شنبه 27 مرداد 1397 09:32:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46695

تاریخ انتشار : 29/06/1396 - 07:38

امام جمعه زیراب خبر داد

برگزاری چهارمین اجتماع بزرگ عاشوراییان در زیراب

امام جمعه زیراب از برگزاری چهارمین دوره اجتماع بزرگ عاشوراییان زیراب با عنوان «لبیک یا حسین(ع)» روز 5 محرم در امام‌‌زاده عبدالحق(ع) خبر داد.

برگزاری چهارمین اجتماع بزرگ عاشوراییان در زیراب

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت‌الاسلام محمد‌زمان رضایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش برای ترویج فرهنگ عاشورا و یادآوری قیام امام حسین(ع) با وعده الهی ثواب همراه است.

وی افزود: حیات اسلام ناب‌محمدی با قیام عاشورا است و شور همراه با شعور و معرفی فرهنگ عاشورا مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه زیراب تاکید کرد: فرهنگ عاشورا پر‌بار و غنی است و ابعاد مختلفی دارد، غنی‌بودن فرهنگ عاشورا توسط خدا به بشر داده‌شد.

 


رضایی از برگزاری چهارمین دوره اجتماع بزرگ عاشوراییان زیراب با عنوان «لبیک یا حسین(ع)» روز پنجم محرم در امام‌‌زاده عبدالحق(ع) و حضور هیأت‌های مذهبی زیراب خبر داد و خاطر‌نشان‌کرد: شبکه‌های اول و تبرستان صدا و سیما برای پوشش چهارمین دوره اجتماع بزرگ عاشوراییان بخش زیراب همکاری می‌کنند و از علاقه‌مندان به حضور در این اجتماع دعوت می‌شود.

وی عاشورای حسینی را باعث ایجاد و تقویت اتحاد و وحدت بین مردم و طوایف عنوان و اظهار‌ کرد: مردم سوادکوه از ابتدای ماه محرم در حسینیه‌ها، مساجد و اماکن مذهبی برای برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) حضور دارند که این حضور و اطعام‌دهی از ابتدای ماه محرم در استان، کم‌نظیر است.

امام جمعه زیراب وحدت و امنیت را ثمره اجتماع عاشورائیان برشمرد و افزود: کارگروه‌های پشتیبانی، مالی، فضای مجازی، رسانه و اندیشه‌ورزی چهارمین دوره اجتماع عاشوراییان بخش زیراب تشکیل شد و در روز پنجشنبه 30 شهریور‌ماه هم جلسه هماهنگی جوانان هیأت‌های مذهبی بخش زیراب و ارائه پرچم‌های سیاه با عنوان «سیاه‌پوشی مناطق مختلف زیراب» برگزار می‌شود.

رضایی از ثبت‌نام و عضو‌گیری و معرفی 15 خادم‌الحسین در اجتماع عاشورائیان خبر داد و با اشاره به برپایی موکب حضرت فاطمه‌زهرا(س) سوادکوه برای خدمت به زائران در شهر کربلا و تحویل نذر‌های نقدی و غیر‌نقدی مردمی به نمایندگان ستاد عتبات عالیات در جمع هیأت‌های عزاداری، دفتر امام جمعه و یا ستاد عتبات عالیات، گفت: از مدیر‌کل و مدیران صداوسیمای شبکه تبرستان برای همکاری و همراهی در برگزاری اجتماع عاشوراییان بخش زیراب قدردانی می‌کنم.دیدگاه شما در مورد : برگزاری چهارمین اجتماع بزرگ عاشوراییان در زیراب

برگزاری چهارمین اجتماع بزرگ عاشوراییان در زیراب