شنبه 27 مرداد 1397 09:35:56

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 46434

تاریخ انتشار : 02/04/1396 - 07:36

به بهانه روز قدس

آرمانِ آزادی قدس یکی از اهداف جهانی انقلاب اسلامی ایران

انقلاب اسلامی ایران، آرمانِ آزادی قدس را یکی از اهداف جهانی‌اش نامید.

آرمانِ آزادی قدس یکی از اهداف جهانی انقلاب اسلامی ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین به نقل از بلاغ، انقلاب اسلامی ایران، حرکتی شکوهمند در عرصه تحولات سیاسی قرن حاضر بود که با تقویت روح استکبارستیزی در میان مستضعفان جهان، از جمله مردم ستم دیده فلسطین، برای مبارزه و رهایی از چنگال استکبار، نشاطی تازه پدید آورد. 


انقلاب اسلامی ایران، آرمانِ آزادی قدس را یکی از اهداف جهانی‌اش نامید. انتخاب روز قدس از سوی امام خمینی(ره)، امید مستضعفان جهان، نشان داد که انقلاب اسلامی به وسعتی فراتر از خاک ایران می‌اندیشد و هرگز در درون مرزهای خود زندانی نخواهد شد.

*نقش انقلاب ایران در قیام ملت فلسطین

تجربه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تحولی شگرف آفرید و مبارزاتی جدید را بنیان نهاد. فریاد برائت ملت مسلمان ایران از استکبار و صهیونیسم، تفکری نو در سرزمین‌های اشغالی پدید آورد و بر توده‌های آزادی خواه فلسطین تأثیری عمیق برجای گذاشت و با ترغیب آنان به حضور سرافرازانه در صحنه‌های نبرد، نخستین بارقه‌های توسل به انتفاضه را در اذهان قهرمانان فلسطین شعله ور ساخت. امروز شراره‌های خشم فلسطینیان قهرمان، دامن جنایت کاران صهیونیست را فرا گرفته و آنان را به حیرت مبتلا ساخته است.

*اندیشه‌های مسموم سردمداران صهیونیست‌

نظام غاصب صهیونیستی برای مشروعیت بخشیدن به خود، تاکنون از چهار راه کار بهره جسته است که عبارتند از: 1. ایجاد جای پا 2. اشغال سرزمین ها 3. تثبیت و مشروعیت بخشیدن به خود 4. گسترش حیطه تصرف. صهیونیست‌ها پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، با حمایت مالی و دیپلماتیک انگلیس و با تبلیغ عقاید بی اساسی چون: «رجعت به سرزمین موعود» و «سرزمین بدون ملت برای ملتی بدون سرزمین» در فلسطین نفوذ کردند و با گسترش مرحله به مرحله، ساختار دولت غیرمشروع خود را با شعار «از نیل تا فرات» شکل دادند. این دولت، اگرچه اکنون حیطه جغرافیایی کوچکی را اشغال کرده است، اما اندیشه‌های مسموم سردمداران آن، پهنای همه کشورهای اسلامی را نشانه رفته است. این امر بیش از هر چیز، هشیاری و بیداری رهبران فکری، سیاسی و نظامی کشورهای مسلمان را می‌طلبد.

*پدیده‌ای شوم 

صهیونیسم پدیده‌ای شوم و محصول مشترک استعمار کهن انگلیس و غرب و عناصر فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی استکبار جهانی است. نظام صهیونیستی با حمایت نظام استکباری امریکا و با هدف انحراف افکار عمومی از خطر اسرائیل و ایجاد تردید و تفرقه در صفوف ملت‌های مسلمان، تلاش گسترده ای را آغاز کرده است و می‌کوشد از یاوران اصلی ملت فلسطین دشمن بتراشد. اما ملت‌های مسلمان حقایق عینی و ملموس را می‌دانند و به تجربه دریافته اند که اگر دست‌های پنهان و آشکار استکبار، فرصت‌های طلایی ملل مسلمان را سلب نمی کرد، دیگر نامی از اسرائیل نبود و اکنون فلسطین به دست مردمانش اداره می‌شد.

*روزی برای امت و کشور‌های اسلامی

حجت الاسلام غلام‌حسین ذاکری‌خطیر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با اشاره به اینکه روز جهانی قدس تنها منحصر به قدس نیست بلکه مربوط به امت و کشور‌های اسلامی است.

وی افزود: تسلط بر قدس، ابتدای فعالیت رژیم‌صهیونیستی است و آنها قصد دارند که جهان اسلام را به سیطره خود در‌آورند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌‍شمالی با بیان اینکه امام راحل، رژیم صهیونیستی را «غدّه سرطانی» نامیدند، تصریح کرد: رژیم کودک‌کش صهیونیستی مانند سرطان از ماهواره، فضای مجازی و حوزه‌های دیگر با پشتوانه امریکا و انگلیس که مسیحی صهیونیستی هستند، مصوبات شورای امنیت را زیر‌پا می‌گذارند و به کسی اعتنا نمی‌کنند.


*نقش کلیدی ایران در ارتباط با فلسطین برای جهان اسلام

ذاکری‌خطیر هدف رژیم‌صهیونیستی را تنها در قدس محدود ندانست و با اشاره به اینکه امنیت کشور‌های مسلمان توسط رژیم‌صهیونیستی زیرسؤال می‌رود، تاکید کرد: نقش ایران در ارتباط با فلسطین نقش کلیدی برای جهان اسلام است و اگر انقلاب اسلامی در ایران نبود، رژیم‌صهیونیستی به اهداف خود دست می‌یافت.

وی در پایان گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها مانع رژیم صهیونیستی است و نقش‌بر‌آب کردن توطئه نابودی اسلام توسط رژیم کودک‌کش صهیونیستی با حضور در راهپیمایی روز قدس به دست می‌آید.


*روز قدس، نماد بیداری و آگاهی جهان اسلام و ملت‌های مسلمان

روز قدس، گاهِ حرکت و رزمندگی و نماد بیداری و آگاهی جهان اسلام و ملت‌های مسلمان است. حضور یکپارچه مردم روزه دار، به استکبار جهانی و خائنان به آرمان‌های فلسطین خواهد فهماند که مسلمانان جهان، هرگز از اصول و آرمان‌های خود ـ که آزادی فلسطین یکی از آنهاست ـ دست نخواهند کشید و هم چنین به مبارزان فلسطینی، این امید را می‌دهد که در مبارزه خود علیه اشغال گران قدس شریف، تنها نیستند و تمامی مسلمانان جهان همواره یار و یاور آن ها خواهند بود.

 امروز ملت ایران در سراسر کشور به خیابان‌ها خواهند آمد و با دهان روزه فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس و مرگ بر رژیم صهیونیستی سر خواهد داد.

امروز ملت ایران همگام با ملت‌‌های مسلمان جهان، آزادی قدس شریف را فریاد خواهند زد و حمایت خود را از جریان مقاومت در منطقه با صدای بلند اعلام خواهند کرد. 

این فریادها پرده گوش دشمنان اسلام و قرآن را پاره خواهند کرد. 

روزی که قدس شریف آزاد شود، خیلی دیر نیست.
 

 

نویسنده : حسین قاسمی خانقاهی

دیدگاه شما در مورد : آرمانِ آزادی قدس یکی از اهداف جهانی انقلاب اسلامی ایران

آرمانِ آزادی قدس یکی از اهداف جهانی انقلاب اسلامی ایران