پنج شنبه 25 مرداد 1397 23:14:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46487

تاریخ انتشار : 10/04/1396 - 16:00

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه خبر داد

اجرای جشنواره فصلی قرآن در سوادکوه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه گفت: جشنواره فصلی قرآن به ابتکار اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه اجرایی می‌شود.

اجرای جشنواره فصلی قرآن در سوادکوه

به گزارش سوادکوه آنلاین، حجت الاسلام غلام‌حسین ‌ذاکری‌خطیر در جلسه هفتگی اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه به فعالیت‌ واحد‌های اعزام مبلغ، تشکل‌های دینی، فرهنگی، مساجد، بانوان و قرآنی اشاره و اظهار کرد: تعداد 754 روحانی و مبلّغ مقیم و غیر‌مقیم به مراسم‌های مختلف در سال 1395 و 3 ماه اول سال 1396 اعزام شدند و ثبت و ساماندهی اطلاعات و مشخصات روحانیون در سامانه سجام به تعداد 68 مورد اجرایی شد.

وی با اشاره به وجود 4 خانه عالم احداث شده و 6 خانه عالم در حال ساخت در شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی افزود: ثبت 72 هیأت مذهبی خواهر و برادر در سامانه کشوری طوبی و شناسایی و ثبت 42 مداح در سامانه جامع اطلاعات انجام شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی به برگزاری مراسم‌های مختلف در مناسبت‌های ملی و مذهبی توسط هیأت مذهبی اشاره و خاطرنشان کرد: 180 دانش‌آموز در طرح اوقات فراغت تابستان اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه و سوادکوه‌شمالی شرکت کردند.

‌ذاکری‌خطیر افزود: تعداد 191 برنامه و جلسه با موضوع‌های پیشگیری از اعتیاد، آسیب‌شناسی با موضوع‌های روز، پیشگیری از خشونت و ترویج فرهنگ ایثار و شجاعت اجرایی شد.

وی از ثبت و ساماندهی اطلاعات و مشخصات 54 مسجد و حمایت طرح‌های مسجد‌محوری خبر داد و گفت: سه هزار و 245 برنامه فرهنگی، مذهبی و قرآنی در طول 15 ماه اخیر توسط اداره تبلیغات اسلامی سوادکوه انجام شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی از اعزام 35 مبلغه در 105 جلسه در مناسبت‌های سال، 30 برنامه ویژه عفاف و حجاب، 190 مشاوره دینی بانوان چهره به چهره، 30 جلسه آموزش مهارت‌های سبک زندگی، 9 جلسه آموزش زوج‌های جوان و برگزاری 40 جلسه گفتمان دینی در مدارس خبر داد و افزود: 35 برنامه بررسی آسیب‌های اجتماعی خانواده نیز توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی اجرایی شد.

ذاکری‌خطیر با اشاره به وجود 30 مرکز قرآنی در شهر‌ها و روستا‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی اظهار کرد: 470 نفر در شهرستان‌های سوادکوه‌ و سوادکوه‌شمالی دارای گواهینامه تربیت معلم و آموزشیاری هستند.

وی افزود: هزار و 461 نفر در سال گذشته در 92 کلاس قرآنی آموزش دیدند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی خاطرنشان کرد: جشنواره فصلی قرآن به ابتکار اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سوادکوه اجرایی می‌شود که پنجمین جشنواره فصلی آن در 17 بخش و با حضور 450 نفر در بهمن‌ماه برگزار شد.

ذاکری‌خطیر در پایان گفت: 63 جلسه قرآنی هفتگی خانگی در سطح شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی برگزار می‌شود و 11 مربی سوادکوه در طرح 4 ساله تربیت مربی مشاوره دینی و قرآنی استانی حضور دارند.

 دیدگاه شما در مورد : اجرای جشنواره فصلی قرآن در سوادکوه

اجرای جشنواره فصلی قرآن در سوادکوه