شنبه 27 مرداد 1397 09:32:26

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 47024

تاریخ انتشار : 02/09/1396 - 23:24

استاد حوزه علمیه قم:

برگزاری یادواره‌ها شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم

استاد حوزه علمیه قم در یادواره 113 شهید بخش زیراب گفت: برگزاری یادواره‌ها شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم.

برگزاری یادواره‌ها شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت‌الاسلام جعفر واضحی‌آشتیانی در یادواره 113 شهید بخش زیراب با اشاره به اینکه عقل و علم دو ابزار مهم بشر برای دست‌یابی به کمال هستند، اظهار کرد: علم به معنای تبدیل مجهول به معلوم و عقل به معنای تشخیص بین خوب و بد است و احادیثی از امامان معصوم در این‌باره وجود دارد.

وی با بیان اینکه شهدا دنیا را فروختند و آخرت را خریدند، خاطرنشان کرد: شهدا با فروش دنیا و خرید آخرت به علی علیه‌السلام که در رختخواب پیامبر گرامی اسلام برای حفاظت رسول‌خدا خوابید، اقتدا کردند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مادران، پدران، همسران، فرزندان و رفقای شهدا و هر کسی که در مسیر شهدا قرار گیرد دنیا را می فروشند و آخرت را می‌خرند، تاکید کرد: برگزاری یادواره‌ها و مراسم‌های مربوط به شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم.

واضحی‌آشتیانی با بیان اینکه امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی ایران برای ما عزت و کرامت به ارمغان آورد، گفت: در زمان طاغوت عزت و کرامت نداشتیم و انقلاب ما از اعطای حق کاپیتولاسیون که به قول امام راحل، سگ آمریکایی بر ایرانی برتری داشت آغاز شد و امام خمینی(ره) مانند پیامبر اکرم(ص)، عزت، کرامت و هویت را برای ما به ارمغان آورد.

 دیدگاه شما در مورد : برگزاری یادواره‌ها شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم

برگزاری یادواره‌ها شهدا به خاطر آن است که راه را گم نکنیم