پنج شنبه 28 تیر 1397 10:11:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46499

تاریخ انتشار : 14/04/1396 - 07:24

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی:

انتقال آب سد لفور سوادکوه‌شمالی به عنوان یک اَبَر‌پروژه و تأمین آب‌شرب پایدار برای حوزه انتخابیه است

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب سد لفور سوادکوه‌شمالی به عنوان یک اَبَر‌پروژه و تأمین آب‌شرب پایدار برای حوزه انتخابیه است.

انتقال آب سد لفور سوادکوه‌شمالی به عنوان یک اَبَر‌پروژه و تأمین آب‌شرب پایدار برای حوزه انتخابیه است

به گزارش سوادکوه آنلاین،سید‌علی ادیانی در مراسم کلنگ‌زنی احداث تصفیه‌خانه و آب‌رسانی به روستا‌های لفور و شهر‌های حوزه انتخابیه قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی اظهار کرد: امروز برای مردم حوزه انتخابیه برای کلنگ‌زنی احداث تصفیه‌خانه و آب‌رسانی، عید است.

وی افزود: فعالیت در حوزه آب‌رسانی مسؤولیت ارزشی و انسانی است و آب و هوا با استمرار و کیفیت زندگی ارتباط مستقیم دارد.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از فعالیت‌های استاندار مازندران، فرماندار سوادکوه‌شمالی، امام جمعه سوادکوه‌شمالی و مسؤولان مرتبط، افزود: سد لفور یا البرز یا آیت‌الله صالحی مازندرانی که زادگاه آیت‌الله صالحی مازندرانی، شهید عبدالوهاب قاسمی از شهدای 7 تیر، زادگاه آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه مرکز این استان و 78 شهید است به همراه سایر مناطق حوزه انتخابیه از احداث سد، قطره‌ای برخوردار نشد که معتقدم به نظام ظلم شد و البته قصد ظلم نبود.

ادیانی خاطرنشان کرد: الگوی کشت سد لفور، تغییر یافت و در سال 1389 مصوبه هیأت وزیران برای انتقال آب سد لفور به روستا‌های لفور و منطقه اخذ شد. 

وی افزود: بعد از مجلس هشتم انتقال آب سد لفور معطل ماند و در دولت یازدهم با تلاش‌های قابل تقدیری، اجرایی شد و نقد‌ها جای خود را دارد و بحث‌های کارشناسی، دلسوزانه است و هر‌کس که خدماتی انجام می‌دهد هم باید تقدیر شود.

نماینده قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی به تصویب و قانونی‌شدن حق‌آبه مردم منطقه از آب سد البرز اشاره و اظهار کرد: آب وجود داشت اما آب آشامیدنی در اختیار نداشتیم که نوعی پارادوکس است و انتقال آب سد لفور سوادکوه‌شمالی به عنوان یک اَبَر‌پروژه و تأمین آب‌شرب پایدار برای حوزه انتخابیه است.

ادیانی با اشاره به فرسودگی لوله‌های آب آشامیدنی حوزه انتخابیه، تدوین برنامه آمایش آب ایران و برگزاری 22 جلسه از 29 جلسه شورای عالی آب کشور در وزارت کنونی را از فعالیت‌های قابل تقدیر وزیر نیرو توصیف کرد و گفت: پایان پروژه انتقال آب سد البرز تا جویبار، برنامه‌ریزی برای سد کِسلیان و اصلاح شبکه‌های شهری حوزه انتخابیه، انتظارات ما از وزیر نیرو است.

 دیدگاه شما در مورد : انتقال آب سد لفور سوادکوه‌شمالی به عنوان یک اَبَر‌پروژه و تأمین آب‌شرب پایدار برای حوزه انتخابیه است

انتقال آب سد لفور سوادکوه‌شمالی به عنوان یک اَبَر‌پروژه و تأمین آب‌شرب پایدار برای حوزه انتخابیه است