شنبه 27 مرداد 1397 21:17:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 46265

تاریخ انتشار : 11/03/1396 - 10:51

ماموریت اصلی نیروهای ویژه فرانسوی در موصل

نیروهای ویژه فرانسه در موصل، درصدد محاصره تروریست های فرانسوی یا فرانسه زبان هستند تا از بازگشت آنها و حملات تروریستی احتمالی جلوگیری کنند.

ماموریت اصلی نیروهای ویژه فرانسوی در موصل

به گزارش سوادکوه آنلاین، نشریه فرانسوی زبان به نقل از وال استریت ژورنال نوشت: نیروهای ویژه فرانسه در موصل علاوه بر مشاوره و پشتیبانی نیروهای عراقی به دنبال محاصره تروریست های فرانسوی یا فرانسه زبان هستند تا از بازگشت آنها به زادگاهشان و اقدام برای حملات تروریستی احتمالی جلوگیری کنند و کارهای اطلاعاتی آنها نیز با هدف مبارزه جهانی ضد گروه تروریستی داعش صورت می گیرد.

پایگاه اینترنتی روزنامه فرانسوی زبان لوپوئن، با طرح این سوال که نیروهای ویژه فرانسه در موصل تا کجا پیش خواهند رفت، به نقل از روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت: نیروهای ویژه فرانسه که رسماً در خاک عراق هستند تا به نیروهای عراقی مشاوره دهند و از آنها پشتیبانی کنند، وظیفه دیگری هم دارند و آن پیگیری و محاصره جهادی های (تروریست) فرانسوی است. 

وال استریت ژورنال روز گذشته مطلبی را منتشر کرد مبنی بر اینکه بر اساس تحقیق های به عمل آمده فرانسه به نیروهای عراقی کمک می کند تا جهادی های فرانسوی را که در خاک این کشور حضور دارند، شناسایی و آنها را به هلاکت رساند. نیروهای ویژه فرانسه همچنین ابزار لازم برای رسیدن به هدف خود را برای عراقی ها فراهم می کنند.

این روزنامه آمریکایی خود به نقل از یکی از مقامات پلیس عراق نوشت: فرانسه فهرستی از اسامی ۲۷ نفر را که پنج نفر از آنها دارای عکس بودند، در اختیار سازمان مبارزه با تروریسم عراق قرار داد. هدف از این اقدام این است که از بازگشت فرانسوی ها و  دیگر فرانسه زبانها به ویژه بلژیکی ها به خاک کشور زادگاهشان جلوگیری کنند تا مبادا پس از بازگشت به اقدامات تروریستی دست بزنند. این فهرست که  در اکتبر ۲۰۱۶ یعنی ابتدای نبرد موصل برای بازپس گیری این شهر تهیه شده بود، هر بار با به هلاکت رسیدن یک جهادی به روز رسانی می شود. 

مأموریت ها و اطلاعات

وال استریت ژورنال در ادامه افزود: نیروهای عراقی پیش از این شماری از این جهادی ها را بر اساس اطلاعات و مشخصات آنها که نیروهای ویژه فرانسه در اختیارشان گذاشته بودند، به هلاکت رسانده بودند. حدود چهل نفر از اعضای نیروهای فرانسوی در تلاشند تا با کمک پهبادهای شناسایی و شنود مکالمات رادیویی محل استقرار این جهادی های فرانسه زبان را رهگیری کنند. از سوی دیگر آنها در محله هایی که از گروه (تکفیری صهیونیستی) داعش باز پس گرفته شده است و با هدف رسیدن به سرنخی در این خصوص خانه های رها شده توسط تروریست ها را بررسی می کنند و بدین ترتیب خود مستقیماً به جمع آوری اطلاعات می پردازند. در ماه آوریل، آنها برای دستیابی به جهادی های فرانسوی هویت افراد زخمی را که در شهر قدیم موصل واقع در غرب این شهر بستری شده بودند، بررسی کردند.

سخنگوی ستاد کل ارتش فرانسه از هرگونه توضیح درباره وجود چنین فهرستی خودداری کرد. سرهنگ پاتریک استیگر Patrik Steiger اعلام کرد مأموریت نیروهای ویژه فرانسه در موصل دادن مشاوره و پشتیبانی از نیروهای عراقی برای باز پس گیری این شهر و در چارچوب ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکاست.

وی همچنین افزود:  نیروهای فرانسوی علاوه بر این کارهای اطلاعاتی نیز انجام می دهند. این مسئله با هدف مبارزه جهانی ضد گروه تروریستی داعش صورت می گیرد و موضوع عجیبی نیست.

با این حال پاتریک استیگر امکان عملیات هدفمند ضد ملیت های خاص را زیر سوال برد و گفت: نیروهای عراقی با گروه های جهادی دارای ملیت های گوناگون مبارزه می کنند و هنگام درگیری و تیراندازی زمینی امکان تشخیص و تفاوت قائل شدن بین گروه ها به این راحتی امکان پذیر نیست. وزارت امور خارجه فرانسه نیز به نوبه خود هرگونه اقدام غیرقانونی در این باره را رد کرد. سخنگوی این وزارتخانه در جلسه مطبوعاتی الکترونیکی اعلام کرد: فرانسه کاملاً  در مبارزه علیه داعش در این ائتلاف متعهد است و اقدامات خود را با رعایت قوانین بین المللی انجام می دهد.


منبع : خبرگزاری صدا و سیما
دیدگاه شما در مورد : ماموریت اصلی نیروهای ویژه فرانسوی در موصل

ماموریت اصلی نیروهای ویژه فرانسوی در موصل