یکشنبه 03 تیر 1397 09:19:24

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 46021

تاریخ انتشار : 19/02/1396 - 08:37

دولت کارنامه قابل ارائه ندارد رقیب‌هراسی می‌کند!

دیروز برنامه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داشت، میرسلیم در دانشگاه علم و صنعت ، قالیباف در لرستان و سیدابراهیم رئیسی در جمع عشایر خوزستان گفت: دولت به جای رقیب هراسی بهتر است پاسخگو باشد.

دولت کارنامه قابل ارائه ندارد رقیب‌هراسی می‌کند!

به گزارش سوادکوه آنلاین، آیت‌الله عباسعلی کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیروز (دوشنبه)در مراسم دیدار سران عشایر و قبایل با حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: ما مطالبات خود را به گوش آقای رئیسی رسانده‌ایم و برای آن‌ها هم قول گرفته‌ایم.


حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز در جمع سران، نخبگان و فرهیختگان عشایر خوزستان سخنرانی کرد.


رئیسی گفت: مردم خوزستان مردمی دشمن‌شناس و دشمن ستیزاند و نشان دادند برای دفاع از وطن در میدان هستند. نشانه‌های صدق و وفا و پاکی در این مردم فراوان است و وجب به وجب این خاک جایگاه ایستادگی در راه هدف است.


این نامزد ریاست جمهوری گفت: میدان صبر و بصیرت از مردم خوزستان الگویی برای جامعه ما ساخته است و حضور شما برای من مسئولیت آور است و احساس بار سختی بر دوش خود می‌کنم.
رئیسی تاکید کرد: امروز خدمتگزاری و گره‌گشایی از کار این مردم برای همه دولتمردان افتخار بزرگی است و آنچه در کشور ساخته شده به سبب رشادت شما در این استان بوده است.


وی گفت: امروز شاهد رنج‌ها و کاستی‌هایی هستیم که در شان این مردم نیست و در حق این مردم کم کاری شده است؛ مردم عزیز این خطه نباید با این میزان از ذخایر و منابع مشکل بیکاری داشته باشد.
رئیسی یادآور شد: نفت با فقر نمی‌سازد و آنچه از ذخایر در این کشور هست به هیچ عنوان با مشکلات استان همخوانی ندارد.


نه فقر؛ نه تبعیض
وی گفت: مردم ما امروز با نداشتن می‌سازند ولی با تبعیض نه؛ ممکن است جایی در کشور منابعی نباشد که مردم حاضرند آنها را بپذیرند ولی در جایی که احساس کنند امکانی وجود دارد ولی این امکان با تبعیض همراه شده، برای آنها قابل تحمل نیست.


این نامزد ریاست جمهوری تصریح کرد: مشکل کشور ما ایجاد ارزش افزوده نیست ولی مشکل ما ضعف مدیریت اقتصادی و اجرایی است و اگر مدیریت ما جهادی باشد همه این مشکلات قابل حل است. مردم غیوری که دیروز در برابر تجاوز انگلیس با حکم یک عالم ایستادند و بعد از پیروزی انقلاب نیز با شهامت مقابل کفر جهانی ایستادند امروز نیز برای گره‌گشایی از کشور توانایی دارند؛ فقط نگاه به مردم عوض شود و نقش دادن به مردم در حوزه اقتصاد و فرهنگ را به رسمیت بشناسیم.


رئیسی گفت: در این کشور منابع و مواهب خدادادی به نحوی است که همه گرایش‌ها و طوایف و همه ما و 80 میلیون کشور می‌توانند وارد عرصه شوند. ما این تشکیک‌ها در ریشه‌کنی فقر را با توجه به داشته‌های کشور و منابع رد کرده و همه مشکلات را قابل حل دانسته و می‌گوییم می‌توانیم.


رقیب هراسی می‌کنند!
وی یادآور شد: هر فرهیخته‌ای می‌داند که در این کشور حتما باید سالی یک میلیون شغل فراهم شود؛ حتما در این استان اولویت اشتغال بومی هاست و چرا باید در این منطقه یک بومی احساس بیکاری کند.


رئیسی گفت: در این منطقه کاملا این آمادگی وجود دارد که 2 میلیون اراضی کشاورزی ایجاد شود و این استان نیز توانایی آن را دارد. مدیریت صحیح می‌تواند بسیاری از مشکلات کشور را حل کند؛ ما از آقایان می‌خواهیم که وارد مسائل فرعی نشوند و جواب دهند که وعده‌ها چه شد؟


وی تاکید کرد: امروز این حرف بنده ضبط می‌شود که می‌گویم تمام مشکلات استان قابل حل است و با همین منابع می‌توان گره گشایی کرد. ما کلید قفل مشکلات را مردم می‌دانیم و معتقدیم که قفل مشکلات با حضور جوانان و فرهیختگان باز خواهد شد.


رئیسی گفت: برخی می‌گویند که ما می‌خواهیم به عقب برگردیم و در واقع رقیب‌هراسی می‌کنند ولی ما می‌گوییم شما چهارسال مسئولیت داشتید و امکانات دستتان بود و باید پاسخ دهید.


معدل دولت یازدهم قابل قبول نیست
محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با ایرانیان خارج از کشور از طریق برنامه ایران 96 شبکه جام جم، اظهار داشت: هر ایرانی نسبت به جامعه خودش نظراتی دارد و دوست دارد مردم عزیز ایرانی بتوانند همیشه با افتخار و سرفراز باشند.


وی افزود: طبیعتا وقتی مشکلات و مسائل را می‌بیند نسبت به آنها دغدغه‌مند می‌شود، خصوصا اگر احساس کند می‌تواند نسبت به آنها کاری انجام دهد. قلب هر ایرانی فارغ از اینکه در داخل یا خارج از کشور زندگی می‌کند، برای این سرزمین می‌تپد.


کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین تصریح کرد: در سال‌های اخیر دیده شده که روند اداره کشور در مسیر خوبی قرار نگرفته است؛ البته هیچ گاه نمی‌خواهم منکر زحمات عزیزان شوم چرا که این خارج از انصاف است اما هر کاری یک معدل و نتیجه‌ای دارد. جمع بندی من از عملکرد امروز دولت نیز جمع‌بندی مناسبی نیست.


قالیباف ادامه داد: امروز دغدغه دولت، دغدغه مردم نیست. دولت‌ها همیشه تلاش دارند در شرایط سختی که برای مردم به وجود می‌آید، به حمایت و کمک مردم بیایند. ما معتقدیم امروز مردم ما دغدغه‌هایی دارند که مهم‌ترین آنها بحران اقتصادی کشور است. همچنانکه بحران اقتصادی باعث شده است که چالش‌های جدی در عرصه اجتماعی پیدا کنیم.


وی همچنین عنوان کرد: امروز با بیکاری مفرط، گرانی و رکود بازار روبرو هستیم؛ همچنین در چالش‌های اجتماعی موضوعاتی مثل اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، اختلاف طبقاتی و مهاجرت مردم را رنج می‌دهد.


 کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه افزود: اعتقاد من بر این است که بخش قابل توجهی از این آسیب‌های اجتماعی ریشه در چالش‌ها و مشکلات اقتصادی دارد؛ در کنار این دو موضوع باید به مسئله مهم محیط زیست نیز توجه داشت.


ثانیه شمار ایجاد شغل
محمدباقر قالیباف در سفر به استان لرستان با آیت‌الله سیداحمد میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در این استان دیدار کرد.


میرعمادی در این دیدار تاکید کرد: در استان لرستان وحدت، انسجام، شور و نشاط لازم برای انتخابات به وجود آمده و فضا نیز فضای بسیار مناسبی است.


نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با اعلام اینکه مردم استان لرستان در محرومیت به‌سرمی‌برند و آمار بیکاری نیز در این استان فراوان است، گفت: هم‌اکنون آمار رسمی بیکاری در استان لرستان 13.5 درصد اعلام شده و از این نظر جزو اولین استان‌ها در زمینه بیکاری به شمار می‌رود، این در حالی است که نیروهای تحصیل کرده زیادی در این استان وجود دارد. لرستان نیروی انسانی دانا و توانایی دارد که در جای خود مورد استفاده قرار نگرفته‌اند؛ امیدواریم عرصه باز شود تا خود این نیروها بتوانند در جهت آبادانی استان خود تلاش کنند.


قالیباف نیز در دیدار نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد گفت: مردم ما سزاوار مشکلات فعلی کشور نیستند. غصه اصلی ما این است که شاهدیم کشور ما پنج برابر جمعیت خودش ظرفیت‌های مادی دارد، اما با چنین مشکلاتی روبرو هستیم.


وی افزود: حوزه نیروی انسانی نیز امروز جزو سرمایه‌های بزرگ ماست به نحوی که آرزوی همه کشورهای پیشرفته این است که چنین نیروی جوان و تحصیل کرده‌ای در کشورشان وجود داشته باشد.
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: غصه اینجاست که ما این امکانات و سرمایه انسانی را داریم، اما با این وجود شاهد چنین مشکلاتی در محلات «دل‌سفید» خرم‌آباد و دیگر مناطق محروم این شهر و کشور هستیم.


قالیباف با بیان اینکه همه حرف‌هایی که من بیان کردم در سیاست‌های کلان مقام معظم رهبری، سند چشم‌انداز و برنامه ششم توسعه وجود دارد، خاطرنشان کرد: این امور  تکلیف قانونی به زمین مانده‌ای است که باید انجام می‌دادند، ولی انجام ندادند؛ بنده از ایجاد پنج میلیون شغل سخن گفتم، اما گفتند نمی‌شود این میزان شغل  ایجاد کرد، این در حالی است که اگر این کار انجام نشود یک بحران بزرگ اجتماعی در پیش داریم.


کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: ما در تهران رسم داریم برای هر کاری یک تایمر می‌گذاریم تا به مردم بگوییم این پروژه در چه مدت زمانی به پایان می‌رسد. من سایت کارانه را راه‌اندازی کردم، اما چهار درصدی‌ها این کار را با سایت ما می‌کنند. ما گفتیم یک تایمر برای وعده خود مبنی بر ایجاد پنج میلیون شغل می‌گذاریم تا روز به روز مشخص شود، وعده پنج میلیون شغل، چقدر محقق می‌شود.


گفتند آزمایش موشکی انجام دهید
سیدمصطفی میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دیروز (دوشنبه 18 اردیبهشت) و در جمع دانشجویان دانشگاه علم و صنعت اظهار داشت: از سال 1354 در دانشگاه‌ها بودم و خیلی چیزها را دیده‌ام. گذشتگان شما برای اینکه بتوانید راحت نعره بزنید خون داده‌اند و به حرمت آن خون‌ها حرمت هم را نگه‌دارید.


به گزارش فارس، نامزد انتخابات ریاست جمهوری بابیان اینکه سالیانه بیش از یک‌میلیون و سیصد هزار خودرو تولید می‌کنیم، گفت: این تعداد نشان‌دهنده یک صنعت است. باید صنعت ما پاسخ به سیاست‌های حمل‌ونقل و صنعت ما باشد. چه نیازی دارد واگن‌ها را از چین وارد کنیم؟


وی ادامه داد: واگن‌سازی پارس در اراک به همین منظور ساخته‌شده است ولی اکنون ورشکسته می‌شود. تأسف‌آور است که برای نیاز خودمان کارگران چینی را خوشحال کنیم.


میرسلیم تصریح کرد: شعار من این است که حیف شد چند سال فرصت‌های خود را که می‌توانستیم در راستای ارتقای کشور به‌کار ببریم از دست رفت.


نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: برای چاره‌جویی مسائل موجود چه درزمینه نحوه زیستن و چه درزمینه صنعت و اشتغال دارای هدف مشخص و سیاست تدوین‌شده هستیم و مردی برای اجرایش می‌خواهد.


وی بابیان اینکه من به اتکای دانشجویانم می‌گویم باهم کار علمی و پژوهشی کردیم و این صنعت را راه انداختیم، تأکید کرد: باهم قطعاً خواهیم توانست از پس مشکلات بربیاییم و نیازی نداریم چشم به خارج بدوزیم.


میرسلیم بابیان اینکه من در طول خدمتم در جمهوری اسلامی مدرک نگرفته‌ام و در سال 1351 مدرکم را گرفته‌ام ادامه داد: بعدازآن گفتم باید بروم فناوری‌هایی که به ما نمی‌دهند را از آنان بگیرم و می‌فهمم آنان برای عدم فروش فناوری به ما چه قلقی دارند؛ بنابراین به جهانگیری گفتم برای مذاکره با فرانسوی‌ها به‌جای نعمت‌زاده کسی را بفرست که این‌ها را بلد باشد.


میرسلیم در پاسخ به سؤالی پیرامون اظهارات یکی از کاندیداها در مورد آزمایش موشکی در خلال مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: آقایان در مذاکره با مشکل مواجه شدند و کم آوردند و دیدند برای اینکه بتوانند موضع اقتدار داشته باشند خودشان ندا دادند موشک آزمایش کنید.


وی در جواب دانشجویی که به وی در این زمینه گفت دروغ‌گو تصریح کرد: «برو از وزیر دفاع دولت بپرس.» 


منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : دولت کارنامه قابل ارائه ندارد رقیب‌هراسی می‌کند!

دولت کارنامه قابل ارائه ندارد رقیب‌هراسی می‌کند!

  • پربازدیدترین ها