چهار شنبه 30 خرداد 1397 07:55:25

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 46091

تاریخ انتشار : 26/02/1396 - 09:35

ادعای جدید معاون وزارت خارجه آمریکا درباره ایران

معاون خاورنزدیک وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی امروز خود درباره تحولات سوریه و نیز دیدار هفته گذشته وزرای خارجه روسیه و آمریکا به اظهارنظر پرداخت.

ادعای جدید معاون وزارت خارجه آمریکا درباره ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از «سی ِاسپَن»؛ «استورات جونز» (Stuart Jones) معاون خاورنزدیک  وزارت خارجه آمریکا که به تازگی از شهر آستانه پایتخت قزاقستان بازگشته است، در کنفرانس مطبوعاتی امروز خود درباره سوریه و برخی از موضوعات مانند دیدار هفته گذشته وزرای خارجه روسیه و آمریکا به اظهارنظر پرداخت.

وی با اعلام رایزنی جدی و صریح «رکس تیلرسون»  وزیر خارجه آمریکا با «سرگئی لاوروف» همتای روس خود تأکید کرد که در این گفتگوها از لاوروف خواسته شد تا از نفوذ خود بر بشار اسد رئیس جمهور سوریه استفاده کند و وی را برای قبول یک آتش‌ بس ماندگار تحت فشار بگذارد.

معاون خاورنزدیک وزارت خارجه آمریکا با ادعای واهی نقض گسترده حقوق بین الملل توسط رئیس جمهور سوریه به پشت گرمی تداوم حمایت های حامیانش یعنی ایران و روسیه مدعی شد: ادامه خشونت های اسد در به کارگیری تسلیحات شیمیائی امنیت ملی ما و متحدمان ما را به خاطر انداخته است!

این مقام دیپلماتیک آمریکا که بدون نمایش هرگونه سند و مدرکی چندین بار در طول این کنفرانس مطبوعاتی مدعیِ دراختیار داشتن اسناد ویژه ای در اثبات آنچه وی کشتار و سوزاندان اجساد و دفن آن ها در گورهای دسته جمعی توسط دولت دمشق نامید، در ادامه با تکرار ادعاهای همیشگی سایر مقامات این کشور گفت: عدد دقیقی از زندانیان کشته‌ شده نداریم؛ ولی می‌دانیم که در میانه سال‌ های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ بین ۵ تا ۱۱ هزار نفر در زندان‌ های سوریه کشته شده‌ اند!

«استورات جونز» در ادامه در اشاره به دیدار لاوروف و تیلرسون گفت: وزیر خارجه روسیه به ما قول داد که برای خاتمه دادن به بحران سوریه اقدام می‌ کند و بر همین اساس امیدواریم که مسکو در مسیری سازنده، برای خاتمه دادن به سنگدلی های اسد، با ما همکاری کند.

وی بدون اشاره به تلفات بالای حملات ائتلاف موسوم به مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا در میان غیرنظامیان سوری افزود: دلایلی داریم که نشان از تردید ما در خصوص نتیجه نشست آستانه دارد؛ یعنی توافق ایجاد مناطق عاری از تنش؛ چرا که دولت سوریه مخالفان مسلح و نیز شهروندان این کشور را بمباران می کند!


منبع : مهر
دیدگاه شما در مورد : ادعای جدید معاون وزارت خارجه آمریکا درباره ایران

ادعای جدید معاون وزارت خارجه آمریکا درباره ایران

  • پربازدیدترین ها