یکشنبه 31 تیر 1397 17:19:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46526

تاریخ انتشار : 22/04/1396 - 08:16

به مناسبت هفته عفاف و حجاب

از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

هجوم رسانه‌های غربی در سال‌های اخیر از طریق ماهواره، اینترنت و شبکه‌های اجتماعی که باورها و نگرش‌های فرهنگی و مذهبی مردم را نشانه گرفته‌اند، یادآور حرکتی است که رضاخان در دی ماه سال 1314 به آن دامن زد.

از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، اقدام کشف حجاب رضاخان سخت‌افزاری و شبکه‌های اینترنتی با حربه‌های نرم‌افزاری کیان خانواده و باورهای مذهبی را نشانه گرفته‌اند، اگر رضاخان در کوچه پس کوچه‌ها چارقد از سر زنان ما می‌کشید امروزه در خانه‌هایمان هم در امان نیستیم.


به نظر می‌رسد سست کردن ارکان خانواده و اشاعه فساد در میان نوجوانان و جوانان تداوم همان توطئه کثیفی است که رضاخان به نام ایجاد تمدن در ایران به آن اقدام کرد.

رضاخان که با طرح کودتای سوم اسفند 1299 و با حمایت و هدایت انگلیسی‌ها بر سرکار آمده بود، درصدد اجرای تز اسلام‌زدایی و جایگزینی ارزش‌های لیبرالیستی در جامعه بود، از مهم‌ترین جلوه‌های این طرح پدیده کشف حجاب بود.


واقعه مسجد گوهرشاد مشهد از رخدادهای مهم دوران پادشاهی رضا شاه پهلوی

واقعه مسجد گوهرشاد مشهد در تیر ماه 1314  نیز از رخدادهای مهم دوران پادشاهی رضا شاه پهلوی و دوران نخست وزیری محمد علی فروغی به شمار می‌آید که خیزش مردم علیه کشف حجاب را به دنبال داشت، روزی که دژخیمان رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را درمسجد گوهرشاد به خاک و خون کشید.

خواه ناخواه وقتی زن‏‌ها از حجاب خارج شوند، مردها و جوانان فریفته می‏‌شوند و در نتیجه، فساد در کانون خانواده‏‌ها رخنه می‏‌کند.

شاید بد نباشد به نظر مستر هَمفر، جاسوس انگلیسی در کشورهای اسلامی که یکی از نقاط قوت مسلمانان را حجاب زنان می‏‌داند، اشاره کرد که می‌نویسد: «زنانِ آنان دارای حجاب محکم هستند که نفوذ فساد در میانشان ممکن نیست.»

و در جایی دیگر می‏‌نویسد: «به هر وسیله‌‏ای که شده باید زن مسلمان را از حجاب اسلام خارج کرد و بی‌حجابی را در بین مسلمانان رایج نمود و ابتدا برای گول زدن آنها [برای این] که حجاب را کنار بگذارند، باید به آن‏ها تفهیم کرد که حجاب به صورت چادر مربوط به اسلام نیست.»


اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

یکی از طرح‌هایی که کشورهای غربی برای جمهوری اسلامی ایران در نظر دارند اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران است، حال باید بدانیم تئوری اَندُلُسی کردن جامعه چگونه است؟

اَندُلُس كه امروز اسپانيا ناميده می‌شود در سال 711 ميلادى به تصرف مسلمانان در آمد، با آنكه اروپا در حالت توحش و قرون وسطایى می‌زيست، مسلمانان اسپانيا را به اوج تمدن و دانش رساندند.

مسلمانان حدود 800 سال در اسپانيا قدرت را در دست داشتند و اسپانيا در اين مدت مهد علم و تمدن گرديده بود تا آنكه دشمنان با انتشار فساد و بى‌حجابى و رواج مشربات الكلى و بى‌بندوبارى و بالاخره در اثر اختلاف زمامداران حكومت مسلمانان ساقط شد.

بعد از سقوط حكومت مسلمين، نخست مسلمانان را به زور وادار به قبول دين مسيح كردند، سپس محكمه‌هاى تفتيش عقاید، دستور سوزاندن اين تازه مسيحيان را داد.

مى‌بينيم چگونه يک ملت مسلمان از مسير فطرت منحرف گشته و در گرداب فساد غوطه‌ور شده‌اند و بر اثر فساد؛ حكومت، فرهنگ، دين و حتى جان خود را از دست دادند.

مسلما با فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی می‌توانیم با تهاجم فرهنگی مقابله کنیم و با دادن انگیزه و درونی کردن انگیزه به دختران و پسران جوان، عقاید و ارزش‌های فرهنگ ناب ایرانی اسلامی را در آنها تقویت کنیم و این مساله همت تمامی مسئولان و خانواده‌ها را می‌طلبد.

مسلما در حال حاضر هم می‌توان با استفاده از نیروی جوان و اذهان شفاف و اندیشه‌های متعالی به تحول فرهنگی دامن زد تا بر هر تغییر فرهنگ و باوری با هر جریان و کشور و نهادی به مقابله برخیزیم و بدانیم دستاورد آگاهی‌بخشی و تقویت باورهای دینی و فرهنگی مردم به تقویت ارکان خانواده و سلامت و سعادت نظام اسلامی منجر خواهد شد.

نویسنده : حسین قاسمی خانقاهی

دیدگاه شما در مورد : از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران

از کشف حجاب رضاخانی تا اَندُلُسی کردن جامعه اسلامی ایران