دوشنبه 04 تیر 1397 18:12:19

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46530

تاریخ انتشار : 24/04/1396 - 07:44

عقب‌ماندگی سوادکوه شمالی با سیاست‌زدگی مسئولان

امیدواریم سیاست‌زدگی در سوادکوه شمالی ریشه‌کن شود و به نخبگان و شایسته‌سالاری ارج نهاده شود تا شاهد جامعه‌ای پویا، پایان محرومیت‌ها، شهرستانی آبادتر و سرزنده‌تر و به طور کلی خاتمه عقب ماندگی و سرافرازی شهرستان سوادکوه شمالی بود.

عقب‌ماندگی سوادکوه شمالی با سیاست‌زدگی مسئولان

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از  بلاغ، مشارکت بالای مردم سوادکوه شمالی در تمامی انتخابات‌های برگزار شده در طی مدت استقلال این شهرستان، نشان از فهم سیاسی بالا و علاقه مردم این شهرستان به نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد. 


بعد از جدا شدن سوادکوه شمالی از سوادکوه، که حاصل سال‌ها تلاش مسئولان انتخابی و انتصابی شیرگاهی در ادوار گذشته، انتظار مردم این شهرستان برای پیشرفت و توسعه فزونی یافت ولی با گذشت زمان و انتصاب مدیرانی از جنس سیاست، سوادکوه شمالی را همانند سلف خود سوادکوه محروم نگاه داشت.

*مدیران پروازی مشکل همیشگی سوادکوه شمالی

از بدو استقلال این شهرستان دلسوزان و اهل قلم شهرستان نسبت به جذب و به کارگیری نیروهای بومی هشدار دادند و این خواسته مهم، اگر چه در نصب اولین فرماندار شهرستان به سرانجام نرسید، ولی در خصوص بخشداران و برخی مدیران به نتیجه دست یافت، منتها همچنان این مشکل قدیمی، که در  شهرستان سوادکوه نیز وجود داشته و دارد،  لاینحل مانده و قاطبه مدیران انتصابی شهرستان یا غیر بومی بوده و یا در خارج از شهرستان سکونت داشتند و دارند.

در چند سال اخیر و با انتصاب فرماندار جدید شهرستان، سیر تغییر مدیران بومی و تقویت نیروهای غیر بومی در مراکز تصمیم‌گیری سوادکوه شمالی تشدید یافته و مدیران بومی شهرستان روز به روز منزوی‌تر می‌شوند.

سیاست‌زدگی مدیران ارشد شهرستانی در سوادکوه شمالی در 2 انتخابات گذشته تا حد ورود مستقیم نماینده ارشد دولت تدبیر و امید در انتخابات و تبلیغات مستقیم در فضای مجازی و حقیقی، خصوصا در انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تنزل یافته و این سبب بهت و حیرت مردم سوادکوه شمالی شد.


*سوادکوه شمالی غرق در سیاست زدگی

مردمی که از مدیران شهرستانی خصوصا مدیر ارشد شهرستان کار و عمل و محرومیت‌زدایی طلب دارند، در عوض فرماندار شهرستان را در هیبت لیدر یک جریان سیاسی می‌بینند و به تعبیر بسیاری، در این چند ساله شهرستان سوادکوه شمالی غرق در سیاست زدگی مسئولان خود شده است و هر روز در مرداب عقب ماندگی بیشتر فرو می‌رود. 

با وجود هشدارهای فراوان نیروهای مردمی سوادکوه شمالی نسبت به استفاده از نیروهای بومی در سال‌های اخیر شاهد عزل دو بخشدار بومی شهرستان و تعدادی از مدیران سوادکوه شمالی بوده‌ایم، که این اتفاقات با زمزمه‌هایی مربوط به عزل معاون فرماندار به‌عنوان آخرین نیروی بومی و تاثیرگذار فرمانداری سوادکوه شمالی، و حضور یک نیروی غیر بومی دیگر در این مسند، سبب اعتراض مردم انقلابی شهرستان در روزهای اخیر شده بود که این امر در راهپیمایی روز قدس به اوج خود رسید و سبب ایجاد موجی گسترده از مطالبه‌گری از فرماندار شد.

عینعلی فرج‌پور از نیروهای خدوم انقلاب و از رزمندگان 8 سال دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار ما با تاکید بر برادرانه بودن نصایح خود خطاب به فرماندار شهرستان در راهپیمایی روز قدس اظهار کرد: متاسفانه آقای فرماندار همه مسایل را در سیاست‌زدگی غرق می‌کند و این رویه در 4 سال گذشته موجب محرومیت بیش از پیش سوادکوه شمالی شده است.

وی تصریح کرد :شوربختانه فرماندار شهرستان جوان سوادکوه شمالی با سن بالا نتوانسته به افق‌های مورد نظر و ترسیم شده شهرستان دست یابد و امروز شاهدیم که این استقلال جز برای مدیران آن، حاصلی برای شهرستان نداشته و این موضوع تلاش‌های منتفذین شیرگاهی در به ثمر نشستن این درخت جوان را بی‌اثر می‌کند.


*عزل و نصب‌هایی از روی حب و بغض در شهرستان سوادکوه شمالی

این رزمنده 8 سال دفاع مقدس با انتقاد از عزل و نصب‌های از روی حب و بغض در شهرستان سوادکوه شمالی و طرد نیروهای بومی و ارزشی توسط فرماندار شهرستان گفت: انتظار نیروهای انقلابی شهرستان از مدیران استانی و خصوصاً نمایندگان محترم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نظارت و ورود در این گونه موارد، خواسته تمام مردمی است که در روز قدس هم صدا از این روند معیوب در شهرستان گله‌گذاری کردند.

فرج‌پور افزود: فرزندان انقلاب در قبال وضعیت کشور مسئولند و برخلاف گفته‌های جناب فرماندار، نیروی انقلابی تاثیر پذیر نیست و تنها ابزار  انقلاب اسلامی بوده است؛ ان‌شاالله همه مسئولان نظام ابزار اعتلای انقلاب باشند نه احزاب و گروه‌هایی که به کمک آنها به قدرت رسیدند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: حرکت و اعتراض راهپیمایی روز قدس، که توسط جمع کثیری از مردم ولایی شهرستان انجام شد، در نهایت ادب و احترام و برخواسته از فرهنگ اصیل سوادکوهی بوده است و آغاز راه فرزندان این نظام برای خاتمه  بازی‌های سیاسی شهرستان بوده که یقیناً این شروعی برای مطالبه‌گری از مسئولان سوادکوه شمالی در جهت احقاق حقوق حقه مردم این دیار زرخیز است.


یکی از راه‌های اصلی رها شدن سوادکوه شمالی از عقب ماندگی‌ها را باید در رفع نگاه سیاست‌زده جستجو کرد، باید فرهنگ مطالبه‌گری در بین مردم ما از پیر و جوان و کودک نهادینه شود، سیاست‌زدگی ریشه‌کن شود و از آن فاصله گرفت و به نخبگان و شایسته‌سالاری ارج نهاده شود تا شاهد جامعه‌ای پویا، پایان محرومیت‌ها، شهرستانی آبادتر و سرزنده‌تر و به طور کلی خاتمه عقب ماندگی و سرافرازی شهرستان سوادکوه شمالی بود.

به امید آینده‌ای بهتر….دیدگاه شما در مورد : عقب‌ماندگی سوادکوه شمالی با سیاست‌زدگی مسئولان

عقب‌ماندگی سوادکوه شمالی با سیاست‌زدگی مسئولان

  • پربازدیدترین ها