چهار شنبه 30 خرداد 1397 08:14:16

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 46088

تاریخ انتشار : 26/02/1396 - 08:31

خوش‌خدمتی خاندان علی‌اف به آل‌سعود با جعل نام خلیج فارس +سند

کمیته برگزاری چهارمین دوره «بازی های همبستگی اسلامی» در باکو ، نام خلیج فارس را در سایت رسمی «مسابقات همبستگی اسلامی» جعل کرد و به جای آن واژه مجعول «خلیج ع.ر.ب.ی» نوشت.

خوش‌خدمتی خاندان علی‌اف به آل‌سعود با جعل نام خلیج فارس +سند

به گزارش سوادکوه آنلاین، در این سایت در معرفی عربستان سعودی، در بیان موقعیت جغرافیایی این کشور در حاشیه جنوبی خلیج فارس، به جای نام واقعی این حوزه آبی – تاریخی مهم، از نام جعلی « خلیج ع. ر.ب. ی.» استفاده شده است.

دولت باکو همچنین در معرفی ایران و ارایه اطلاعات درباره زبان مردم ایران در این سایت، در شیطنتی آشکار مدعی شده است که زبان فارسی فقط زبان ۵۱ درصد از مردم ایران است و ۲۴ درصد دارای زبان ترکی و ۲۵ درصد مابقی نیز دارای زبان کردی، عربی، بلوچی، گیلانی (گیلک) و مازندرانی و ترکمنی هستند!!

 

در همین سایت، زبان ترکیه به طور مطلق زبان ترکی و زبان جمهوری آذربایجان نیز به طور مطلق زبان «آذربایجانی» ذکر شده و هیچ اشاره‌ای به وجود سایر زبان‌ها در این دو کشور نشده است!

 

این شیطنت‌های ضدایرانی کمیته دولتی برگزار کننده باز‌ی‌های همبستگی اسلامی در باکو در شرایطی است که باکو از حضور پرشمار کاروان ورزشی ایران در این بازی‌ها صرفا به عنوان ابزار تبلیغاتی برای مهم جلوه دادن برگزاری این بازی‌ها در جمهوری آذربایجان و در نقش سیاهی لشگر، سوء استفاده می‌کند.

 

در ویژه برنامه‌های مراسم افتتاحیه رسمی این بازی‌ها نیز نمایش‌هایی ارائه شد که تاریخ ایران مصادره به مطلوب شده است و در انکار هویت شیعی مردم جمهوری آذربایجان نیز اذان عالم قاسم اف، خواننده مشهور جمهوری آذربایجان از مناره «مسجد حیدر» باکو پخش شد که در آن شهادت به امامت امام علی (ع) حذف شده است تا این اقدام باکو رضایت خاطر وهابی‌های سعودی را جلب کند.

 


منبع : مشرق
دیدگاه شما در مورد : خوش‌خدمتی خاندان علی‌اف به آل‌سعود با جعل نام خلیج فارس +سند

خوش‌خدمتی خاندان علی‌اف به آل‌سعود با جعل نام خلیج فارس +سند

  • پربازدیدترین ها