پنج شنبه 25 مرداد 1397 03:15:50

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46697

تاریخ انتشار : 28/06/1396 - 13:46

دادستان ساری:

۱۲ منزل روستایی در سوادکوه شمالی با حکم قضایی تخریب شد

دادستان ساری گفت: با صدور حکم دادگاه و تایید داگاه تجدید نظر با حضور نمایندگان دستگاه قضایی و ماموران انتظامی، حکم تخریب ۱۲ منزل در روستای میارکلای شهرستان سوادکوه شمالی اجرا شد.

۱۲ منزل روستایی در سوادکوه شمالی با حکم قضایی تخریب شد

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روستای میارکلا در کنار چند روستای دیگر منطقه در زمان احداث سد البرز برای آبگیری جزو روستاهایی بود که زیر آب می‌رفت.

وی افزود: در این راستا بیش از ۸۰ نفر از اهالی اراضی و خانه‌های خود را به شرکت آب منطقه‌ای واگذار کردند و از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۳ عملیات ارزیابی و تملک انجام و قیمت خانه‌ها و اراضی مشخص شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران تاکید کرد: پول این منازل و اراضی چندین سال پیش، توسط دولت به مالکین پرداخت شده و امروز دولت قصد تصرف ملک خود را دارد.

سخنگوی دادگستری کل استان مازندران تصریح کرد: در این خصوص ۱۲ خانه روستایی که از چندین سال پیش و پس از واگذاری هیچ گونه تعمیراتی نداشته و اکثراً چوبی و گلی هستند، با اجرای حکم قضایی، تخریب شدند.

جعفری خاطرنشان کرد: تخریب صورت گرفته با بحث تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز کاملاً متفاوت است و حکم تخریب فوق‌الذکر با توجه به دریافت پول خانه توسط مالک و لزوم انجام تخلیه، پس از صدور رای دادگاه و تایید دادگاه تجدید نظر اجرایی شده است.

وی در پایان یادآور شد: در واقع شرکت آب منطقه‌ای نسبت به تخریب املاک خود که سال‌ها پیش خریداری کرده و چندین سال جهت تخلیه به مالکین سابق فرصت داده بود، اقدام کرده است.


منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : ۱۲ منزل روستایی در سوادکوه شمالی با حکم قضایی تخریب شد

۱۲ منزل روستایی در سوادکوه شمالی با حکم قضایی تخریب شد