جمعه 26 مرداد 1397 06:22:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46622

تاریخ انتشار : 31/05/1396 - 07:48

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در بازدید از شهرآلاشت مطرح کرد

شرایط آلاشت مهیا برای برپایی برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در بازدید از شهرآلاشت گفت: وجود بسیاری از امکانات زیرساختی و خدماتی در این شهر کوهستانی، شرایط را برای برپایی برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها مهیا کرده‌است.

شرایط آلاشت مهیا برای برپایی برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها

به گزارش سوادکوه آنلاین، احد جاودانی پس از بازدید از موزه مردم‌شناسی، نمایشگاه عکس«داریوش عبدی آلاشتی» عکاس خودآموخته این شهر، کتابخانه عمومی آلاشت، مسجد آلاشت، شهرداری و مجموعه رصدخانه این شهر، با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری این شهر کوهستانی اظهار کرد: مازندران مناطق بسیار مستعدی از نظر فرهنگی مانند آلاشت دارد که هر کدام می‌توانند فرصت‌های مناسبی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی باشند، اما لازم است برای پا گرفتن این فعالیت‌ها، برنامه‌ریزی‌های درستی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: مناطق زیادی در مازندران با شرایط جغرافیایی آلاشت وجود دارد، اما وجود بسیاری از امکانات زیرساختی و خدماتی در این شهر کوهستانی، شرایط را برای برپایی برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها مهیا کرده‌است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان اینکه از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در مناطقی مانند آلاشت حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان و اهالی این مناطق برای ترویج فرهنگ بومی خود، برنامه‌ریزی‌های مناسب و درستی داشته باشند تا دستگاه متولی فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز بتواند بر پایه این برنامه‌ها به رشد و توسعه فرهنگی در این مناطق کمک کند.         
                                                                    
جاودانی در بازدید از کتابخانه عمومی آلاشت نیز اعلام کرد برای رفع برخی نیازهای این مجموعه، با مسئولان استان رایزنی خواهد کرد. 

وی همچنین وجود سالن همایش‌های رصدخانه را فرصتی مناسب برای برگزاری همایش‌های محدود استانی و حتی ملی عنوان کرد و گفت: با توجه به این‌که آلاشت ۹ سال پیش تجربه میزبانی از نخستین کمپ فیلم کوتاه کشور را داشت، می‌توان با همکاری مسئولان این شهر، برای برگزاری برنامه‌های مشابه در این شهر به منظور بیشتر شناسانده شدن ظرفیت‌های فرهنگی آن بهره گرفت.

 دیدگاه شما در مورد : شرایط آلاشت مهیا برای برپایی برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها

شرایط آلاشت مهیا برای برپایی برنامه‌های فرهنگی و جشنواره‌ها