‌ گیرد.

 دیدگاه شما در مورد : حیات سیاسی جبهه استکبار در گرو تشتت و تفرقه جهان اسلام است/ جنبش دانشجویی کشور به استقلال و استکبار‌ستیزی نیاز دارد

حیات سیاسی جبهه استکبار در گرو تشتت و تفرقه جهان اسلام است/ جنبش دانشجویی کشور به استقلال و استکبار‌ستیزی نیاز دارد