یکشنبه 31 تیر 1397 17:19:35

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46525

تاریخ انتشار : 20/04/1396 - 08:55

با حضور همرزمان و خانواده شهید برگزار شد

بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی+تصاویر

بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی با حضور سردار مرتضی قربانی در امام‌زاده عبدالحق زیراب برگزار شد.

بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی+تصاویر

به گزارش سوادکوه آنلاین، بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی طی مراسمی با حضور همرزمان و خانواده این شهید در امام‌زاده عبدالحق(ع) زیراب برگزار شد.

*برگزاری برنامه‌های ویژه شهدا در راستای فعالیت‌های فرهنگی و انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی


محمد ابراهیمی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سوادکوه با تقدیر از حضور خانواده شهید کمیل ایمانی در این مراسم، برگزاری برنامه‌های ویژه شهدا را در راستای فعالیت‌های فرهنگی و انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی توصیف کرد.

وی از کتابخانه عمومی شهر زیراب که با نام سردار کمیل ایمانی نامگذاری شد برای برگزاری این مراسم با همکاری حوزه مقاومت امام علی(ع) تقدیر کرد و افزود: برگزاری مراسم‌های ویژه شهدا موجب عاقبت‌‌به‌خیری می‌شود.

*برگزاری یادواره شهید کمیل ایمانی از اولویت‌های برنامه‌های مناسبتی کتابخانه عمومی زیراب

شهرزاد نصر‌الله‌زاده، مسؤول کتابخانه عمومی شهید کمیل ایمانی زیراب نیز با اشاره به رسالت‌های کتابخانه‌های عمومی برای ترویج ارزش‌های فرهنگی، دینی و انقلابی در جامعه گفت: برگزاری یادواره شهید کمیل ایمانی از اولویت‌های ما در برنامه‌های مناسبتی است.

وی از برگزاری مراسم دعای کمیل همزمان با بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی در مزار این شهید در گلزار شهدای امامزاده عبدالحق(ع) زیراب خبر داد و افزود: بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی با حضور سردار مرتضی قربانی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس (فرمانده سابق لشکر ویژه 25 کربلا)، سردار حقی، رزمندگان تخریب شمال کشور، خانواده شهید ایمانی، خانواده‌های شهدا و جمعی از مسؤولان و مردم با مداحی حجت‌الاسلام ابراهیمی از گردان تخریب شمال کشور برگزار شد.

وی به خاطره‌گویی اکبر حسن‌پور از هم‌رزمان شهید کمیل ایمانی اشاره و خاطر‌نشان کرد: بیان شیوه زندگی، سخنان و رفتار شهدای شاخص از راهکار‌های مناسب در نهادینه کردن ارزش‌های فرهنگی و دینی در جامعه می‌شود.

* تولد و شهادت سردار کمیل ایمان

در سن 19 سالگی ازدواج کرد و بنا‌بر گفته مادرش برای احترام به دوستان شهیدش، بسته حنایش را باز نکرد.

در عملیات والفجر 10 مجروح شیمیایی شد و در سن 21 سالگی فرمانده گردان تخریب شد.

در عملیات‌های والفجر 4، 6، 8 و 10، قدس 1 و 2، کربلای 1، 2، 4، 5 و 10، بیت‌المقدس 7 و عملیات‌های تخریب و تک‌های ضربتی، پاتک‌ها و چندین عملیات بزرگ و کوچک حضور مؤثر داشت.

از سال 1362 نام خود را از «پرویز» به «کمیل» تغییر داد و در این سال عضو شورای فرماندهی لشکر ویژه 25 کربلا شده بود.

چهار بار سابقه مجروح‌شدن داشت و در عملیات بیت‌المقدس 7 با برخورد خمپاره، قطع نخاع شد و پس از 23 روز در 19 تیر‌ماه 1367 و 24 ساعت قبل از پذیرش قطعنامه 598 در سن 22 سالگی به شهادت رسید و بنا بر وصیت خودش در امام‌زاده عبدالحق(ع) زیراب سوادکوه به خاک سپرده شد.

 

 دیدگاه شما در مورد : بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی+تصاویر

بیست‌ونهمین سالروز شهادت سردار کمیل ایمانی+تصاویر