یکشنبه 31 تیر 1397 17:19:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46492

تاریخ انتشار : 12/04/1396 - 07:11

وظیفه مهم جنبش دانشجویی در تبیین «حقوق بشر آمریکایی»

حقوق بشر آمریکایی، دروغی بزرگ به مردم جهان و سند رسوایی غرب

خباثت و دشمنی آمریکا در برهه‌های مختلف تاریخ ایران به وفور قابل مشاهده است و ظلم‌هایی که در طول تاریخ شیطان بزرگ بر ملت و جامعه ایران روا داشته بر هیچ کسی پوشیده نیست.

حقوق بشر آمریکایی، دروغی بزرگ به مردم جهان و سند رسوایی غرب

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، در 6 تیر 1360، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ترور شد، فردای آن روز انفجار در محل حزب جمهوری اسلامی به شهادت آیت‌الله سیدمحمد بهشتی و 72 یارش منجر شد، 11 تیر 1360، آیت‌الله صدوقی توسط منافقین به شهادت رسید. در تمامی این اتفاقات منافقین و ضدانقلاب با دست حمایت‌گر آمریکا عامل اصلی ترور بودند.

امریکا، ام‌الشیاطین تاریخ
جنایات آمریکایی‌ها با حمایت از صدام در جنگ تحمیلی به ایران ادامه یافت و در 7 تیر 1366 رژیم بعث عراق با بمب‌های شیمیایی حامیان غربی خود، سردشت را بمباران کرد تا علاوه بر 110 شهید، بیش از 8 هزار شیمیایی به جا بگذارد.

ردپای شیطان بزرگ در جنگ همچنان ادامه یافت تا این‌که در 12 تیر 67 ناو آمریکایی حاضر در خلیج فارس با موشک خود هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی را هدف قرار داد و 290 نفر از مسافران آن پرواز را به شهادت رساند.

داستان دشمنی آمریکا با ایران دنباله‌دار است، اما مرور همین اتفاقات در هفته دوم تیر نشان می‌دهد که مدعیان حقوق بشر زمانی که قرار باشد با مردمی دشمنی کنند، شعارهای بشردوستانه خود را کنار می‌گذارند و دست آهنین‌شان را از زیر دستکش مخملی خود بیرون می‌آورند.


هفته رسوایی و روسیاهی امریکا
از این رو رهبر معظم انقلاب از هفتم تیرماه تا دوازدهم تیر را هفته حقوق بشر نامیده و می‌فرمایند: «از هفتم تیر تا دوازدهم تیر شما ببینید چقدر ترور، قتل‌عام و کشتار [انجام شد]؟ [چقدر] زن، کودک، عالِم، سیاستمدار، به‌وسیله‌ی عوامل آمریکا آماج این جنایت‌ها قرار گرفتند؟ اگر طرّاح این حوادث هم سرویس‌های امنیّتی آمریکا و غرب نبودند، حدّاقل کمک‌کننده بودند؛ حدّاقل تشویق‌کننده بودند.

این دشمن‌ها را بشناسیم. به تعبیر بعضی دوستان، خوب است این هفتم تا دوازدهم تیر را هفته‌ «حقوق بشر آمریکایی» اعلام بکنیم. واقعاً حقوق بشر آمریکایی در این چندروز در کشور ما یک چیز واضح و بارزی است و از این قبیل الی‌ ماشاءالله. پس احتیاج داریم دشمن را بشناسیم. آن کسانی که امروز سعی می‌کنند از این هیولا - که سیاست‌های آمریکایی و سیاست‌های بعضی از دنباله‌روهای آمریکا است - یک چهره‌ی موجّهی معرّفی کنند، اینها دارند خیانت می‌کنند؛ اینها دارند جنایت می‌کنند. 

این کسانی که این حقیقت روشن را کتمان می‌کنند، این دشمنی خباثت‌آلود را در زیر پرده‌های توجیه می‌پوشانند، اینها دارند خیانت می‌کنند به این ملّت. کشور ما و ملّت ما احتیاج دارد دشمن را بشناسد، عمق دشمنی را بفهمد.»


لزوم بازخوانی جنایات آمریکا در ایران و جهان

سلمان کاظمیان کارشناس ارشد علوم سیاسی در این خصوص گفت: ایران اسلامی بزرگ‌ترین قربانی تروریسم در جهان است و پشت صحنه بسیاری از آنان آیادی آمریکا و مزدور آن بودند.

مسئول سیاسی سازمان بسیج دانشجویی مازندران با اشاره به جنایات آمریکا در ایران خصوصاً در هفته دوم تیرماه، اظهار کرد: از ششم تا دوازدهم تیرماه به عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی و بازخوانی جنایات آمریکا نام‌گذاری شده است و باید در این هفته به بازخوانی جنایات آمریکا در جهان پرداخت.

وی با اشاره به اینکه نقطه اوج حقوق بشر آمریکایی حمله به هواپیمای مسافربری ایران و به شهادت رساندن 290 نفر زن و مرد و کودک ایرانی بود، تاکید کرد: آمریکا قبلا هم جنایت علیه حقوق بشر داشته و در دریای شمال، هیروشیما، ویتنام و کره و… با انواع مختلف جنگ افزار از بمب اتمی تا شیمیایی مرتکب جنایت شده بود و این اقدام نیز علیه مردم بی گناه انجام شده است.


حیوانات ددمنش مدعی حقوق بشر
کاظمیان در ادامه با اشاره به معنای حقوق بشر آمریکایی گفت: معنای حقوق بشر از دیدگاه آنها یعنی در زندان‌های مخوف گوانتانامو، سخت‌ترین شکنجه‌ها را دادن که خود از بازگو کردن خیانت‌ها و جنایت‌هاشان شرم دارند، حقوق بشر از دیدگاه آنها یعنی خوار و ذلیل کردن و کشتن مردم بی‌گناه کشور خودش تنها به جرم سیاه پوست بودنشان.

وی در پایان تصریح کرد: حقوق بشر از دیدگاه آمریکایی‌ها یعنی فساد و فحشا و به دنیا آمدن فرزندانی که پدر و مادر ندارند. حقوق بشر از دیدگاه آمریکایی‌ها یعنی حمایت از گروه‌های تروریستی مانند داعش که به کودک و زن‌های بی‌گناه نیز رحم ندارند.


زندان گوانتانامو و ابوغریب، نماد حقوق بشر آمریکایی

محسن شاکری استاد علوم سیاسی دانشگاه پیام نور مازندران نیز در این خصوص با بیان اینکه حقوق بشر آمرکایی یک طنز است، گفت: دست آمریکایی‌ها به خون مردم بیگناه و نسل کشی ابتدا در خود آمریکا آلوده است و آنها نزدیک به 10 میلیون سرخپوست را کشتند و امروز تنها 200 هزار سرخپوست و ساکن بومی در آمریکا زندگی می‌کنند. 

وی ادامه داد: امروز تبعیض نژادی در آمریکا به صورت سیستماتیک و نهادینه شده است و هنوز رنگ پوست تعیین‌کننده میزان دسترسی شهروندان به آسایش، رفاه و امنیت قلمداد می شود.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه تحقیقات نشان می‌دهد یک نوجوان سیاه پوست امریکایی تقریبا 9 بار بیشتر در معرض تفحص پلیس و شلیک بی دلیل ماموران پلیس قرار دارند، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر، شلیک بی دلیل ماموران پلیس به جوانان و نوجوانان سیاه پوست به معضل بزرگی بدل شده است.


امریکا بزرگ‌ترین دشمن اسلام ناب محمدی(ص)
شاکری در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از موارد نقض حقوق بشر توسط آمریکایی در زمینه اسلام ستیزی و اسلام هراسی است، تصریح کرد: پس از 11 سپتامبر دور جدیدی از اسلام‌ستیزی و اسلام هراسی در آمریکا به راه افتاد و سبب شد تا امریکا و به دنبال آن، اروپا، اسلام هراسی را به شکل سیستماتیک و هماهنگ به مورد اجرا گذارند.

وی عنوان کرد: در 15 سال بعد از حادثه تروریستی 11 سپتامبر، گزارش‌های متعددی منتشر شده است که از حملات فیزیکی و توهین آمیز به مسلمانان، بویژه آن دسته از مسلمانان که شعائر مذهبی همچون حجاب اسلامی را رعایت می‌کنند، حکایت داشته است.

این استاد دانشگاه در بخشی دیگری از سخنانش با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین موارد نقض حقوق بشر و نماد حقوق بشر آمریکایی زندان گوانتانامو و ابوغریب است، خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها زندانیان خود در عراق و افغانستان را به این دو زندان انتقال می‌دادند و بلایی بر سر آنان می‌آوردند که زندانیان حتی دست به خودکشی می‌زدند و انتشار تصاویری از زندانیان متصل شده به سیم‌های برق یا زندانیان برهنه در کنار زندانبان زن، جهان را در بهت و ناباوری فرو برد.

وی در پایان با بیان اینکه رسوایی زندان ابوغریب و گوانتانامو نشان داد که آمریکایی‌ها برای نقض حقوق بشر هیچ حد و مرزی قائل نیستند، تاکید کرد: البته آمریکا جنایات بیشماری را در طی یه قرن انجام داده است که باید روشنگری و بازخوانی شود.


رسالت دانشجویان در بازخوانی جنایات آمریکا

در پایان باید گفت، ایران تابلوی تمام نمایی برای رسوایی حقوق بشر آمریکایی است. خباثت و دشمنی آمریکا در برهه‌های مختلف تاریخ ایران به وفور قابل مشاهده است و ظلم‌هایی که در طول تاریخ شیطان بزرگ بر ملت و جامعه ایران روا داشته بر هیچ کسی پوشیده نیست. آن‌ها که دائماً دم از حقوق بشر و صلح می‌زنند، خودشان بزرگ‌ترین ناقض حرف‌های خود هستند.

وظیفه دانشجویان به عنوان قشر محقق و بیدار جامعه در این شرایط نمایان ساختن چهره شوم آمریکا و یادآوری ظلم‌ها و ترورهای آن در جامعه و بین اقشار مختلف مردم است.

اولین وظیفه دانشجو این است که خودشان دقیق موضوع را بشناسند. بعد از این شناخت دقیق است که تازه ما می‌توانیم وارد مرحله‌ی بعد بشویم. خیلی از دانشجویان ما واقعاً آن چنان که باید، یا آمریکایی‌ها را نمی‌شناسند و یا حتی تصور غلطی نسبت به آنها دارند. 

قدم دوم به دست آوردن اطلاعات دقیق است. حالا در قدم سوم آن‌ها اگر به این شناخت و اقناع رسیدند آن وقت می‌توانند برای جامعه تبیین کنند که آمریکایی‌ها واقعا حقوق بشرشان چیست و عملکردشان در زمینه حقوق بشر چگونه است.دیدگاه شما در مورد : حقوق بشر آمریکایی، دروغی بزرگ به مردم جهان و سند رسوایی غرب

حقوق بشر آمریکایی، دروغی بزرگ به مردم جهان و سند رسوایی غرب