شنبه 27 مرداد 1397 09:36:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46656

تاریخ انتشار : 09/06/1396 - 07:08

رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه مطرح کرد

کمبود پزشکان متخصص در سوادکوه

رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه گفت: در سوادکوه کمبود پزشک عمومی نداریم ولی در بخش‌های تخصصی، سی‌سی‌یو، چشم‌پزشک و ارتوپد دچار کمبود پزشک هستیم.

کمبود پزشکان متخصص در سوادکوه

به گزارش سوادکوه آنلاین، علی‌اعظم مرادی در جمع پزشکان شهرستان سوادکوه با اشاره به اینکه امنیت جامعه مدیون شهدا است و امنیت نباشد، سلامت هم نیست، اظهار کرد: تأمین رفاه و آسایش جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی از شاخص‌های سلامت است و برای دست‌یابی به آن باید به ارتباط بین‌یخشی توجه کرد.


وی افزود: 25 درصد سلامت مرتبط به فعالیت‌های دستگاه‌های مرتبط، 25 درصد به ژنتیک و 50 درصد مرتبط با مسائل اجتماعی است.
 

رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه خاطرنشان کرد: برگزاری متمرکز برنامه‌های مربوط به جامعه پزشکی در دستور کار نظام پزشکی سوادکوه قرار دارد و نظام پزشکی شهرستان از سال 1379 تشکیل شد و 4 دوره 4 ساله را پشت سر‌گذاشت.

مرادی به تعداد پزشکان سوادکوه اشاره واظهار کرد: 76 پزشک در سوادکوه فعالیت می‌کنند که 60 نفر از این پزشکان عمومی و 16 نفر متخصص هستند.

وی تاکید کرد: در سوادکوه کمبود پزشک عمومی نداریم ولی در بخش‌های تخصصی، سی‌سی‌یو، چشم‌پزشک و ارتوپد دچار کمبود پزشک هستیم.

رییس سازمان نظام پزشکی سوادکوه از وجود 19 دندان‌پزشک، 13 دارو‌ساز، 62 ماما و 80 پرستار در سوادکوه خبر داد و خاطرنشان کرد: 290 نفر عضو نظام پزشکی شهرستان سوادکوه هستند.

مرادی در پایان با اشاره به برخی از فعالیت‌های نظام پزشکی شهرستان سوادکوه از عدم اعلام تعرفه جدید پزشکی در سال 1396 خبر داد و گفت: همکاران عضو نظام پزشکی شهرستان سوادکوه با تعرفه سال قبل فعالیت می‌کنند که 25 تا 40 درصد تخفیف هم در شهرستان لحاظ می‌کنند.
 دیدگاه شما در مورد : کمبود پزشکان متخصص در سوادکوه

کمبود پزشکان متخصص در سوادکوه