جمعه 26 مرداد 1397 06:23:04

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46569

تاریخ انتشار : 07/05/1396 - 11:25

دبیر ستاد جشن‌های‌ مردمی زیرسایه خورشید شهرستان سوادکوه خبر داد

برگزاری جشن «زیر سایه خورشید» در شهرستان سوادکوه

دبیر ستاد جشن «زیر سایه خورشید» سوادکوه از برگزاری این جشن در روز جمعه 13مرداد در این شهرستان خبر داد.

برگزاری جشن «زیر سایه خورشید» در شهرستان سوادکوه

مهدی رضایی در گفت و گو با خبرنگار سوادکوه آنلاین اظهارکرد: جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید برای دهمین سال پیاپی درقالب برنامه‌های معنوی فرهنگی مذهبی همزمان با دهه کرامت، جمعه 13مردادماه جاری با حضور1 گروه کاروان خدام حرم مطهر رضوی با شعار یاعلی بن موسی الرضا “به تو اقتدا می کنم”  در شهرستان سوادکوه برگزار می شود.

وی افزود: مهمترین هدف از برگزاری جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید خدمت به مردم شهرستان در راستای تقویت فرهنگ زیارت از راه دور و ایجاد شور و نشاط معنوی است.

دبیر ستاد جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید شهرستان سوادکوه تصریح کرد: از اهداف دیگر برگزاری «جشن‌های مردمی زیر سایه خورشید» ترویج شعائر و تقویت محبت اهل‌بیت(ع) در بین اقشار مختلف مردم و گسترش و توسعه حرم معنوی امام رضا(ع) در سراسر کشوراست.

رضایی با بیان اینکه این جشنواره یک حرکت فرهنگی ،معنوی و مقدس است و به هیچ جریان و گرایشی تعلق ندارد اظهار کرد : از تمامی علاقمندان به اهل بیت (ع)دعوت می شود تا در این مراسم حضور یابند و ارادت خود به آقا علی بن موسی‌الرضا (ع) را نشان دهند.

وی در تشریح برنامه‌های این جشن در شهرستان سوادکوه گفت:مراسم استقبال از خادمین آستان قدس رضوی در صبح روز جمعه  13 مرداد از مزار شهید مدافع حرم سیدروح‌الله عمادی در روستای پاشاکلا آغاز می شود و با دیدار خادمین با خانواده تعدادی از شهیدان و اهالی روستاهای اتو، لاجیم، شورمست و بشل ادامه می یابد و همچنین حضور خادمین در بیمارستان و عیادت از بیماران بیمارستان شهدای زیراب از دیگر برنامه‌ها است.

گفتنی است کاروان‌های زیر سایه خورشید متشکل از خدام بارگاه منور رضوی، مبلغان مذهبی و دست‌اندرکاران حوزه فرهنگی است که پرچم سبز رضوی و نمادها و نشانه‎های منتسب به حضرت ثامن الحجج(ع) را برای دلدادگانی که تاکنون توفیق زیارت نداشته‌اند، برده و در ایام ولادت این امام همام، میهمان مردم مناطق مختلف هستند.

 دیدگاه شما در مورد : برگزاری جشن «زیر سایه خورشید» در شهرستان سوادکوه

برگزاری جشن «زیر سایه خورشید» در شهرستان سوادکوه