شنبه 01 اردیبهشت 1397 19:49:20

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 4619

تاریخ انتشار : 14/02/1393 - 11:31

اختصاصی/ رئیس میراث فرهنگی سوادکوه خبر داد:

سرمایه گذاری در بخش گردشگری سوادکوه نیازمند حمایت ارگان های مرتبط

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه با بیان اینکه تا کنون هیچ سرمایه گذاری در بخش گردشگری سوادکوه سرمایه گذاری نکرده است گفت: مشکلات موجود در حوزه راه و منابع طبیعی مهم ترین عامل عدم سرمایه گذاری در بخش گردشگری سوادکوه است.

سرمایه گذاری در بخش گردشگری سوادکوه نیازمند حمایت ارگان های مرتبط

رضا دانش زاده در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین، در خصوص مشکلات گردشگری سوادکوه اظهار داشت: مهم ترین مشکل صنعت گردشگری سوادکوه در حوزۀ راه و منابع طبیعی است.

وی گفت: بر اساس قانون سازمان حمل و نقل و پایانه ها حد اقل فاصله از جادۀ اصلی برای ایجاد تاسیسات گردشگری بیش از100  متر است که این قانون گرچه قانون درستی است ولی بیشتر برای مناطق کویری مناسب است و برای مناطقی مانند سوادکوه که وضعیت توپوگرافی خاصی دارند مشکل ساز است.

دانش زاده در کنار هم قرار گرفتن رودخانه، راه آهن و جاده را عامل خاص بودن سوادکوه دانست و ابراز داشت: با توجه به شرایط خاص توپوگرافی منطقه اگر بخواهیم این فاصله را در محور اصلی مراعات کنیم سرمایه گذاری در محور اصلی امکان پذیر نخواهد بود.

وی از نمایندگان مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی خواست: حتما در این قضیه ورود پیدا کنند و برای به کمک شهرستان از طریق تبصره های قانونی مشکل را برطرف کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه قدیمی بودن تاسیسات گردشگری سوادکوه را مشکل دیگر گردشگری سوادکوه دانست و ابراز داشت: کلیه تاسیسات گردشگری موجود و فعال سوادکوه قدیمی است و برای نوسازی آنها با مشکلات عدیده ای روبه رو هستیم.

دانش زاده در ادامه سخنانش بیان کرد: در سطح دو شهرستان سوادکوه و سوادکوه شمالی 12 منطقه نمونه گردشگری داریم که از این 12 منقطه فقط منطقه گردشگری جوارم به بخش خصوصی واگذار شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه در خصوص وضعیت دیگر مناطق گردشگری سوادکوه تصریح کرد: علاوه بر جوارم، در منطقه نمونه گردشگری شورمست هم حاشیه دریاچه توسط آب منطقه ای به سرمایه گذار اجاره داده شد ولی عرصۀ منابع طبیعی هنوز واگذار نشد ، به غیر از این دو منطقه هنوز بقیه مناطق واگذار نشده است.

وی واگذاری هر چه زودتر این مناطق به بخش خصوصی را منوط به ورود ارگان های مرتبط مانند اداره منابع طبیعی دانست و اذعان داشت: اگر اداره کل منابع طبیعی با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جهت تهیۀ کتابچه طرح شرح خدمات مشترک فی مابین همکاری کند می توان بستر را برای سرمایه گذاری سرمایه گذار آماده کرد.

دانش زاده عدم همکاری ادارات مرتبط در تبلیغات میدانی عرصه گردشگری سوادکوه را به عنوان مشکل بعدی صنعت گردشگری در سوادکوه مطرح کرد و گفت: با توجه به آمادگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در معرفی مکان های گردشگری و تاریخی به ویژه در نصب تابلو در محوراصلی نیازمند همگاری ارگان های مرتبط هستیم.

وی همچنین اعلام کرد: در جلسه ای با حضور آقای علیپور نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت قرار شد در سطح محور با نصب تابلوهایی کلیه مناطق گردشگری و تاریخی معرفی شود، این تابلوها متحدالشکل و به رنگ قهوه ای است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سوادکوه همچنین از برگزاری جلسه ای در آینده در خصوص گردشگری در فرمانداری سوادکوه خبر داد و بیان کرد: امیدواریم در این جلسه بتوانیم با تعامل همه مسئولین قدم مثبتی برای گردشگری شهرستان برداریم.برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 - 09:07
    بهداد رحیمی شورمستی

    عرض سلام وادب واحترام خدمت جناب آقای دانش زاده مدیر خدوم وخستگی ناپذیر گردشگری سوادکوه ......بنده به اتفاق دیگر دوستان از سال 85در هزار توی ادارات استان جهت اخذ مجوزات گوناگون در حال دویدن هستیم طبق توصیه یکی از کارشناسان منابع طبیعی استان کفش آهنی پوشیدیم اما کفش مستعمل شد وکارمان همچنان باقیست باتوجه به شناختی که از شما دارم خواهشمندم در دیدار با نمایندگان مجلس ودیگر مسئولان نسبت به برداشتن موانع از مسیر صنعت گردشگری و نصب تابلوهای راهنمای اماکن گردشگری سوادکوه در مسیر جاده اقدام نمایید....تشکر وسپاس از شما مدیر محترم و کارکنان سخت کوشتان

    8 0
دیدگاه شما در مورد : سرمایه گذاری در بخش گردشگری سوادکوه نیازمند حمایت ارگان های مرتبط

سرمایه گذاری در بخش گردشگری سوادکوه نیازمند حمایت ارگان های مرتبط

  • پربازدیدترین ها