جمعه 26 مرداد 1397 06:24:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46775

تاریخ انتشار : 07/07/1396 - 14:11

امام جمعه سوادکوه‌شمالی:

اقتصاد در دین مردم نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد/اقدام شیطانی آمریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق

امام جمعه سوادکوه‌شمالی در نماز جمعه این شهرستان گفت: اقتصاد در دین مردم نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

اقتصاد در دین مردم نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد/اقدام شیطانی آمریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر شیرگاه اظهار کرد: مردم بهترین ناظران عملکرد‌های فردی و اجتماعی هستند که در آموزه دینی به امر به معروف و نهی از منکر معروف است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر دارای آثار مختلف فردی و اجتماعی است و به بیان امام محمد باقر(ع)، امر به امر به معروف و نهی از منکر، راه پیامبران و شیوه صالحان است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: جامعه امروز به صورت عمیق نیاز به گسترش آموزه‌های اخلاقی دارد و تعمیق امر به معروف و نهی از منکر نیازمند عزم ملی و همگانی است.

امام جمعه شیرگاه افزود: اعتلای سطح بینش مردم نسبت به آثار امر به معروف و نهی از منکر و بیان آثار نا‌مناسب عدم اجرای آن مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بیان برخی تذکرات برای تقویت دولت است و افزایش قدرت دولت اسلامی در تقویت امر به معروف و نهی از منکر مؤثر است باید مورد توجه باشد، خاطر‌نشان کرد: گسترش امر به معروف و نهی از منکر در بین جوانان باعث نهادینه‌شدن آن در جامعه می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به اینکه برای صندلی مدیریت هزاران شهید به شهادت رسیدند، خواستار کاهش مشکلات اقتصادی مردم شد و اظهار‌کرد: اقتصاد در دین مردم نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه شیرگاه با بیان اینکه برگزاری همه‌پرسی در کردستتان عراق پیامد‌های امنیتی و اقتصادی برای کرد‌ها دارد، بیان‌کرد: مخالفت اصولی و منطقی ایران در مخالفت با اقدام نسنجیده و غیر‌امنیتی همه‌پرسی کردستان ارزیابی شود و حمایت رژیم صهیونیستی از همه‌پرسی کردستان باعث جایگزینی آن با موضوع فلسطین می‌شود و هیچ دستاوردی ندارد.

وی اقدام آمریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق را شیطانی ارزیابی کرد و افزود: از یک‌طرف آمریکا با همه‌پرسی کردستان عراق مخالفت می‌کند و از طرف دیگر برای مسعود بارزانی، مشاور تعیین می‌کند و مشروعیت همه‌پرسی کردستان عراق هم مخدوش است.

ابراهیمی به استقبال گسترده از پیکر شهید محسن حججی و حضور رهبر معظم انقلاب در آن مراسم اشاره کرد که ایشان در دیدار با خانواده این شهید از عزیز‌شدن این شهید به دلیل اخلاص و نیاز جامعه به چنین شهیدی را بیان کرد.دیدگاه شما در مورد : اقتصاد در دین مردم نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد/اقدام شیطانی آمریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق

اقتصاد در دین مردم نقش اساسی دارد و باید مورد توجه قرار گیرد/اقدام شیطانی آمریکا در موضوع همه‌پرسی کردستان عراق