جمعه 26 مرداد 1397 06:24:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46776

تاریخ انتشار : 07/07/1396 - 14:13

امام جمعه پل‌سفید:

انسان‌های ارزش‌مدار مانند شهیدان کربلا در تاریخ ماندند و انسان‌های فاسد فراموش شدند

امام جمعه پل‌سفید به ماندگاری ارزش‌ها در تاریخ اشاره کرد و گفت: انسان‌های ارزش‌مدار مانند شهیدان کربلا در تاریخ ماندند و انسان‌های فاسد فراموش شدند.

انسان‌های ارزش‌مدار مانند شهیدان کربلا در تاریخ ماندند و انسان‌های فاسد فراموش شدند

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت‌الاسلام احمد قربانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر پل‌سفید با اشاره به اینکه بین دوستان و شیعیان امامان معصوم تفاوت وجود دارد، اظهار کرد: پیامبر گرامی اسلام برخی صفات شیعیان را برای علی(ع) بیان کرد که حضور در نماز جماعات، جدیت در ادای ذکات، کمک به تهیدستان، نوازش بر سر یتیمان، رعایت نظافت،عدم پیمان‌شکنی، عدم خیانت در امانت، راستگویی، عدم آزار‌رسانی به همسایه، زهد در شب، تواضع، رسیدگی به زنان بی‌سرپرست، شرکت در تشییع جنازه مؤمن، روزه‌داری و تقوا بخشی از صفات شیعیان در بیان پیامبر گرامی اسلام است.

وی با اشاره به قدرت‌نمایی نیروی هوایی ایران در مقابله با عراق، افزود: نیروی هوایی حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارد و در اوایل انقلاب به مردم پیوستند.

امام جمعه پل‌سفید با اشاره به سالروز شهادت شهید هاشمی‌نژاد در سال 1360 خاطر‌نشان کرد: پیام دینی و قرآنی را به فرزندان بیاموزیم که بی‌اعتنایی به سالمندان با خشم الهی روبرو می‌شود و جامعه و حکومت هم وظیفه دارند که به سالمندان توجه کنند.

قربانی با اشاره به ایام محرم، خواستار ترویج تفکر حسینی در جامعه شد وتصریح کرد: امام‌حسین(ع) شهید اسلام و دین ناب محمدی)(ص) است.

وی تاکید ‌کرد: نماز اول وقت و رونق صفوف نماز‌جماعت و آگاهی به مردم برای نماز جماعت مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه پل‌سفید به ماندگاری ارزش‌ها در تاریخ اشاره کرد و گفت: انسان‌های ارزش‌مدار مانند شهیدان کربلا در تاریخ ماندند و انسان‌های فاسد فراموش شدند.دیدگاه شما در مورد : انسان‌های ارزش‌مدار مانند شهیدان کربلا در تاریخ ماندند و انسان‌های فاسد فراموش شدند

انسان‌های ارزش‌مدار مانند شهیدان کربلا در تاریخ ماندند و انسان‌های فاسد فراموش شدند