شنبه 27 مرداد 1397 21:18:49

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46624

تاریخ انتشار : 26/05/1396 - 10:26

بخشدار زیراب سوادکوه خبر داد

گاز رسانی به 10 روستای بخش زیراب/ حل مشکل آب‌‌شرب 5 روستای بخش زیراب با ایجاد مجتمع آب‌رسانی

بخشدار زیراب سوادکوه از گاز رسانی به 10 روستای بخش زیراب خبر داد.

گاز رسانی به 10 روستای بخش زیراب/ حل مشکل آب‌‌شرب 5 روستای بخش زیراب با ایجاد مجتمع آب‌رسانی

به گزارش سوادکوه آنلاین، کیان الهی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت فعالیت‌های رسانه‌ها اظهار کرد: تعهد، صداقت و امانت‌داری باید در سر‌لوحه فعالیت خبرنگاران قرار گیرد و اطلاع‌رسانی صحیح و سریع احقاق حق مردم است.


وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی‌ها و فعالیت رسانه‌ای باید در مسیر پیشرفت و اعتلای بخش باشد، افزود: افتتاح مجتمع آب‌رسانی امیر‌کلا، بهمنان، ولو‌کش، اتو و پیر‌نعیم در دهستان کِسِلیان بخش زیراب شهرستان سوادکوه باعث حل مشکل آب‌‌شرب منطقه می‌شود و آب‌رسانی به روستا‌های ولیلا و سوخته‌سرا هم به صورت انفرادی اجرایی می‌شود.

بخشدار زیراب از تعریف بودجه‌های مناسب در سال 1396 از محل طرح رهبری و صندوق توسعه ملی برای بخش زیراب خبر داد و خاطر‌نشان کرد: شاخص‌های صرفه‌جویی در مصرف آب‌شرب با تغییر الگوی مصرف توسط شهروندان و روستا‌ئیان اجرایی شود.

الهی از گاز‌رسانی به روستا‌های بخش زیراب شهرستان سوادکوه به عنوان طرح‌هایی اثر‌گذار نام برد و اظهار‌کرد: شبکه‌گذاری برای بیش از 90 کیلو‌متر در بخش زیراب انجام شد و 10 روستا دارای شبکه گاز شدند و اشتراک‌پذیری از آنان آغاز شد.

وی از برنامه‌ریزی برای طرح جاده جوارم به لفور در منطقه بور‌خانی خبر داد و با اشاره به اهمیت گردشگری آن، افزود: یک میلیارد و 100 میلیون تومان هزینه این طرح است که 700 میلیون تومان برای شهرستان مجاور و 400 میلیون تومان سهم شهرستان سوادکوه است.

بخشدار زیراب در پایان با اشاره به ایجاد موزه معدنی در شهر زیراب با اهداف گردشگری، گفت: برای احداث موزه معدنی در شهر زیراب باید به صورت دقیق و کارشناسی عمل کرد تا اهالی منطقه که عمری را در این معادن فعالیت داشتند، ضایع نشود.دیدگاه شما در مورد : گاز رسانی به 10 روستای بخش زیراب/ حل مشکل آب‌‌شرب 5 روستای بخش زیراب با ایجاد مجتمع آب‌رسانی

گاز رسانی به 10 روستای بخش زیراب/ حل مشکل آب‌‌شرب 5 روستای بخش زیراب با ایجاد مجتمع آب‌رسانی