دوشنبه 28 خرداد 1397 15:56:32

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 45818

تاریخ انتشار : 04/02/1396 - 08:51

کاهش نگاه منفی آمریکایی‌ها به ایران

جدیدترین نظرسنجی‌ موسسه آمریکایی از افزایش نگاه منفی دموکرات‌های این کشور به روسیه و نیز کاهش نگاه منفی به ایران حکایت دارد.

کاهش نگاه منفی آمریکایی‌ها به ایران

به گزارش سوادکوه آنلاین، بررسی‌های جدید موسسه «پیو» نشان می‌دهد که تقریبا از هر ۱۰ دموکرات  آمریکایی، چهار نفر «روسیه» را بزرگترین خطر علیه کشورشان می‌دانند.

بر این اساس، ۳۹% دموکرات‌ها و ۲۱% جمهوری‌خواهان روسیه را بزرگترین تهدید برای آمریکا قلمداد کردند. این بالاترین میزان در نزدیک به سه دهه گذشته بوده است.

در قیاس با سال  ۲۰۱۳ که چنین سئوالی پرسیده شد، میزان احساس تهدید از جانب روسیه چه در میان دموکرات‌ها و چه در میان جمهوری‌خواهان افزایش چشمگیری داشته است.

در مجموع، ۳۱% شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقد بوده‌اند که روسیه بزرگترین تهدید برای ایالات متحده است.

این نظرسنجی جدید با شرکت ۱۵۰۱ نفر بزرگسال آمریکایی بین پنج تا یازده آوریل و پیش از تنش جدید بین این کشور و کره شمالی برگزار شده است.

21 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی نیز «کره شمالی» را بزرگترین خطر برای آمریکا توصیف کرده‌اند.

در این نظرسنجی در حالی نام «ایران» نیز به چشم خورد که دید منفی اهالی این کشور به ایران بر اساس آمار موسسه پیو به 9 درصد رسیده است. در فهرست امسال، ایران پس از روسیه، کره شمالی و چین در رده چهارم بزرگترین تهدید از دید آمریکایی‌ها قرار دارد.

این در حالی است که دید منفی نسبت به ایران از رقم 28 درصد در ژانویه سال 2012 که بالاترین میزان منفی از سال 2006 به این سو بوده، اینک به 9 درصد رسیده است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : کاهش نگاه منفی آمریکایی‌ها به ایران

کاهش نگاه منفی آمریکایی‌ها به ایران

  • پربازدیدترین ها