جمعه 26 مرداد 1397 06:23:31

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46538

تاریخ انتشار : 28/04/1396 - 08:44

رئیس اداره بهزیستی سوادکوه خبر داد

برگزاری 50 کارگاه آموزشی در بهزیستی سوادکوه/ اجرای طرح غربال‌گری ژنتیک

رئیس اداره بهزیستی سوادکوه از برگزاری 50 کارگاه آموزشی در این شهرستان خبر داد.

برگزاری 50 کارگاه آموزشی در بهزیستی سوادکوه/ اجرای طرح غربال‌گری ژنتیک

به گزارش سوادکوه آنلاین، حاتم داد‌مهر در جلسه شورای اداری تیرماه شهرستان سوادکوه اظهار کرد: اداره بهزیستی در بخش‌های اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری، مشارکت‌های مردمی و اشتغال در خدمت جامعه هدف خود است.

وی افزود: پیشگیری همواره مقدم بر سایر امور است که اقدامات مختلف باید مبتنی بر جامعه و تقویت شایستگی‌ها و ارزش‌های اجتماعی، اعتماد به نفس، حل تعارض‌های فردی و اجتماعی باشد که از شاخص‌های پیشگیرانه است.

 


رئیس اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه با اشاره به مهمتر‌ین فعالیت‌های حوزه واحد پیشگیری این اداره خاطرنشان کرد: اجرای طرح پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی، اجرای برنامه ملی طرح تنبلی چشم(آمبلیوپی)، اجرای برنامه غربال‎گری شنوایی نوزادان، آموزش پیش از ازدواج، آموزش مهارت‌های زندگی، آموزش زندگی خانواده(FLE)، همیاران سلامت روان اجتماعی بخشی از فعالیت‌های حوزه واحد پیشگیری اداره بهزیستی است.

داد‌مهر ارائه خدمات سرپایی و باز‌توانی به معتادان، اجرای طرح CB در محیط کاری، اجرای مشاوره فردی و گروهی، بازدید از کمپ‌ها و پرداخت تسهیلات خود اشتغالی را از فعالیت‌های دیگر بهزیستی ذکر و خاطر‌نشان کرد: عضویت شورای هماهنگی و دبیری کمیته فرهنگی در پیشگیری اعتیاد در شهرستان با برگزاری 6 جلسه فرعی و اصلی شهرستانی با حضور اعضا برای کاهش گرایش به مواد مخدر نیز بخش دیگری از عملکرد اداره بهزیستی سوادکوه است.

وی از معاینه یک‌هزار و 50 کودک 4 تا 6 سال سوادکوهی در 24 پایگاه طرح تنبلی چشم خبر داد و با بیان اینکه 3 کودک تحت نظر متخصص قرار گرفتند، اظهار کرد: در هفت محله سوادکوه طرح پیشگیری از اعتیاد با حضور هفت تیم اجرایی، اجرا شده است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان سوادکوه به معاینه 150 کودک در طرح غربال‌گری شنوایی خبر داد و با اشاره به تعداد 20 کارگاه آموزش پیش از ازدواج و 20 کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی و 10 کارگاه آموزش خانواده، افزود: 400 نفر در کارگاه آموزش پیش از ازدواج، 800 نفر در کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی و 600 نفر در طرح آموزش خانواده بهزیستی سوادکوه آموزش دیدند.

داد‌مهر با اشاره به برگزاری 35 جلسه پیشگیری از اعتیاد در طول سال 1395 و پرداخت وام خود‌اشتغالی به 5 معتاد بهبود‌یافته، اظهار کرد: طرح غربال‌گری ژنتیک در بین 120 دانش‌آموز دختر پایه دهم دبیرستان و کلاس آموزشی سلامت میانسالی و سالمندی اجرایی شده است.

 دیدگاه شما در مورد : برگزاری 50 کارگاه آموزشی در بهزیستی سوادکوه/ اجرای طرح غربال‌گری ژنتیک

برگزاری 50 کارگاه آموزشی در بهزیستی سوادکوه/ اجرای طرح غربال‌گری ژنتیک