شنبه 30 تیر 1397 12:08:54

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 46243

تاریخ انتشار : 10/03/1396 - 09:33

جنگ رسانه‌ای میان قطر و عربستان؛

کاریکاتور جنجالی روزنامه قطری علیه مفتی اعظم عربستان سعودی+ تصاویر

انتشار کاریکاتور مفتی اعظم عربستان در یک روزنامه قطری، خشم رسانه‌های سعودی را برانگیخت.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از اسپوتنیک، در تازه ترین جنگ رسانه ای میان قطر و عربستان سعودی، یک روزنامه قطری مقاله ای تحت عنوان "برخی گروه ها می خواهند مردم از دین نفرت داشته باشند" منتشر کرد و در کنار آن کاریکاتوری از "عبدالعزیز آل شیخ" مفتی اعظم عربستان سعودی، در حالی که پیروان خود را بسوی آتش هدایت می کند، ترسیم کرد.

 
کاریکاتور جنجالی روزنامه قطری علیه مفتی اعظم عربستان سعودی+ تصاویر
 
روزنامه "الرایة" ذیل کاریکاتور مفتی اعظم عربستان سعودی، آیه 67 سوره احزاب را درج کرده است که می فرماید: وَ قالُوا رَبَّنا إِنَّا أَطَعْنا سادَتَنا وَ کُبَراءَنا فَأَضَلُّونَا السَّبيلاَ (و گویند پروردگارا ، ما از رؤسا و بزرگان خود اطاعت کردیم، پس آنها ما را از راه راست گمراه کردند)
 
کاریکاتور جنجالی روزنامه قطری علیه مفتی اعظم عربستان سعودی+ تصاویر
 
انتشار این کاریکاتور خشم محافل و رسانه های سعودی را برانگیخت. روزنامه "المواطن" عربستان سعودی با انتقاد از انتشار این کاریکاتور نوشت: قطر با رسانه ها و روزنامه هایش به هر طریقی سعی دارد چهره عربستان و سران و علمای این کشور را مخدوش کند.
 
این روزنامه در واکنش به کاریکاتور روزنامه قطری نوشته است: این روزنامه قطری با فرافکنی علیه علمای سعودی، کاریکاتوری از عبدالعزیز آل شیخ ( مفتی اعظم عربستان) کشیده و وی را درحال هدایت مردم به سمت جهنم ترسیم کرده است.
 
این روزنامه سعودی که از اظهارات چندی پیش امیر قطر که در آن از ایران و حزب الله تمجید کرده بود، به شدت ناراحت است، در اظهاراتی بی اساس مدعی شد: قطر فراموش کرده که به سوی تروریست ها پناه برده و دائما نشان داده با سازمانهای تروریستی مانند حزب الله و اخوان المسلمین و بلکه ایران همکاری دارد. و به همین دلیل مدام به عربستان و سران و علمایش حمله می کند.
 
گفتنی است، پیشتر نیز رسانه های عربی اظهاراتی را از امیر قطر منتشر کرده بودند که وی در آن از ایران تمجید کرده بود.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : کاریکاتور جنجالی روزنامه قطری علیه مفتی اعظم عربستان سعودی+ تصاویر

کاریکاتور جنجالی روزنامه قطری علیه مفتی اعظم عربستان سعودی+ تصاویر