دوشنبه 01 مرداد 1397 16:29:25

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 46983

تاریخ انتشار : 26/08/1396 - 07:30

وقتی جهاد برای دانشجویان زمان نمی‌شناسد

دانشجویان مازندران در خط مقدم کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور

تا دیروز دانشجویان جهادی دانشگاه‌های مازندران در تعطیلات تابستان و عید نوروز در حال بازسازی مناطق محروم استان بودند و امروز برای بازسازی کرمانشاه ماتم دیده اعلام آمادگی کردند.

دانشجویان مازندران در خط مقدم کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، این روزها در جریان زلزله‌ای که استان‌های غربی کشور را لرزاند، همه ایرانی‌ها بسیج شده‌اند برای خدمت، از بیکار و کارگر و کارمند و ورزشکار و هنرمند تا استاد و دانشجو و دانش‌آموز، همه و همه بسیج شده‌اند تا مرهمی بر زخم‌های مصیب دیدگان کرمانشاهی باشند. 


درست از چند ساعت پس از اعلام وقوع زلزله و خرابی‌های بسیار، این گروه‌های مردمی به صورت خودجوش با تهیه مواد مورد نیاز زلزله‌زدگان و همچنین اهدای وجوهات نقدی و غیرنقدی خود تلاش کردند تا حداقل گوشه‌ای از فرایند کمک به حادثه‌دیدگان را در دست بگیرد.اما در این بین گروه‌های جهادی دانشجویی که همواره آمادگی خود را برای سازندگی ایران اسلامی در طول این سال‌ها به رخ مسئولان کشانده‌اند و در ایام تعطیلات تابستان و عید نوروز به ساخت و ساز در مناطق محروم کشور مشغول بوده‌اند نیز بلافاصله پس از وقوع زلزله بر آمادگی گروه‌های جهادی برای اعزام به مناطق زلزله‌زده و شروع سازندگی تاکید کردند. 

آمادگی 10 گروه جهادی برای اعزام به کرمانشاه

در همین رابطه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران از آمادگی 10 گروه جهادی برای اعزام به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد و اظهار کرد: بیش از 150 نفر از دانشجویان جهادی دانشگاه‌های مازندران برای حضور در مناطق زلزله زده اعلام آمادگی کرده‌اند.شهرام نوری تصریح کرد: برنامه‌ریزی لازم برای اعزام این تعداد از دانشجویان جهادی صورت گرفته که در قالب گروه‌های 15 نفره و به مدت 10 روز کاری برای فعالیت پاکسازی، مرمت و ساخت اماکن آسیب‌دیده اعزام خواهند شد.

نوری گفت: تاکنون یک گروه بهداشتی درمانی توسط بسیج دانشجویی مازندران به مناطق زلزله‌زده غرب کشور اعزام شده است که به صورت 10 روز متوالی در این مناطق خدمت‌رسانی خواهند کرد.وی با تاکید بر کمک به آسیب‌دیدگان زلزله اخیر، اظهار کرد: از هر گونه خدمت و کمک به مردم زجرکشیده این منطقه دریغ نمی‌کنیم و تمامی امکانات مورد نیاز را بسیج کرده‌ایم.

آمادگی تیم‌های پزشکی جهادی برای اعزام به مناطق زلزله‌زده

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در این رابطه ضمن عرض تسلیت به مردم و هم‌وطنان کشورمان درپی حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین‌لرزه در غرب کشور با بیان اینکه تکلیف بر آمادگی جمعی است، گفت: گروه‌های جهادی دانشجویی همواره در شرایط حساس آمادگی خود را حفظ کرده‌اند و آماده خدمت‌رسانی در نقاط مختلف و مورد نیاز هستند.

وی ضمن ابراز تسلیت و همدردی به خانواده‌های جان‌باختگان، تاکید کرد: گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بابل آمادگی خود را جهت اعزام و خدمت‌رسانی به مردم مناطق زلزله‌زده اعلام می‌کند.

میثم مهدی‌پور ادامه داد: با توجه به گذراندن یک دوره طب رزم و فعالیت‌های مختلف جهادی، دانشجویان برادر و خواهر گروه جهادی بسیج دانشجویی آمادگی کامل دارد تا به همراه عموم دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بابل در مناطق زلزله‌زده غرب کشور حضور یابد.

مهدی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: جهادگران برادر و خواهر ما توانایی دارند تا با کمک‌های اولیه و ثانویه پزشکی به مردم زلزله‌زده امدادرسانی کنند.در پایان ذکر این نکته ضروری است که علاوه بر اعلام آمادگی گروه‌های جهادی، دانشجویان و تشکل‌های مختلف دانشجویی در دانشگاه‌های استان مازندران نیز با جمع‌آوری کمک‌های دانشجویی در حال یاری‌رسانی به مصیبت‌دیدگان غرب کشور هستند.دیدگاه شما در مورد : دانشجویان مازندران در خط مقدم کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور

دانشجویان مازندران در خط مقدم کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور